İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber

Öne Çıkan Oyun Haberleri – Eylül 2022

Öne Çıkan Oyun Haberleri – Eylül 2022
+ -

Oyun dünyası son dönemlerde oldukça hareketli. Gelişen oyun teknolojilerinin yanı sıra e-spor takımlarının ilgi görmesi oyunlara olan ilgiyi giderek arttırıyor. Yıllar öncesinde piksellerini tek tek sayabildiğimiz oyunları gerçekçi olarak kabul ederken bugün resmen burun kıvırıyoruz. Bunu bilen oyun firmaları da kendilerini geliştiriyor. Hal böyle olunca da haberleri sıkı takip etmek gerekiyor. Biz de MagniGame olarak her ay öne çıkan oyun haberleri neler ise sizlerle düzenli olarak paylaşacağız. Şimdi Eylül ayı için öne çıkan oyun haberleri neler gelin hep birlikte öğrenelim.

Assassin’s Creed Mirage ve Çok Daha Fazlası

ayın öne çıkan oyun haberleri - ac mirage

Assassin’s Creed serisine ne zaman bir oyun eklenecek olsa oyuncular hemen heyecanlanıyor. Fakat itiraf edelim daha önce hiç bu kadar heyecanlanmamıştık. Çünkü Ubisoft bu sefer resmen coştu! Oyunculara yaptığı sürpriz ile ilk olarak Assassin’s Creed Mirage’ı duyursa da ardından birkaç oyunun daha çıkacağını açıkladı.

Assassin’s Creed Valhalla’dan tanıdığımız gizemli karakter Basim’in hikayesi üzerinden ilerleyeceğimiz Mirage ile aslında ilk AC zamanlarına da geri dönüyoruz diyebiliriz. Şimdilik 2023 yılında çıkması planlanıyor. Ama oyun dünyası bu, sağı solu belli olmaz. Fakat Mirage’dan önce bir AC oyunu, aslında ek paketi daha göreceğiz. O da Valhalla için olacak ve artık bu paket ile Valhalla’da son bulmuş olacak. Adı The Last Chapter. Çok mantıklı değil mi? Bunun için de ön görülen çıkış tarihi 2022’nin sonu. Yani çok vakit kalmadı.

The Last Chapter DLC paketi ve Mirage dışında da duyurulanlar var. Bunlardan birisi Codename Jade. Bu bir mobil oyun olarak piyasaya çıkacak. Söylenilene göre AAA kalitesinde, ücretsiz bir mobil oyun olacak. Oyun M.Ö. 215 yılında Çin’de geçecek. Oyunda kendi karakterimizi yaratabileceğiz.

Yetti mi? Yetmedi! Codename Red ve Codename Hexe adında iki oyun daha gelecek. Codename Red feodal Japonya’da geçecek. Hexe içinse bir bilgi henüz yok. Ve tüm bunları içine alacak olan Assassin’s Creed Infinity’de yine duyurusu yapılanlar arasında. Fakat Infinity bir oyun değil, bir evren. Bundan sonra AC oyunlarına buradan erişeceğiz. Yani Ubisoft AC serisini ayrı bir alana taşıyacak.


Mehter Takımı Age of Empires IV’e Geliyor!

Age of Empires en iyi strateji oyunlarından birisi. Hatta o kadar iyi ki bize göre hala açık ara farkla Age of Empires II serinin ve bu kategorinin en iyisi. Her neyse, konumuz bu değil. Şimdi yönümüzü Age of Empires IV’e çeviriyoruz. Çünkü oyunda bizi ilgilendiren bir durum söz konusu.

Oyunun geliştiricileri oyuna destek vermeye devam ediyor. Bu kapsamda oyuna iki medeniyet daha geliyor. Fragmanda da görebileceğiniz üzere ilki Malililer. Her ne kadar kendileri bizi çok heyecanlandırmasa da iyi olmuş. Ama buradaki asıl konu Osmanlı Devleti. Mehterler geliyor! Şaka değil, gerçek! Oyuna Mehter Takımı da dahil olacak. Bu güzel ve heyecanlandıran güncellemeye Ekim ayında sahip olabileceğiz.


