En İyi Güç Kaynağı Tavsiyeleri 2023

Bilgisayarınız için kullanabileceğiniz tüm donanım ve aksesuarları sizler için mercek altına almaya devam ediyoruz. Bunlardan birisi de güç kaynağı. Hatırlarsanız size daha önceden “Güç Kaynağı (PSU) Nedir? Bilgisayarda Ne İşe Yarar?” isimli içeriğimizde ilk olarak bu parçanın bilinmesi gereken özelliklerinden bahsetmiştik. Hemen ardından da “Güç Kaynağı (PSU) Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler” isimli içeriğimizi paylaşarak bu parçayı satın almadan önce bilmeniz gereken her şeyi açıklamıştık. Bugün ise işinizi biraz daha kolaylaştırmak adına “En İyi Güç Kaynağı Tavsiyeleri” isimli içeriğimizle size güncel olarak alınabilecek en iyi güç kaynağı modellerini paylaşacağız.

Liste içerisinde birbirinden farklı ürünler var. Bazı markalardan birkaç tane güç kaynağını görebilirsiniz. Aslında marka konusunda dar bir skalaya sahibiz. Çünkü her zaman olduğu gibi sizlere en iyi güç kaynağı listesini paylaşırken bunu en güvenilir markalar ile yapmaya çalıştık. Bilgisayarınız için çok kritik bir öneme sahip olan bu parçayı gelişi güzel seçemezsiniz. Aksi takdirde sonuçları çok ağır olabilir. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan En İyi Güç Kaynağı Tavsiyeleri listemize geçiş yapalım.

Asus ROG-THOR-1200P2-GAMING 1200W
En İyi Güç Kaynağı Tavsiyeleri 2023

Asus ne zaman bir ürün yaptı da kötü oldu acaba? Şaka bir yana özellikle oyuncular için çıkarmış olduğu ürünler birbirinden kaliteli. Zaten ROG serisi ürünlerde bunu görüyoruz fakat Asus ROG-THOR-1200P2-GAMING 1200W ile bunu iliklerimize kadar hissediyoruz.

Bu güç kaynağı 1200W değerinde. 80 Plus Platinum olarak geçiyor. Yani görebileceğiniz en iyi sertifikalardan birisine sahip. Modüler kablo yapısı oldukça kullanışlı olmasını sağlıyor. İçerisinde bulunan ROG soğutma blokları hem çok ısınmasına engel oluyor hem de daha sessiz çalıştırıyor. 135mm’lik fan ile yine soğutma işlemi gerçekleştiriliyor.

En iyi güç kaynağı tavsiyeleri listesi içerisindeki en karizmatik ürünlerden birisi. Tasarım olarak baktığınız zaman adında geçen Thor’un çekicini anımsatıyor. Aydınlatma kısımları da açık sistemlerde ya da uygun kasalarda kendisini ön plana çıkartıyor.


En İyi Güç Kaynağı Tavsiyeleri 2023

Oyuncular güç kaynağına ihtiyaç duyar da MSI o masada olmaz mı hiç? Tabi ki olur. Bunu da en iyi şekilde kullanıcılarına sunmaya çalışıyor. Mesela MSI MPG A1000G 1000W da onlardan sadece birisi. Sadece birisi diyoruz çünkü liste içerisinde birden fazla MSI ürünü görebilirsiniz.

Bu güç kaynağı 1000W gücünde çalışıyor. Kendisi 80 Plus Gold sertifikasına sahip. Bu da güvenilir bir güç kaynağı olduğunu bizlere gösteriyor. Kablo kısmında modüler bir yapının olduğunu görüyoruz ki bu çok önemli. Tasarım noktasında da MSI’ın genelde olduğu gibi agresif bir tasarım kullandığını görüyoruz. En iyi güç kaynağı olarak söylememiz çok doğru olmaz fakat bu listede olması gereken bir güç kaynağı.


Gigabyte P550B
En İyi Güç Kaynağı Tavsiyeleri 2023

Oyuncu ekipmanları konusunda Gigabyte markası da öne çıkan markalardan birisi. Gigabyte P550B modeli son dönemde kendisini önce çıkardı diyebiliriz. Gigabyte’ın bu modelinde 550W’lık bir güç sunuyor. 80 Plus Bronze sertifikasına sahip. İçerisinde 120mm’lik bir fan bulunuyor ve bu fan soğutma kısmı için oldukça yeterli.

