En İyi Keskin Nişancı Oyunları – 2023

Keskin nişancı oyunları oyuncular arasında en çok sevilen türlerden birisi. Yıllardır oynadığımız oyunlardan uzaktan kill almanın tadına hep beraber vardık. Fakat bir de bu türe uygun oyunlar var. Yani asıl amacı keskin nişancılık. Öyle Counter Strike ya da benzeri oyunlardaki kadar basit olmuyor. Birçok detaya dikkat etmeniz gerekiyor. Eğer bunları yapabileceğinize inanıyorsanız o zaman bu liste tam size göre. Çünkü içerisinde yer alan oyunlar piyasada bulunan en iyi keskin nişancı oyunları.

Bu arada en baştan söyleyelim, sırf listeyi kabarık tutmak için piyasada yer alan tüm oyunları listeye eklemedik. Hatta seri olan oyunların son versiyonlarını ekledik. En azından listenin güncel olması açısından bu önemli. Uyarımızı da yaptığımıza göre şimdi hazırsanız listemize başlayalım.

Sniper Ghost Warrior Contracts 2

En İyi Keskin Nişancı Oyunları – Sniper Ghost Warrior Contracts 2

Serinin ilk oyunu (Contracts serisi olarak) 2019 yılında piyasaya çıktı. O dönemde çok büyük sükse yarattı diyebiliriz. Zaten az sayıda olan keskin nişancı oyunları kategorisine taze bir kan olarak giriş yaptı. Tabi oldukça da dikkat çekti. Oyunun beğenilmesi üzerine geliştirici firma Underdog Studio kolları bir kez daha sıvadı ve 2021 yılının Haziran ayında Sniper Ghost Warrior Contracts 2‘yi piyasaya sürdü.

Sniper Ghost Warrior Contracts 2 oyunu Ortadoğu coğrafyasında geçiyor. Karakterimizin adı Raven. Amacımız bize gelen kontratlara göre suikastlar düzenlemek. Oldukça uzak mesafelerden hedeflerinizi ortadan kaldırmanız gerekiyor. Bu mesafe bazen 1.000 metreyi bile aşabiliyor. Oldukça zorlu yani. Tabi başında da dediğimiz gibi CS: GO’da olduğu gibi sadece silahı alıp ateş etmiyorsunuz. Bir dizi hesaplama yapmak zorundasınız. Mesafe, rüzgar gibi faktörler atışınızı etkiliyor. Yani gerçeğe oldukça yakın.

Sniper Ghost Warrior Contracts 2 – Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem GereksinimleriÖnerilen Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows 8.1 / 10 (64-bit)İşletim Sistemi: Windows 8.1 / 10 (64-bit)
İşlemci: Intel Core i5 7600 veya AMD Ryzen 5 1600İşlemci: Intel Core i7 7700 veya AMD Ryzen 7 1700 ya da daha iyisi
Bellek: 8 GB RAMBellek: 16 GB RAM
Ekran Kartı: Nvidia Geforce 970 veya Radeon RX 580Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1070 veya AMD Radeon 5600 XT ya da daha iyisi
DirectX: Sürüm 11DirectX: Sürüm 11
Depolama: 20 GB kullanılabilir alanDepolama: 20 GB kullanılabilir alan

Escape From Tarkov

En İyi Keskin Nişancı Oyunları – Escape From Tarkov

En iyi keskin nişancı oyunları içerisinde gerçekçi oyunlardan bahsediyorsak Escape From Tarkov’u görünce durup önümüzü iliklememiz gerekir. Oyun zaten gerçekçilik konusunda muazzam. Fakat biz oyunun daha çok keskin nişancılık kısmı ile ilgileniyoruz. Peki bu konuda oyun ne durumda?

Tıpkı Sniper Ghost Warrior Contracts 2 oyununda olduğu gibi Escape From Tarkov oyununda da keskinj nişancı silahı kullanıyorsanız çok dikkat etmelisiniz. Burada özellikle dikkat etmeniz gereken hususlardan birisi silahınızın geliştirme durumu. Silahınız ne kadar iyi olursa hayatta kalma şansınız o kadar artar. Zaten oyunda genelde hayatta kalmak için pusu kuruluyor. Bunları uzaktan görüntülemek ve kill almak için silahınızın iyi, gözünüzün keskin olması gerekiyor.

Escape From Tarkov – Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem GereksinimleriÖnerilen Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows 7 (64-bit)İşletim Sistemi: Windows 10 (64-bit)
İşlemci: Intel Core i3-3220 veya AMD FX 4100İşlemci: Intel Core i7-6700 veya AMD Ryzen 3 1600 ya da daha iyisi
Bellek: 8 GB RAMBellek: 16 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GT 1030 veya AMD Radeon HD 6850 ya da denk bir ekran kartıEkran Kartı: NVIDIA RTX 2060 veya AMD Radeon RX 570
Depolama: 10 GBDepolama: 10 GB

Sniper Elite 5

En İyi Keskin Nişancı Oyunları – Sniper Elite 5

Sniper Elite serisi uzun zamandır devam eden bir yapıya sahip. İlk oyun 2005 yılında raflardaki yerini aldı. Tabi döneminin en iyi keskin nişancı oyunları arasında yer alıyordu. İlk oyunun üzerinden 7 yıl sonra V2 ortaya çıktı. Bu oyundan sonra araya iki tane zombili oyun yerleştirdiler seriye. Daha sonrasında 2014 yılında serinin 3. oyununu gördük. Bu oyunda da yine İkinci Dünya Savaşı’nın tozunu dumanına kattık desek yeridir. 2017 yılında da Sniper Elite 4 çıktı karşımıza.

