En İyi Hogwarts Legacy Modları Hangileri? – 2023

Hogwarts Legacy, büyücü dünyasına adım atan oyuncuları heyecanlandıran bir rol yapma oyunu. Zaten bunu Harry Potter filminden ve sizin için daha önce hazırlamış olduğumuz Hogwarts Legacy İnceleme içeriğinden biliyorsunuz. Oyunun hayranları tarafından oluşturulan modlar sayesinde, bu büyülü macera daha da ilgi çekici ve eğlenceli hale gelebiliyor. Hogwarts Legacy modları, oyunun temel oynanışını geliştirmekten, görsel ve içerik eklemelerine kadar bir dizi farklı yenilik sunuyor. Şimdi hazırsanız en iyi Hogwarts Legacy modları konusuna bir göz atalım.

Modları bilgisayarınıza yüklemeden önce mutlaka ilgili dosyaların yedeklerini almayı, indirdiğiniz dosyalara da virüs taraması yapmayı unutmayın. Aksi takdirde yaşayacağınız sorunlardan kaynaklı MagniGame herhangi bir sorumluluk üstlenmemektedir.

Hogwarts Mod Merger

hogwarts mod merger
En İyi Hogwarts Legacy Modları Hangileri?

Hatırlarsanız En İyi GTA 5 Modları içeriğinde de sizlere modları kurabilmek için bazı şeylere ihtiyacınız olduğundan bahsetmiştik. Hogwarts Legacy’de de bu durum aynı şekilde devam ediyor. Bu sefer yüklememiz gereken şey ise Hogwarts Mod Merger. Bu araç sayesinde modları yükledikten sonra oyunu rahat bir şekilde oynayabilirsiniz.

Hogwarts Mod Merger, mod yapımcılarının oluşturduğu modları birleştirme sürecini kolaylaştırır ve farklı modların uyumlu bir şekilde çalışmasını sağlar. Bununla birlikte, kullanıcıların modları dikkatlice seçmeleri ve uyumlu olduğundan emin olmaları gerektiğini unutmamaları önemlidir, çünkü bazen farklı modlar uyumsuz olabilir ve oyunun istenmeyen sonuçlar doğurabilir.

NPC Schedule Enhanced

Hogwarts legacy NPC Schedule Enhanced
En İyi Hogwarts Legacy Modları Hangileri?

En iyi Hogwarts Legacy modları içerisinde mod olarak ilk Hogwarts Legacy NPC Schedule Enhanced (Hogwarts Legacy NPC Takvim Geliştirilmiş) modunu tavsiye ediyorum. Hogwarts Legacy için bir moddur. Bu mod, oyunun NPC’lerinin takvimlerini ve davranışlarını geliştirmeyi hedefler.

NPC Schedule Enhanced modu sayesinde, NPC’lerin güncellenmiş bir programlama takvimine sahip olmalarını sağlar, böylece oyuncuların oyun dünyasında daha dinamik bir deneyim yaşamalarına olanak tanır. NPC’ler, belirli zamanlarda belirli yerlerde belirli etkinliklerde bulunabilir, rutinlere uyar ve daha gerçekçi bir günlük yaşam sürdürebilirler. Örneğin, belirli saatlerde derslere veya kulüp etkinliklerine katılabilir, sosyal etkileşimlerde bulunabilir veya belirli yerlere gidebilir. Bu mod, oyunculara Hogwarts dünyasında daha gerçekçi bir his vererek, NPC’lerle daha organik etkileşimler yaşamalarına yardımcı olur.

Hogwarts legacy Ascendio
En İyi Hogwarts Legacy Modları Hangileri?

En iyi Hogwarts Legacy modları arasında aslında en çok Ascendio modu ön plana çıkıyor. Çünkü bu mod sayesinde oyun içerisinde performans sıkıntıları yok oluyor. Malum oyun ilk çıktığında bazı optimizasyon sorunları ile karşı karşıya gelmişti. Hal böyle olunca da oyunculardan bazıları kolları sıvadı ve Hogwarts Legacy için mod üretti. Ascendio’da bunlardan birisi.

Ascendio modu ile beraber FPS düşüşlerini ortadan kaldırabilirsiniz. Ayrıca işlemci ile ekran kartı daha uyumlu bir şekilde çalışır. Tabi bazen oyun firması güncellemeler yapabiliyor ve böyle durumlarda da Ascendio gibi modlar sorun çıkarabiliyorlar. Böyle durumlarda nexusmods gibi modları indirdiğiniz siteleri kontrol etmenizde fayda var. Çünkü modlar da tıpkı oyun gibi güncelleme alabilir.