Tasarım konusuna baktığımız zaman da çok şaşırtıcı olmadığını görüyoruz. Çünkü düz, siyah ve diğerlerinden çok da farklı olmayan bir tasarımı mevcut. Gigabyte P550B modüler kablo yapısına sahip değil. Fakat düz siyah kablolar kasa içerisinde oldukça şık gözüküyor. Orta segmentli bir güç kaynağı arayanlar için oldukça iyi bir tercih.


Cougar CGR-BXM-850
En İyi Güç Kaynağı Tavsiyeleri 2023

Renkli bir güç kaynağını en iyi güç kaynağı tavsiyeleri listesi içerisinde görmek iyi olur diye düşündük. Bu konudaki açığı Cougar markası dolduruyor. Cougar CGR-BXM-850 turuncu rengi ile dikkat çeken bir güç kaynağı.

Gelelim teknik özelliklerine. Adından da anlaşılacağı üzere Cougar CGR-BXM-850 850W’lık bir model. 80 Plus Bronze sertifikasına sahip. Cougar marhası bu üründe modüler kablo yapısını tercih etmiş ki bu çok güzel olmuş. En azından kasa içerisindeki kablo kalabalığını ortadan kaldırıyor. Son olarak turuncu renginin çok karizmatik durduğunu da söyleyebiliriz.


Zalman ZM700-TXII
En İyi Güç Kaynağı Tavsiyeleri 2023

Zalman markasının adını duyduğumuz zaman aklımıza nedense hep Alman tankları geliyor. Bu biraz doğru bir mantık diyebiliriz. Çünkü Zalman oldukça sağlam ürünler ortaya koyuyor. En iyi güç kaynağı tavsiye listesi içerisinde de olmayı son derece hak ediyor.

Bahsi geçen güç kaynağının gücü 700W’lık. Standart 80 Plus’lık bir sertifikaya sahip. Yani giriş seviyesine uygun bir güç kaynağı. İçerisinde 120mm’lik bir fan bulunuyor. HDB yani hidro dinamik rulman türünde bir fan. 105° C kondansatörler sayesinde yüksek voltaj ve sıcaklıklara karşı da dayanıklı.


Corsair TX850M
En İyi Güç Kaynağı Tavsiyeleri 2023

Özellikle yurt dışındaki oyuncuların setuplarına baktığımız zaman Corsair’in güç kaynaklarını görüyoruz. En iyi güç kaynağı tavsiyeleri içerisinde Corsair sırf bu nedenle bile girmeyi hak ediyor. Zaten çıkardıkları ürünler de son derece kaliteli ve dayanıklı.

Corsair TX850M adından da anlayabileceğiniz üzere 850W’lık bir güç kaynağı. 80 Plus Gold sertifikasına sahip. Orta segmentin bir tık üstü. Kablo türü yarı modüler olarak geçiyor. Ana çıkış kablosu güç kaynağına entegre, onun haricindeki diğer çıkış kabloları modüler yapıda. Aslında birçok güç kaynağı bu şekilde oluyor fakat Corsair bu türe yarı modüler demeyi tercih etmiş. Son olarak bu güç kaynağının içerisinde 120mm’lik bir adet fan olduğunu belirtelim.


MSI MPG A750GF White
En İyi Güç Kaynağı Tavsiyeleri 2023

Her zaman söylediğimiz gibi, kimi oyuncular setuplarında beyaz rengin hakim olmasını istiyor. Hal böyle olunca kasa içerisinde kullanılan ürünlerin de beyaz parçalardan oluşması ve bütünlüğü bozmaması gerekiyor. İşte eğer böyle bir tutkunuz varsa o zaman MSI MPG A750GF White sizin için uygun olabilir.

MSI beyaz seven kullanıcıları için MPG serisine MSI MPG A750GF White’ı eklemiş. Bu güç kaynağı 750W’lık bir güce sahip. 80 Plus Gold sertifikalı. Son derece şık olan tasarımı keskin çizgiler olmasına rağmen beyaz olmasından kaynaklı oldukça sade gözüküyor. Modüler kablo yapısı sayesinde kasa içerisinde oluşabilecek kablo kirliliğinin önüne geçiyor. Bu arada kendisi ile beraber gelen kablolar da beyaz renkte. Son olarak 140mm’lik bir fan ile soğutma sistemine sahip olduğunu ekleyelim.


