AC Valhalla Sistem Gereksinimleri Nedir?

AC Valhalla sistem gereksinimleri içeriğine başlamadan önce Assassin’s Creed serisi içerisindeki oyunların her döneme damgasını vurmuş olduğunu bi kabul edelim. Özellikle son üçleme içerisinde yer alan Origins, Odyssey ve Valhalla oyunları oyun dünyasını resmen ikiye böldü. Bir kesim önceki dönem oyunlarını severken bir kesim de yeni dönem oyunlarının daha iyi olduğunu savundu. Biz de bugün bunlar içerisinde yer alan oyunlardan AC Valhalla sistem gereksinimlerini ele alacağız.

Assassin’s Creed Valhalla oyunu bildiğiniz üzere daha önceden Steam’de yer almıyordu. Fakat 2022 yılının Aralık ayında Ubisoft oyunlarının yavaş yavaş Steam’e girmesi ile beraber Assassin’s Creed Valhalla oyunu da mağazaya eklenmiş oldu. Tabi bu hamle ile beraber Assassin’s Creed Valhalla oyunu da tekrar gündeme geldi. Biz de sizin için Assassin’s Creed Valhalla sistem gereksinimlerini hazırladık. Bu sayede oyunu bilgisayarınızın çalıştırıp çalıştırmayacağını öğrenebilirsiniz.

AC Valhalla Sistem Gereksinimleri Nedir?

Minimum – AC Valhalla Sistem Gereksinimleri

Malum Ubisoft oyunlarında genelde görsellik ön planda ve bu bazı sistemleri zorlayabiliyor. Bu nedenle bazı okurlarımızın sistemleri önerilen grafik ayarları için uygun olmayabilir. Bu nedenle AC Valhalla sistem gereksinimlerinde minimum ayarlar sizler için daha uygun olacaktır.

İşletim Sistemi: Windows 10 (64bit versiyon gereklidir)
İşlemci: AMD Ryzen 3 1200 3.1 GHz veya Intel Core i5-4460 3.2 GHz
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: AMD R9 380 veya NVIDIA GeForce GTX 960
DirectX: Sürüm 12
Depolama: 160 GB kullanılabilir alan
mr prepper banner

Önerilen – AC Valhalla Sistem Gereksinimleri

Eğer ki iyi bir ekran kartınız varsa ya da GeForce Now kullanıyorsanız çok şanslısın. Çünkü Assassin’s Creed Valhalla’nın grafikleri gerçekten çok iyi ve oynarken bunları görebilmek gerçekten büyük şans. Karakter modellemelerinden çok manzaraları etkiliyor insanı. Bazen ata binip öylece gezerken bile bulabilirsiniz kendinizi. İşte bunları yaşayabilmek için aşağıda yer alan AC Valhalla sistem gereksinimlerine sahip olmanız gerekiyor.

İşletim Sistemi: Windows 10 (64bit versiyon gereklidir)
İşlemci: AMD Ryzen 5 1600 3.2 GHz veya Intel Core i7-4790 3.6 GHz ya da daha iyi bir işlemci
Bellek: 8 GB RAM veya daha iyisi
Ekran Kartı: AMD Radeon RX 570 (8 GB), NVIDIA GeForce GTX 1060 (6 GB) ya da daha iyi bir ekran kartı
DirectX: Sürüm 12
Depolama: 160 GB kullanılabilir alan
ac valhalla sistem gerekesinimleri minimum
AC Valhalla Sistem Gereksinimleri Nedir?

Assassin’s Creed Valhalla Nasıl Bir Oyun?

Aslında sizlere daha önceden Assassin’s Creed Valhalla inceleme içeriğinde bundan uzun uzun bahsettik. Fakat burada daha kısa bir şekilde bahsedeceğiz. En azından bu sayede oyunu oynayıp oynamamaya rahatlıkla karar verebilirsiniz. Zaten bizim bu içeriği yazdığımız tarihlerde de oyun fiyatları çoktan almış başını gitmiş durumaydı. Normal şartlarda 269,00 TL’den satın alabildiğiniz Assassin’s Creed Valhalla oyununun standart paketi bu içeriğin yazıldığı tarihte 699,00 TL’ye kadar çıkmıştı. Yani satın almadan önce birkaç düşünmek isteyebileceğiniz bir oyun kendisi.

Assassin’s Creed Valhalla oyununda hikayemiz önce Kuzey bölgesinde başlıyor. Burada bir hayat kurmaktan sıkılmış olan Eivor ve Sigurd’un krala “Hadi artık farklı yönlere seferler düzenleyelim” baskısı ile oyun bir anda İngiliz topraklarına doğru kayıyor. İlk aşamada amacımız burada yerleşik bir düzene geçmek gibi gözükse de damarlarımızda akan Viking kanı burası bize yetmez düşüncesine sevk ediyor bizi. Giderek etki alanımızı arttırıyoruz tabi. Bunu zaman zaman müttefikler elde ederek, zaman zaman ise savaşarak hallediyoruz.

Bu arada inanılmaz bir yan görev bolluğu da var oyunda. Yan görevler dahil standart paketi %100 ile tamamlamak isterseniz ortalama 120 saatlik bir mesai harcamanız gerekiyor. Bunun üzerine bir de DLC paketlerinizi eklerseniz uzunca bir süre başka oyun oynayamazsınız.

Tabi bir de mitolojik kısmı var ki orayı anlatmaya zaman yetmez, yeni oyun Mirage piyasaya bile çıkar. Şaka bir yana AC Valhalla sistem gereksinimleri her ne kadar orta düzeyde olmasa da herkesin bir kez tecrübe etmesi gereken bir oyun. Zaten Vikingleri seviyorsanız bu oyun tam size göre. Önce açın birkaç sezon Vikings dizisine bakın, ardından bunu oynayın. Bize göre Assassin’s Creed serisi içerisindeki, hatta Ubisoft oyunları içerisindeki en iyi oyunlardan birisi. (Bu noktada eski dönem Assassin’s Creed oyuncuları muhtemelen bize sövüyordur.)

The Lord of the Rings hayranı bir gamer olarak tanımlayabilirim kendimi. Makina mühendisliği bölümü mezunuyum. Beyaz yakalı sıfatımı bilgisayar başına geçince bırakıyorum. Burada sizlere oyunların sistem gereksinimlerine dair içerikler üreteceğim.