Spell Master

Hogwarts Legacy Spell Master
En İyi Hogwarts Legacy Modları Hangileri?

Spell Master modu yine en çok tercih edilen Hogwarts Legacy modları arasında. Malum Hogwarts Legacy oyununda büyüler oyunun ana temasını oluşturuyor. Oyun içerisinde de birçok büyü karşımıza çıkıyor. Fakat bazı mod yapımcıları bu büyüleri yetersiz görmüş olacaklar ki kolları sıvamışlar.

Spell Master modu oyunda oyuncuların büyücülük becerilerini geliştirmelerine ve büyü yapma yeteneklerini deneyimlemelerine olanak tanıyor. Oyuncular, büyü derslerine katılarak ve çeşitli büyücülük becerilerini uygulayarak büyü yeteneklerini artırabilirler. Ayrıca farklı büyü türleri ve sihirli nesneler keşfederek, büyücülük yeteneklerini genişletebilirler. Eğer daha fazla büyü yapma konusunda istekliyseniz Spell Master modunu indirebilirsiniz.

School Makeup

Hogwarts Legacy School Makeup
En İyi Hogwarts Legacy Modları Hangileri?

Hogwarts Legacy oyunun en büyük eksikliklerinden birisi karakter yaratma ekranı. Yıl olmuş 2023 hala daha böyle bir eksikliğin olması bence hiç hoş değil. Artık Stardew Valley oyununda bile gördük bu karakter yaratma detaylarını, bi zahmet yeni oyunlarda da olsun değil mi? Mesela ben bizzat

E buraya kadar anlamışsınızdır artık. Hogwarts Legacy oyununa ait School Makeup modu oyundaki bu boşluğu dolduruyor. Erkek karakterler için çok fazla seçeneğin olduğunu söyleyemem ama kadın karakterler için gerçekten güzel seçenekler sunuyor diyebilirim. Oyun içerisinde görsellere hatta karakterinizin dış görünüşüne çok önem veriyorsanız mutlaka deneyin. En iyi Hogwarts Legacy modlarından birisi School Makeup modu.

Hogwarts Legacy Realism Overhaul

Hogwarts Legacy Realism Overhaul
En İyi Hogwarts Legacy Modları Hangileri?

En iyi grafikli oyunlar listesinde yer alabilecek kadar iyi grafiklere sahip olan Hogwarts Legacy oyununda bile grafik iyileştirmeleri yapabileceğimiz modlar piyasaya çıkabiliyor. Hogwarts Legacy Realism Overhaul modu da bunlardan birisi. Aslında baktığınız zaman başka seçeneklerin olduğunu da görebilirsiniz. Ama ben inceledim, deneyimledim. En iyisi kesinlikle Hogwarts Legacy Realism Overhaul modu.

Şimdi zaten iyi olan grafikleri neden daha iyi hale getireceğiz diye sorabilirsiniz. Çünkü görsel kaliteden ödün vermek istemiyoruz. Mod sayesinde oyundaki dünya, karakterler ve olaylar için daha gerçekçi bir yaklaşım söz konusu oluyor. Karakterlerin duyguları, etkileşimleri ve hikaye ilerlemesi daha gerçekçi ve doğal bir şekilde olabiliyor. Ayrıca, oyun dünyasındaki fiziksel özellikler, doğa olayları ve nesnelerin davranışları gibi unsurlar da gerçekçi oluyor. Yani eğer ki daha gerçekçi grafiklere sahip olmak isterseniz en iyi Hogwarts Legacy modları arasındaki Hogwarts Legacy Realism Overhaul mutlaka deneyin. Pişman olmayacaksınız.

Classic Harry Potter for Hogwarts Legacy

Classic Harry Potter for Hogwarts Legacy
En İyi Hogwarts Legacy Modları Hangileri?

Hogwarts Legacy oyunuyoruz ama Harry Potter’ı göremiyoruz diye üzülmeyin! Çünkü Classic Harry Potter for Hogwarts Legacy modu sayesinde oyun içerisinde Harry Potter olarak ortalıkta dolaşabiliyoruz. Aslında bana kalırsa oyun içerisinde hazır olarak bulunması gereken bir karakterdi. Fakat oyunun geliştirici firması sanırım benle aynı fikirde değil ki oyuna Harry Potter’ı dahil etmemişler.

Sadece ben değil birçok Harry Potter fanı bu karakteri oyun içerisinde görmek istiyordu. Oyunda olmadığını öğrendikten sonra açıkçası çok üzülmedim çünkü emindim birisinin mod olarak bunu karşımıza çıkaracağına. Chris Rubino isimli mod geliştiricisi sağ olsun ki bu sorunumuza çözüm bulmuş. Hatta onunla beraber Crazy Potato isimli bir mod geliştiricisi de yine aynı şekilde Harry Potter modu yapmış. Yetmemiş bir de Harmony sevdalıları için Emma Watson modelini de geliştirmiş. Emma Watson ismindeki mod sayesinde onu da oyuna dahil ederbilirsiniz.

