Call of Duty Modern Warfare 2 Sistem Gereksinimleri Nedir?

Call of Duty serisinin yeni oyunu Modern Warfare 2 sonunda piyasaya çıktı. Henüz piyasaya çıkalı birkaç gün olmasına rağmen inanılmaz bir ilgi gördü. Oyun camiasında büyük ses getiren Call of Duty Modern Warfare 2 sistem gereksinimleri de en çok merak edilen konular arasında yer alıyor.

Call of Duty Modern Warfare 2 sistem gereksinimleri konusuna değinmeden önce oyundan kısaca bahsedelim. Oyunun kendisinden bu kadar bahsettirmesinin birkaç sebebi var. Bunlardan ilki tabi ki gerçekçiliği. Oyunun grafikleri neredeyse kusursuz denebilecek kadar iyi. Tabi bu sizin ekran kartınızla da alakalı bir durum. Fakat iyi bir ekran kartınız varsa ya da GeForce Now kullanıyorsanız o zaman sizi harika bir oyunun beklediğini bilmeniz gerekir.

Kendisinden bu kadar çok söz ettirmiş olmasının bir diğer sebebi ise oyunun hikayesi. Merak etmeyin burada oyuna dair bir spoiler vermeyeceğim. Hatta hikayesinden de çok bahsetmeyeceğim. Çünkü sizin için hazırladığımız Call of Duty: Modern Warfare 2 inceleme içeriğinde bunlara tek tek değindik. Ama şunu bilmeniz gerekiyor ki milyon dolarlık Hollywood filmlerinden çok daha iyi bir senaryoya sahip.

Son olarak fiyatı ile de büyük ses getirdiğini ekleyelim. Fakat fiyatını henüz görmediyseniz içeriğin son kısmına bakabilirsiniz. Fakat fiyatına bakmadan önce ayaktaysanız önce oturmanızı tavsiye ederim, düşüp bayılmanızı istemem. Şaka bir yana cüzdanlar ve kredi kartları alev alacak gibi gözüküyor. Her neyse, şimdi Call of Duty Modern Warfare 2 sistem gereksinimleri neymiş hep beraber öğrenelim.

https://www.youtube.com/watch?v=OeVapCrI1pY
Call of Duty Modern Warfare 2 Sistem Gereksinimleri Nedir?

Minimum Call of Duty Modern Warfare 2 Sistem Gereksinimleri

Eğer ki minimum Call of Duty Modern Warfare 2 sistem gereksinimleri kısmına bakıyorsanız bu demek oluyor ki çok da iyi bir bilgisayarınız ya da ekran kartınız yok. Kısa zaman içerisinde de güncellemek gibi bir durumunuz söz konusu değilse o zaman size GeForce Now’ı tavsiye ederiz. Çünkü bu oyunu düşük grafik ayarlarında oynarsanız çok da keyif alamayabilirsiniz. Bu güzellikten mahrum olmanızı istemeyiz.

İşletim Sistemi: Windows® 10 64 Bit (En güncel sürüm)
İşlemci: Intel® Core™ i3-6100 / Core™ i5-2500K veya AMD Ryzen™ 3 1200
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: DirectX 12.0 uyumlu sistemlerde NVIDIA® GeForce® GTX 960 veya AMD Radeon™ RX 470
DirectX: Sürüm 12
Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
Depolama: 125 GB kullanılabilir alan
Call of Duty Modern Warfare 2 Sistem Gereksinimleri Nedir?
call of duty modern warfare 2 indir
Call of Duty Modern Warfare 2 Sistem Gereksinimleri Nedir?

Önerilen Call of Duty Modern Warfare 2 Sistem Gereksinimleri

Oyunu eşsiz grafikleri ile beraber oynamak isterseniz o zaman doğru yerdesiniz. Çünkü yayıncı firma olan Activision bizlere aşağıda yer alan önerilen Call of Duty Modern Warfare sistem gereksinimleri ile oynamamızı tavsiye ediyor. Bu sayede oyunun tadını daha fazla çıkarabilirsiniz.

İşletim Sistemi: Windows® 10 64 Bit (En güncel sürüm) veya Windows® 11 64 Bit (En güncel sürüm)
İşlemci: Intel® Core™ i5-6600K / Core™ i7-4770 veya AMD Ryzen™ 5 1400 ya da daha iyisi
Bellek: 12 GB RAM ya da daha iyisi
Ekran Kartı: DirectX 12.0 uyumlu sistemlerde NVIDIA® GeForce® GTX 1060 veya AMD Radeon™ RX 580 ya da daha iyi bir ekran kartı
DirectX: Sürüm 12
Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
Depolama: 125 GB kullanılabilir alan
Call of Duty Modern Warfare 2 Sistem Gereksinimleri Nedir?

Call of Duty Modern Warfare 2 Ne Kadar?

Steam’in kur öncellemesinden sonra malum oyun fiyatları aldı başını gitti. Bu noktada Steam’i suçlamak da haksızlık olur. Çünkü yıllardır tavsiye edilen dolar kurunu 1.80 TL olarak tutan Steam bir güncelleme yaparak tavsiye edilen dolar kurunu 8,50 TL ile 10,50 TL arasında tuttu. Bu noktada da kaderimiz biraz da oyun geliştiricilerin insafına kaldı. %2500 bandında bile zam alan oyunlar var. Peki Call of Duty Modern Warfare 2 bundan nasibini ne kadar aldı?

Bu içerik hazırlanırken (böyle yazmak gerekiyor çünkü ikinci bir dalga gelmesi durumunda fiyat daha da artacaktır) Call of Duty Modern Warfare 2 oyununun fiyatı Steam üzerinde 1.099,00 TL’ydi. Fakat Vault Edition paketini almak isterseniz o zaman ödemeniz gereken tutar 1.499,00 TL’ye çıkıyor.

Böbreğinizi satmak yerine oyunun belirli dönemlerde indirime girmesini bekleyebilirsiniz. Çünkü ülkemiz ekonomisine baktığımız zaman çok ciddi rakamlarla karşı karşıya kalıyoruz. Bu arada oyunun indirime girip girmeyeceği de belli değil. Sonra bizi suçlamayın.

Call of Duty Modern Warfare 2 sistem gereksinimleri içeriğimiz burada sona eriyor Eğer hala inceleme içeriğimizi okumadıysanız burayı tıklayarak okuyabilirsiniz.

The Lord of the Rings hayranı bir gamer olarak tanımlayabilirim kendimi. Makina mühendisliği bölümü mezunuyum. Beyaz yakalı sıfatımı bilgisayar başına geçince bırakıyorum. Burada sizlere oyunların sistem gereksinimlerine dair içerikler üreteceğim.