Serinin son oyunu olan Sniper Elite 5 ise 2022 yılının Mayıs ayında raflardaki yerini aldı. En iyi keskin nişancı oyunları arasında mı? Tartışılır. Çünkü bir önceki oyunla arasında oynanış açısından çok bir fark olduğunu söyleyemeyiz. Hani biraz oyuncuları susturmak için çıkarmışlar gibi. Oyunun detaylı incelemesini daha önce sizlerle paylaştık. Okumak için burayı tıklamanız yeterli.

Sniper Elite 5 – Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem GereksinimleriÖnerilen Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows 10İşletim Sistemi: Windows 10
İşlemci: Intel CPU Core i3-8100 ya da denk bir işlemciİşlemci: Intel CPU Core i5-8400 ya da denk veya daha iyi bir işlemci
Bellek: 8 GB RAMBellek: 16 GB RAM
Ekran Kartı: DirectX12 uyumlu 4GB’lık bir ekran kartıEkran Kartı: DirectX12 uyumlu 6GB’lık bir ekran kartı ya da daha iyisi
Depolama: 85 GB kullanılabilir alanDepolama: 85 GB kullanılabilir alan

Sniper 3D Assassin: Free to Play

En İyi Keskin Nişancı Oyunları – Sniper 3D Assassin: Free to Play

Hep ücretli oyunlardan bahsettik. Sıra geldi ücretsiz bir oyuna. Adı Sniper 3D Assassin. Oyunu hem bilgisayarda hem de mobil ortamda oynayabiliyorsunuz. Alternatifinin olması güzel bir şey. En azından PC başında değilken oynama lüksünüz de var.

Oyunda sürekli olarak karşınıza görevler çıkıyor. Amacınız görevleri eksiksiz bir şekilde tamamlamak. Tabi görevleri tamamladıkça silah geliştirmeleri alıyorsunuz. Ya da bunları geliştirmek için XP’ler. Bu sayede sürekli olarak yeni silahlar alabilir ya da var olan silahınızı geliştirebilirsiniz. Belli bir yere kadar direnebiliyorsunuz geliştirme konusunda. Fakat daha sonra zorlanmaya başlıyorsunuz. Burada ufak bir tavsiyede bulunalım, hemen her geliştirmeye atlamayın ki kazandığınız puanları boşa harcamayın.

Sniper 3D Assassin: Free to Play – Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem GereksinimleriÖnerilen Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows 7, Windows 8.1 ya da Windows 10 (64 bit)İşletim Sistemi: Windows 7, Windows 8.1 ya da Windows 10 (64 bit)
İşlemci: Intel CPU Core i3 @ 2.1 GHz ya da denk bir AMD işlemciİşlemci: Intel CPU Core i5 @ 2.3 GHz ya da denk veya daha iyi bir işlemci
Bellek: 4 GB RAMBellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: AMD ya da Nvidia 1GB kapasiteli bir ekran kartıEkran Kartı: AMD ya da Nvidia 2GB kapasiteli bir ekran kartı
Depolama: 1 GB kullanılabilir alanDepolama: 1 GB kullanılabilir alan

Sniper Fury

En İyi Keskin Nişancı Oyunları – Sniper Fury

Ey ahali! Ücretsiz oyunları sadece Epic Games dağıtmıyor haberiniz olsun. Şaka bir yana en iyi keskin nişancı oyunları listesi içerisine bir ücretsiz oyunu daha ekliyoruz. Sniper Fury de yine hem PC hem de mobil platformda oynayabileceğiniz bir oyun.

Aslında Sniper 3D Assassin ile aynı mantığa sahip. Görev al, tamamla, puan kazan, silahlarını geliştir ve ilerle. Açıkçası ücretsiz keskin nişancı oyunlarından da çok fazla bir şey beklememek gerekiyor. Bu oyun 2017 yılında piyasaya çıkmasına rağmen hala daha aktif olarak oynayan kişilere sahip. Çünkü hala daha güncelleme alıyor.

Sniper Fury – Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem GereksinimleriÖnerilen Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows 7 SP1 ya da daha yeniİşletim Sistemi: Windows 10
İşlemci: Intel CPU Core 2 Duo (2.9 Ghz) veya AMD denk bir işlemciİşlemci: Intel Core i5 ya da AMD denk veya daha iyi bir işlemci
Bellek: 2 GB RAMBellek: 4 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA Geforce 8500 GT ya da denk bir AMD ekran kartıEkran Kartı: NVIDIA Geforce GTX 960 veya daha iyi bir ekran kartı
Depolama: 3 GB kullanılabilir alanDepolama: 3 GB kullanılabilir alan

Keskin nişancı oyunları gerçeklikten uzaklaşıp sanal bir dünyada farklı bir karaktere dönüşmemizi sağlayan muhteşem bir deneyim sunuyor. Keskin nişancı oyunlarının bize sunduğu bu etkileyici ve gerçekçi deneyimler, oyuncuları sürükleyici hikayelerle bir araya getiriyor. Hangi oyunu seçerseniz seçin, bu oyunlar sizi derinlere çekerek keskin nişancı dünyasının büyüsüne kapılmamanız imkansız. Gözlüğünüzü takın, dürbününüzü ayarlayın ve tetiği çekin; çünkü mükemmel nişan alma yeteneğinizle tüm hedefleri vuracağınız keskin nişancı oyunlarının sınırsız heyecanına hazır olun!

Bunların haricinde sizin oynadığınız keskin nişancı oyunları varsa siz de yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz. Ayrıca bu oyunlardan hangilerini oynadınız ve sizin için nasıldı? Görüşlerinizi de yine yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Senelerce oyun oynadım, dergilerde ve başka sitelerde yazdım. Artık kendi deneyimlerimi ve kendi düşüncelerimi özgürce aktarabileceğim MagniGame isimli siteyi oluşturdum. Artık burada beraberiz ve özgürüz!