En İyi Cyberpunk 2077 Modları

Selamlar! Cyberpunk 2077 modları ile oyunu daha iyi bir hale getireceğini biliyor musunuz? Evet, doğru duydunuz. Bu oyunun zaten muhteşem olan dünyasına ekstra bir katman daha ekleyen Cyberpunk 2077 modlarıyla tam anlamıyla delireceksiniz. En iyi Cyberpunk 2077 modları, oyunun temel yapısını baştan aşağı değiştirirken sizi heyecanlandıracak. Grafiklerin daha da gerçekçi olmasını sağlayan bir mod mu istiyorsunuz? Tamam, yapabilirsiniz! Belki de oyunun zorluk seviyesini artırmak istersiniz, ya da farklı bir hikaye hattı eklemek… hepsi mümkün!

Cyberpunk 2077 modları, oyunun yaratıcı topluluğu tarafından geliştirilen özel eklentiler olarak biliniyor. Bu modlar sayesinde oyunu kendi isteğinize göre özelleştirebilir ve harika yeni özelliklerle dolu bir deneyim yaşayabilirsiniz. Görsel iyileştirmeler, yeni silahlar, karakter modifikasyonları, hatta yeni hikaye içerikleri bile bulabilirsiniz. Yani, hayal gücünüzün sınırlarında dolaşmanın tam zamanı!

Bu yazıda, Cyberpunk 2077 modları dünyasında neler olup bittiğine dair size bir kılavuz sunacağım. En iyi modları sıralayacak ve her birinin ne tür bir deneyim sunduğunu anlatacağım. Hazırlıklı ol, çünkü bu modlar sizi Cyberpunk 2077’nin sınırlarının ötesine taşıyacak ve oyunun tadını başka bir seviyeye çıkaracak. Haydi, geleceğin şehirlerinde dolaşmanın zamanı geldi!

Better Vehicle Handling

En İyi Cyberpunk 2077 Modları

İlk Cyberpunk 2077 oynadığım günü hatırlıyorum, o zaman araç kullanışları ile ilgili oyunun geliştiricilerine çok yaratıcı küfürler etmiştim. Kibar bir şekilde o durumu özetleyecek olursam “Böyle araç kullanışı mı olur? Sizin yapacağınız işe …” diyerek başlamış ve oyunun bu kısmına lanetler etmiştim.

Bazı mod yaratıcıları feryatlarımı duymuş olacak ki -ya da kendileri de benim gibi sövüp kolları sıvadılar- bir mod ile bu sorunu ortadan kaldırmayı hedeflemişler. Oynanış konusundaki bu problemi ortadan kaldırmaya yönelik Better Vehicle Handling modunu oyuncuların beğenisine sunmuşlar. BU modu kurduktan sonra oyunda ciddi anlamda bir rahatlık yaşadım. Oyunda kullandığınız her türlü aracın kontrol edilmesi gözle görülür bir şekilde değişiyor. Eğer siz de benim gibi araç kontrolü konusunda sıkıntılar yaşıyorsanız Better Vehicle Handling modunu indirmenizi tavsiye ederim.

Better Mini Map

Oyunu oynarken beni rahatsız eden bir başka nokta ise mini map, yani oyundaki küçük haritanın işlevsizliğiydi. Aslına bakarsanız yine araç kullanırken rahatsız eden bir durum bu. Çünkü belirli bir lokasyona giderken ekranınızda bulunan GPS size yolu bir şekilde göstermeli. Fakat bu oyunda göstermek için biraz nazlı davranan bir minimap söz konusu.

Oyunda belirli bir yere gittiğinizi düşünün. Ana haritada zaten nereye gideceğinizi biliyorsunuz ama minimap daha mantıklı bir seçenek olacaktır. Atladınız araca yolda gidiyorsunuz. Bir gözünüz yolda bir gözünüz de minimapte. Tam minimapte gösterilen yolda ilerlerken bir anda minimap’in “Şaka şaka soldan döneceksin gel hadi.” dediğini düşünün. İşte tam böyle deli edecek bir durum. Bunu ortadan kaldırmak için de bu minimap modunu kurabilirsiniz. Bu sayede daha rahat bir şekilde hedeflediğiniz noktaya ulaşabilirsiniz. Bu arada yukarıdaki videoda modu nasıl yükleyeceğiniz gösteriliyor, gayet basit. Mutlaka deneyin.

