Atomic Heart Sistem Gereksinimleri

Atomic Heart, oldukça etkileyici bir grafik stili ve farklı bir atmosfer sunan benzersiz bir bilim kurgu FPS oyunudur. Ancak, oyunun yüksek kaliteli görselleri ve karmaşık hikayesi, sisteminizin belirli bir performans seviyesini karşılamasını gerektirir. Bu nedenle, Atomic Heart sistem gereksinimleri hakkında bilgi sahibi olmanız ve sisteminizde hangi donanım özelliklerinin olması gerektiğini bilmek, oyunun sorunsuz bir şekilde oynanmasını sağlamak için son derece önemlidir. Bu yazıda, Atomic Heart’ın minimum ve önerilen sistem gereksinimlerini ele alacak ve hangi donanım özelliklerinin oyunun tadını çıkarmanız için gerekli olduğunu aktaracağım.

Atomic Heart sistem gereksinimlerini minimum ve önerilen olmak üzere iki başlık altında aktardıktan sonra Atomic Heart oyununa para verilir mi verilmez mi ona değineceğiz. Fakat bu bir Atomic Heart inceleme içeriği olmadığı için detaylara çok fazla girmeyeceğiz. Eğer ki Atomic Heart hakkında daha uzun bir bilgilendirme isterseniz Atomic Heart İnceleme: Farklı Bir FPS Deneyimi isimli içeriğimizi okuyabilirsiniz. Şimdi daha fazla uzatmadan Atomic Heart sistem gereksinimlerine geçelim.

Minimum Atomic Heart Sistem Gereksinimleri

Atomic Heart güzel grafikleri ile ön plana çıkan bir oyun. Grafikler söz konusu olunca tabi ister istemez sistem gereksinimleri çok şey istiyordur diye düşünüyoruz. Ama Atomic Heart sistem gereksinimleri ile beni biraz şaşırttı diyebilirim. Fazla şey ister diye düşündüğüm oyun aslında “kıvamında” diyebileceğimiz sistem gereksinimlerine sahip. Aşağıdaki minimum sistem gereksinimlerinde de bunu görebilirsiniz.

İşletim Sistemi: Windows 10 (20H1 versiyonu ya da daha yeni versiyonları, 64-bit versiyon olmalı)
İşlemci: AMD Ryzen 3 1200 ya da Intel Core i5-2500
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: 4 GB VRAM, AMD Radeon R9 380 ya da NVIDIA GeForce GTX 960
DirectX: Sürüm 12
Depolama: 90 GB kullanılabilir alan
İlave Notlar: 30 FPS, 1920×1080 çözünürlük, düşük ayarlar.

Önerilen Atomic Heart Sistem Gereksinimleri

Az önce de bahsettiğim gibi Atomic Heart sistem gereksinimleri öyle sandığınız gibi çok kabarık değil. Kabul edilebilir düzeyde. Yukarıda gördüğünüz minimum sistem gereksinimlerinden sonra belki az çok tahmin etmeye başlamışsınızdır. Ama daha fazla merakta bırakmayayım, işte önerilen Atomic Heart sistem gereksinimleri:

İşletim Sistemi: Windows 10 (20H1 versiyonu ya da daha yeni versiyonları, 64-bit versiyon olmalı)
İşlemci: AMD Ryzen 5 2600X ya da Intel Core i7-7700K veya daha iyi bir işlemci
Bellek: 16 GB RAM
Ekran Kartı: 8 GB VRAM, AMD RX 6700 XT ya da NVIDIA GeForce RTX 2070 veya daha iyi bir ekran kartı
DirectX: Sürüm 12
Depolama: 90 GB kullanılabilir alan
İlave Notlar: SSD önerilir, 60 FPS, 1920×1080 ultra ayarlar için
Atomic Heart İnceleme Farklı Bir FPS Deneyimi

Atomic Heart Oyununa Para Verilir mi?

Evet, minimum ve önerilen düzeydeki Atomic Heart sistem gereksinimleri bu şekildeydi. Şimdi dilerseniz alışık olduğunuz üzere kısaca oyunun nasıl bir oyun olduğundan ve Atomic Heart’a para verilip verilmeyeceğinden bahsedelim.

Atomic Heart, Mundfish tarafından geliştirilen bir bilim kurgu, FPS oyunu. Oyun, Sovyetler Birliği’nin alternatif bir tarihinde geçiyor ve oyunculara etkileyici bir atmosfer ve benzersiz bir hikaye sunuyor. Oyuncular, Sovyet hükümetinin yıkıcı bir deneyin ardından ortaya çıkan canavarlar ve robotlarla dolu bir dünyada hayatta kalmaya çalışırken, kendilerini bir dizi gizemli olayın ortasında buluyorlar.

Oyun boyunca farklı silahlar ve beceriler kullanarak düşmanlarla savaşırken, etkileyici grafikler ve ürkütücü atmosfer sayesinde oyuna tamamen kapılıyoruz. Ayrıca, oyunun hikayesi farklı senaryo kolları arasında seçimler yaparak şekilleniyor, bu nedenle oyunculara birden fazla kez sonuçlar sunuluyor.

Atomic Heart’ın, oyuncuların beklentilerini karşılayacak şekilde tasarlanmış yüksek kaliteli görselleri ve benzersiz hikayesiyle, bilim kurgu ve FPS oyunu sevenler için oldukça ilgi çekici bir deneyim sunuyor. Peki ama bu oyuna para verilir mi? Oyunun Steam üzerindeki normal satış fiyatı 699,00 TL. BioShock, Fallout ve Prey gibi oyunları sevenler bu oyunu da beğenebilir. Açıkçası ben beklediğim etkiyi bulamadım. O nedenle 699,00 TL’lik fiyat etiketi bana fazla geldi. Şahsen bu oyuna bu kadar para vermek bana mantıklı gelmiyor. Resident Evil 4 Remake, Deliver Us Mars hatta Marvel’s Midnight Suns bile daha iyi bence. Bilmem anlatabildim mi?

The Lord of the Rings hayranı bir gamer olarak tanımlayabilirim kendimi. Makina mühendisliği bölümü mezunuyum. Beyaz yakalı sıfatımı bilgisayar başına geçince bırakıyorum. Burada sizlere oyunların sistem gereksinimlerine dair içerikler üreteceğim.