Deliver Us Mars Sistem Gereksinimleri

Deliver Us Mars 2023 yılının Şubat ayında piyasaya çıkan bir oyun. Aslında kendisi Deliver Us Moon oyununun devamı niteliğinde. Bir çeşit uzay, hatta astronot simülasyonu diyebiliriz. Peki kendimizi Mars’ın yüzeyinde bulacağımız oyun Deliver Us Mars sistem gereksinimleri nedir? Bu konu hakkında sizlere detaylı bir şekilde yardımcı olacağız. Fakat öncesinde kısaca oyundan ve hikayesinden bahsedelim. İçeriğin sonunda da Deliver Us Mars oyununa para verilir mi yoksa verilmez mi ona değineceğiz.

Deliver Us Mars oyununun ilki olan Deliver Us Moon 28 Eylül 2018 tarihinde erken erişim oyunu olarak piyasaya çıktı. Bundan yaklaşık bir yıl sonra da tam sürüm olarak yayınlandı. Oyunun geliştiricisi KeokeN Interactive, yayıncısı ise Wired Productions idi. Deliver Us Mars oyununda ise geliştirici aynı olmasına rağmen yayıncılığı F1 Manager 2022’den tanıdığımız Frontier Developments üstlenmiş durumda. Yani ufak bir değişikliğe gidilmiş durumda.

Deliver Us Mars sistem gereksinimleri içeriğinin en başında bu oyunun bir çeşit astronot simülasyonu olduğunu söylemiştik. Bu tabi birazcık The Planet Crafter oyununu anımsatmıyor değil. Fakat biraz farklı. Bildiğiniz üzere The Planet Crafter oyununda daha çok Mars’ı andıran bir gezegende yaşamsal faaliyetlerimizi sürdürebileceğimiz bir yer inşa etmeye çalışıyorduk. Deliver Us Mars oyununda ise bir görevin peşinden gidiyoruz. Hikayeye göre bir Outward tarafından ARK koloni gemileri çalınıyor. Ana karakterimiz olan ve ilk oyundan ucundan da tanıdığımız Kathy’nin dahil olduğu ekip de bu gemileri kurtarmaya çalışıyor. Tabi bir diğer amaç da insan ırkının hayatta kalması. Konusunu da böyle kısa bir şekilde açıkladıktan sonra şimdi geçelim Deliver Us Mars sistem gereksinimlerine.

Minimum – Deliver Us Mars Sistem Gereksinimleri

Bu kısma özellikle göz gezdiriyorsanız ve baştan söyleyelim sizin için haberler pek iç açıcı değil. Çünkü Deliver Us Mars her ne kadar animasyonları andıran grafik çizimlerin sahip olsa da kötü bilgisayarları ciddi anlamda zorlayacak bir oyun. Fakat üzülmeyin, çünkü Deliver Us Mars oyununu GeForce Now destekliyor. Yani iyi bir ekran kartınız yoksa da GeForce Now ile rahatlıkla maksimum kalitede bu oyunu oynayabilirsiniz.

İşletim Sistemi: Windows 10 64bit
İşlemci: Intel i5-4590 veya AMD FX-8350
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 970 veya AMD Radeon R9 
DirectX: Sürüm 11
Depolama: 14 GB kullanılabilir alan
deliver us mars sistem gereksinimleri nedir

Önerilen – Deliver Us Mars Sistem Gereksinimleri

Deliver Us Mars oyunun Unreal Engine motoru ile geliştirildi. Oyunun içerisinde gerçek zamanlı ışın izlemeli gölgelerle beraber yansımalar bulunuyor ve bunlar da oyunun seyir zevkine zevk katıyor. Tabi bu da Deliver Us Mars sistem gereksinimlerini oldukça zorluyor. Özellikle RTX destekli bir ekran kartı kullanıyorsanız oyundan maksimum düzeyde keyif alabilirsiniz. Aşağıdaki listeden önerilen Deliver Us Mars sistem gereksinimlerini inceleyebilirsiniz.

İşletim Sistemi: Windows 10/11 64bit
İşlemci: Intel i7-7700 veya AMD Ryzen 5 2600 ya da daha iyi bir işlemci
Bellek: 16 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1080 veya AMD RX 5600 XT ya da daha iyi bir ekran kartı
DirectX: Sürüm 12
Depolama: 14 GB kullanılabilir alan

Deliver Us Mars Alınır mı?

Geldik Deliver Us Mars sistem gereksinimleri içeriğimizin son kısmına. Deliver Us Mars’a para verilir mi? Oyun fiyatlarının çok ciddi anlamda arttığı bir dönemde piyasaya çıkan Deliver Us Mars simülasyon tarzında oyunları seven oyunculara yönelik bir oyun. Bir yandan uzayın derinliklerinde görevimizi tamamlıyoruz bir yandan da “Gerçekte böyle bir şey olsa ben gider miydim?” diye düşünüyoruz. Zengin hikayesi, kaliteli görselleri ile dikkat çeken bu yapım aslında dört haneli oyunlara nazaran çok da pahalı değil. Size bu içeriği hazırladığımız tarihte oyunun Steam fiyatı 140,00 TL’ydi. Merak etmeyin Epic Games üzerinde de aynı fiyat etiketine sahip.

Fiyat performans açısından bakacak olursak tabi ilk oyunun da referansıyla beraber açıkça Deliver Us Mars satın alınır diyebiliriz. Ama tabi ki bütçeniz izin veriyorsa. Bunun yanında uzay temalı oyunları çok sevmiyorsanız da direkt olarak eş geçebilirsiniz. Yakın bir süre içerisinde de Deliver Us Mars oyununa ait inceleme içeriğini de sitemizde bulabilirsiniz.

The Lord of the Rings hayranı bir gamer olarak tanımlayabilirim kendimi. Makina mühendisliği bölümü mezunuyum. Beyaz yakalı sıfatımı bilgisayar başına geçince bırakıyorum. Burada sizlere oyunların sistem gereksinimlerine dair içerikler üreteceğim.