The Sims 4 Ücretsiz Oluyor

Sevilen simülasyon oyunlarından birisi olan The Sims serisinin son oyunu The Sims 4 18 Ekim’den itibaren ücretsiz olacak. Bu haber birçok The Sims hayranını çok sevindirdi. Ama gelelim bunun detaylarına.

The Sims 4 oyununu daha önce satın almadıysanız ve almak için hevesliyeseniz hemen bırak o düşünceleri! Çünkü The Sims 4 temel paket olarak 18 Ekim 2022 tarihinden itibaren tüm platformlarda ücretsiz olacak. Peki ama bu tarihten oyunu satın aldıysanız ne olacak? Boşuna mı para ödediniz? Üzülmeyin, Maxis ve EA Games sizi unutmuyor. Desert Luxe Kit isimli eklentiyi size ücretsiz olarak sunacak.

Bu arada The Sims 5’in yaklaşmasından kaynaklı böyle bir şey yapıldığını biliyoruz. Fakat The Sims 5 henüz nasıl olacak, ne zaman çıkacak gibi bilgilere sahip değiliz. İlerleyen günlerde bunu da göreceğiz mutlaka.


GTA 6 Sızıntıları!

ayın öne çıkan oyun haberleri - gta 6

Senelerdir hakkında milyonlarca dedikodu çıkan GTA 6’ya dair en net kanıtlar Eylül ayı içerisinde sızdı. Tabi b da oyun dünyasını oldukça sağlam bir şekilde salladı. Çünkü herkes bu oyuna dair bir haber bekliyordu fakat o haber bir türlü gelmiyordu. Ta ki bu sızıntılara kadar.

Sızıntılara göre bakacak olursak oyunda 2 farklı karakter mevcut. Bunlardan birisinin adı Jason diğerinin adı Lucia ve Lucia ile birlikte ilk defa bir kadın karaktere yön vereceğiz. Sızan videolardan anlayabildiğimiz kadarıyla artık daha gerçekçi bir deneyim oyunculara sunulacak. Örneğin karakterimiz koşarken eğer zemin ıslaksa bir anda durduğunda kayabilir. Onun haricinde bir çatışma esnasında silahı yoksa o zaman bu duruma uygun animasyonlarla hareket edebilir.

Bir diğer özellik ise sınırsız silah taşıyamama. Malum silah barını açtığımız zaman birçok silahı taşıyabildiğimizi görüyorduk fakat yeni oyunda şimdilik 8 farklı silah desteğinin olduğunu belirtelim. Sadece silah konusunda bir değişim yok. Araçlarda da ciddi değişimler söz konusu. En azından sahip olduğumuz arabaların sadece dışını değil artık içini de modifiye edebileceğiz.

Ayın öne çıkan oyun haberleri içerisinde en çok dikkati tabi ki GTA 6 haberi topluyor. Böyle olduğu için bir iki ayrıntıdan daha bahsetmek iyi olur. Bunlardan birisi oyunun Vice City’de geçecek olması. Fakat eskisinden daha da büyük bir harita kullanılacak. Bir diğeri de yine harita ile alakalı. Görsellerdeki detaylara bakacak olursak oyunun gerçek hayattaki Florida’dan alındığını anlayabilirsiniz. Bakalım ilerleyen günlerde nasıl haberler karşımıza çıkacak.


Her ay olduğu gibi bu ay da oyun dünyasında birçok gelişme oldu. Ama başında da dediğimiz gibi hepsini tek tek bu içeriğimize dahil etmemiz imkansızdı. Bu nedenle biz de bu gelişmeler içerisinden bu ayın öne çıkan oyun haberlerini sizin için kısaca özetledik. Gelecek ay tekrar görüşmek üzere.

Yazar Hakkında

Senelerce oyun oynadım, dergilerde ve başka sitelerde yazdım. Artık kendi deneyimlerimi ve kendi düşüncelerimi özgürce aktarabileceğim M4gniGame isimli siteyi oluşturdum.

Yorum Yap