Cyberpunk Autonomous ReShade – True HDR

Oyunlar ilk çıkmadan önce bize harika fragmanlar sunuyor. Bu fragmanlar sayesinde heyecanımız artarken oyunu satın almak için gerekli ekonomik düzenlemeleri yapmaya başlıyoruz. “Onu sonra oynasam da olur, şu skini satsam alırım” gibi senaryolar dahilinde sonunda o çok beklediğimiz oyuna kavuşuyoruz fakat o da ne? Fragmanla alakası yok! İşte böyle durumlarda yardıma yine modlar koşuyor.

Cities: Skylines, The Sims 4 gibi oyunların modlarında da buna benzer şeyler görmüştük. Durum Cyberpunk 2077 için de değişmiyor ve görsellik konusunda bazı iyileştirmeler geliyor. Cyberpunk Autonomous ReShade – True HDR modu ile oyuna gerçekten HDR modu katabiliyorsunuz. Görsellik anlamında kaliteyi arttıran bu mod sayesinde oyununuz daha da keyifli bir hale gelebilir.

JB-TPP Mod Wip Third Person

Cybperpunk 2077 oyunu piyasaya çıkmadan önce oyuna dair paylaşılan görsellerde ve videolarda oyundaki karakterimizi inanılmaz detaylı bir şekilde yaratabileceğimiz gösteriliyordu. Tabi bu karakteri oluşturduktan sonra da oyunu hem TPS hem de FPS olarak oynayabilecektik. Fakat öyle olmadı. Geliştirici firma oyun fanlarının baskıları yüzünden oyunu daha tam olarak geliştiremeden piyasaya sürdü ve biz oyunu sadece FPS olarak oynamak zorunda kaldık.

Bu kadar detaylı bir karakter oluşturma aşamasından sonra oynadığımız karakterin yüzünü, vücudunu, kıyafetlerini görmemek bence çok saçma. İşte bu durumu ortadan kaldırmak için JB-TPP Mod Wip Third Person modunu yüklemeniz yeterli oluyor. Oyunun hayranları tarafından geliştirilen bu modla beraber dilediğiniz zaman FPS, dilediğiniz zaman ise TPS olarak oyunu oynayabilirsiniz. Yukarıdaki videoda yüklemenin nasıl olacağı anlatılıyor.

Arasaka Cyberarms

Cyberpunk evreninde malum karakterlerimiz birazcık dijital. Hatta bana kalırsa insan görünümlü robotlarız desem yanlış olmaz. Arasaka Cyberarms modu da bu konuyu biraz daha derinleştiriyor ve robotik kollara sahip olmamızı sağlıyor.

Oyun içerisindeki karakteriniz kadın ya da erkek fark etmeksizin bu moddan yaralanabiliyor. Sibernetik teknolojiye sahip bu kollar sayesinde biraz daha farklı görünebilir ve yeni kollarınızın tadını oyun içerisinde bol bol çıkarabilirsiniz.

General Optimization

Oyun hileleri bölümünde zaten sizlere bazı hileler paylaşıyoruz. Fakat mod kısmında da bu hilelere ulaşmak mümkün. Sadece bir tanesinden bahsedeceğim. Her oyunda hilecilerin göz bebeği olan “God Mode” yani ölümsüzlük moduna.

Cyberpunk evreni içerisinde malum birçok ihtiyacımız oluyor. Sağlık, enerji, taşıma kapasitesi gibi şeyler bazen çok can sıkabiliyor. Bunlar olmadan oynamak isterseniz bu mod tam size göre. Bu mod sayesinde az önce söylediğim sağlık, enerji ve taşıma kapasitesi bir sorun olmaktan çıkıyor.

Burada bir eleştiride bulunacağım. Bu modu yazdım fakat asla desteklemiyorum. Ben oyunların hileler ile aslında daha zevksiz bir hale geldiğine inanan oyunculardanım. Belirli şartlar altında mücadele etmek, direnmek, zorlanmak bence daha keyifli oluyor. Bir bölümü geçmek için karakterimizi günlerce belki haftalarca geliştirdiğimiz oyunlar oluyor. Bu oyunlarda asıl keyif veren o bölümü geçmek değil, o bölümü geçmek için vermiş olduğumuz çaba. Yani yine siz bilirsiniz ama ben bu mod haricinde diğer modları kullanarak oyunu çok daha keyifli bir şekilde oynayacağınızı düşünüyorum.

The Lord of the Rings hayranı bir gamer olarak tanımlayabilirim kendimi. Makina mühendisliği bölümü mezunuyum. Beyaz yakalı sıfatımı bilgisayar başına geçince bırakıyorum. Burada sizlere oyunların sistem gereksinimlerine dair içerikler üreteceğim.