Grafikleri geliştiren modlar, karakter geliştiren modlar ya da büyü modları tamam ama bence en iyi Hogwarts Legacy modu kesinlikle Classic Harry Potter for Hogwarts Legacy modudur. Mutlaka yüklenmesi gerekiyor. Şiddetle tavsiye ederim.

Hogwarts Legacy Arithmancy

Hogwarts Legacy Arithmancy
En İyi Hogwarts Legacy Modları Hangileri?

Bulmaca tabanlı oyunları sevmeyen oyuncular Hogwarts Legacy oyununda bazen bunalabiliyor. Çünkü oyunda karşımıza çıkan bulmacalar var ve bu bulmacaları çözmek bazen ciddi anlamda vaktimizi alabiliyor. İşte bu durumla karşılaşmak istemeyen sabırsız oyuncular için Hogwarts Legacy Arithmancy yardıma koşuyor.

Hogwarts Legacy Arithmancy modunun amacı bulmacaların çözümünü kolaylaştırmak. Bazı girişlerin olduğu yerlerde çeşitli simgeler karşımıza çıkıyor ve bu simgeleri akılda tutmak biraz zorlaşabiliyor. Bu mod sayesinde simgelerin üzerinde numaralar görüyorsunuz ve akılda tutmayı kolaylaştırıyor. Oyunun genel ilerleyişini baz aldığınız zaman aslında Hogwarts Legacy Arithmancy modu zaman anlamında tasarruf etmenizi sağlıyor. Kişisel fikrim yüklememeniz yönünde ama yine de en iyi Hogwarts Legacy modları listesinde bulmacalar konusunda sıkıntı çeken okurlarımız için yer vermek istedim.

Hogwarts Legacy Arachnophobia

Hogwarts Legacy Arachnophobia
En İyi Hogwarts Legacy Modları Hangileri?

En iyi Hogwarts Legacy modları arasında bence en mantıklı mod budur. Çünkü işin ucunda bir çeşit psikolojik bir rahatsızlığı ortadan kaldırmaya yönelik bir durum söz konusu. Modun adı Hogwarts Legacy Arachnophobia. Araknafobia rahatsızlığı olanlar için yapılmış bir mod kendisi.

Araknafobi aslında örümceklerle ilgili bir durum. Psikolojik bir rahatsızlık ve birçok kişide de bulunuyor bu durum. Peki bunun Hogwarts Legacy ile ne alakası var derseniz oyun içerisinde birçok örümcek karşınıza çıkıyor. Onlarla yer geldiğinde savaşmanız gerekiyor ve eğer ki böyle bir rahatsızlığınız varsa oyunu oynayamıyorsunuz. İşte Hogwarts Legacy Arachnophobia modu sayesinde oyun içerisindeki örümcekleri dümdüz bir kutu şeklinde görüyorsunuz. Gerçekten harika!

Sonuç olarak, Hogwarts Legacy, Harry Potter hayranlarının hayallerini gerçeğe döken bir oyun olmasına rağmen, modding topluluğu da oyunun deneyimini daha da geliştiren heyecan verici modlarla dolu. Her ne kadar resmi mod desteği olmasa da, tutkulu mod yapımcıları, oyunun dünyasını genişletmek, yeni içerik eklemek ve daha benzersiz deneyimler sunmak için çeşitli modlar oluşturdular. Hogwarts Legacy’nin modding topluluğu, oyunun daha da eğlenceli, heyecan verici ve kişiselleştirilmiş bir deneyim sunmasına yardımcı oluyor. Eğer oyununuzu özelleştirmek ve daha fazla içeriğe sahip olmak isterseniz, bu modlardan bazılarını deneyebilirsiniz. Ancak unutmayın, herhangi bir mod kullanmadan önce, güvende olduğunuzdan emin olmak için güvenilir kaynaklardan indirin ve oyununuzun güncel sürümüne uygun olduğundan emin olun. Hogwarts Legacy modları topluluğu, oyununuzu daha da büyülü bir hale getirecek ve yeni maceralara çıkmak için sizi bekliyor olacak!

The Lord of the Rings hayranı bir gamer olarak tanımlayabilirim kendimi. Makina mühendisliği bölümü mezunuyum. Beyaz yakalı sıfatımı bilgisayar başına geçince bırakıyorum. Burada sizlere oyunların sistem gereksinimlerine dair içerikler üreteceğim.