Asus ROG-STRIX-850G-GUNDAM-EDITION
En İyi Güç Kaynağı Tavsiyeleri 2023

Anime sevenler buraya toplansın çünkü Gundam için özel tasarlanmış bir model en iyi güç kaynağı tavsiyeleri listesinde yer alıyor. Sevilen animelerden Gundam için özel tasarlanan bu güç kaynağının eğer ki kasada uygun bir boşluk varsa çok şık gözükeceği kesin.

850W gücünde ve 80 Plus sertifikalı. Kutu içerisinden özel stickerlar ve magnetler çıkıyor. Beyaz kabloları bütünlüğü bozmuyor. 135mm’lik fanı ile kendisini rahat bir şekilde soğutabiliyor. Üstelik 0dB teknolojisi sayesinde oldukça sessi bir çalışma imkanı sunuyor. Ayrıca 10 yıl garantili.

Not: Eskiler ya da ilgisi olmayanlar bilmeyebilir. Fakat şöyle söyleyelim, eğer ki Voltran’ı hatırlıyorsanız ve seviyorsanız sizin için Gundam’ı tavsiye ederiz. Çünkü Voltran zihniyetine sahip kişilerin ellerinden çıkma bir anime. Beğeneceğinize eminiz.


NZXT C850 Gold
En İyi Güç Kaynağı Tavsiyeleri 2023

Özellikle bilgisayar kasaları tarafından tanıdığımız NZXT aynı zamanda güç kaynağı konusunda da destek veriyor. Zaten bildiğiniz üzere bazı PC kasaları güç kaynağı dahil olarak satılıyor. NZXT de bundan sebeple böyle bir girişim içerisine kendisini atıyor.

NZXT C850 Gold zaten adı ile bize birkaç bilgiyi sunuyor. 850W’lık güç kapasitesi oldukça yeterli. Bunun yanında Gold ibaresinden de anlayacağınız üzere 80 Plus Gold sertifikalı. Güç kaynağının kasası full modüler bir yapıya sahip. Dilediğiniz kabloyu takıp çıkartmakta özgürsünüz. Kasa tasarımı gibi kutu içerisinden çıkan kablolar da siyah renkte. SLI ve CrossFire desteği bulunuyor. Ayrıca 10 yıl garantili.


Corsair CX750F RGB
En İyi Güç Kaynağı Tavsiyeleri 2023

Çoğu oyuncu donanım ve ekipmanında gördüğümüz bir özellik var. Evet, doğru bildiniz. RGB aydınlatma! En İyi Güç Kaynağı Tavsiyeleri isimli bu listemizde RGB’li bir güç kaynağı olmasa ayıp olurdu. Maden ışıl ışıl pavyon gibi aydınlatmalara sahip setuplarımız var o zaman güç kaynağının eksiği ne?

Corsair bu konuda kullanıcılarına destek veren firmalardan birisi. Normal şartlarda baktığımızda aslında gayet sade bir tasarıma sahip. Siyah, sade bir kasa, modüler kablo desteği falan derken bir anda fan kısmının RGB aydınlatmaya sahip olması ürünü oldukça değiştiriyor. 750W gücünde ve 80 Plus Bronze sertifikalı bir güç kaynağı bana yeter ama azıcık ışıl ışıl olsun derseniz buyurun, Corsair CX750F RGB sizindir.


En İyi Güç Kaynağı Tavsiyeleri listemiz burada sona eriyor. Bu liste her ay güncellenecek. Malum fiyatlar sürekli değiştiği için ürünlerin fiyatlarını yazmadık. Fakat basit bir arama ile kolaylıkla güncel fiyatlarına ulaşabilirsiniz. Her ay yeni ekleyeceğimiz güç kaynaklarını kaçırmamak için bizi takip etmeyi unutmayın.

Oyun oynamak sadece erkeklerin işi değil. Bunu göstermek için MagniGame'e geldim ve artık Genel Yayın Yönetmeni olarak karşınızdayım! Bunun yanı sıra sitede bulunan Donanım Tavsiyeleri de benim tarafımdan hazırlanacak. Okuyun, HF & GG!