İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Donanım Tavsiyeleri
Trendlerdeki Yazı

En İyi Oyuncu Kulaklığı Tavsiyeleri – Eylül 2022

En İyi Oyuncu Kulaklığı Tavsiyeleri – Eylül 2022
+ -

Oyuncuların oyunlarda daha iyi performans almasını sağlayan bazı aksesuarlar mevcuttur. Mouse, mousepad, klavye gibi birçok aksesuar artık olmazsa olmaz konumunda. Aslında oyuncu kulaklıkları da bunlardan birisi. Çünkü oyun içerisinde yer alan seslerin doğru yerden doğru zamanda işitilmesi çok önemli. Bu nedenle M4gniGame olarak sizlere en iyi oyuncu kulaklığı listesini hazırladık. Bu liste sayesinde bir oyuncu kulaklığı almak istediğiniz zaman size en uygun modelleri inceleyebileceksiniz.

Listede bulunan ürünler daha çok bilinen, güvenilir ve daha çok oyuncular tarafından tercih edilen ürünler. Yani çok bilinmeyen ürünleri sadece ucuz ya da tasarımları güzel diye listeye eklemedik. O nedenle bu kulaklıkların performanslarına güvenebilirsiniz. Şimdi hazırsanız listemize başlayalım.

Corsair HS80 RGB USB White

Corsair HS80 RGB USB White

Corsair çok güzel bir kulaklık ile karşımıza çıkıyor. İsmi Corsair HS80 RGB USB White. Adından ve görselden anlaşılacağı üzere bu kulaklık beyaz renkte. Fakat siyahı sevenler üzülmesin çünkü Corsair aynı kulaklığın siyah versiyonunu da üretmiş.

Tasarım açısından baktığımız zaman aslında kulaklık pedlerinin olduğu kısım Corsair Void RGB Elite Wireless Premium modeli ile benzerlik gösteriyor. Beyaz modelinde kulaklık pedleri gri renkte. Üzerinde ufak da olsa bir aydınlatma var ve bu aydınlatma RGB.

7.1 surround ses kalitesine sahip. 20Hz ile 40.000Hz frekans aralığındaki sesleri sizlere aktarabiliyor. Mikrofunu sabit yani takma çıkarma yok. Fakat kullanmadığınız zamanlarda yukarı kaldırarak kapatabiliyorsunuz. Son derece güzel bir model.


HyperX Cloud II

HyperX Cloud II

HyperX Cloud II oyuncu kulaklığı birçok oyuncu tarafından tercih edilen bir model. Siyah, kırmızı, gri ve metalik gri renk seçenekleri olarak kullanıcılara sunulmuş. Suni deri yastıklı kafa bandı oldukça rahat bir kullanım sağlıyor. Kulak yastıklarında da yine aynı materyal kullanılmış. Hatta bu kulak yastıklarını da değiştirmeniz mümkün. Alüminyum çerçevesi de sinirli oyunculara karşı güzel bir önlem olmuş. Hi-Fi ses kalitesine sahip. Ayrıca çıkarılabilir gürültü önleyici bir mikrofona da sahip.

Kulaklık konusunda HyperX kendisini resmen garantiye almak için TemaSpeak ve Discord tarafından onay almış. Ayrıca birçok platformda da kullanabilirsiniz. Kablo konusunda da oyuncuları üzmeyecek gibi gözüküyor. Çünkü örgü kablo kullanılmış. Bu da kopmalara karşı güzel bir çözüm oluşturuyor. Son olarak kulaklık kendi içerisinde 7.1 ses sürücülerine sahip. İki yıl da garanti süresi mevcut.


Razer Kaira Pro

razer Kaira pro inceleme

En iyi oyuncu kulaklığı listesinde tabi ki Razer olması gereken bir marka. Senelerdir oyuncular için çıkarmış oldukları kaliteli ekipmanlar ile adından söz ettiren Razer oyuncu kulaklığı konusunda da oldukça iyi adımlar atıyor diyebiliriz.

Razer’ın bu kualklığı kablosuz bir kullanım için sağlıyor. Üstelik kafa bandı kısımlarından kulaklık pedlerine kadar kullanılan kaliteli malzemeler sayesinde saatlerce sorunsuz bir şekilde kullanabiliyorsunuz. Tasarım kısmına değinecek olursak üç farklı renk bizleri karşılıyor. Siyah, beyaz ve Halo Infinite özel tasarımı. Bu arada tasarımlar her alan için uygun değil. Razer daha çok Xbox ve PlayStation kullanıcıları için yapsa da her iki konsol ürünü için üretilen kulaklıklar aynı zamanda PC’de de kullanılabiliyor. Razer Kaira Pro için daha detaylı incelememizi okumak isterseniz burayı tıklayabilirsiniz.

SteelSeries Arctis 1 Kablolu Oyuncu Kulaklığı

SteelSeries Arctis 1 Kablolu Oyuncu Kulaklığı

En iyi oyuncu kulaklığı listesinin ikinci sırasında SteelSeries var. SteelSeries Arctis 1 Kablolu Oyuncu Kulaklığı tüm platformlara uyum sağlayabilen güzel bir kulaklık. Arctis serisinin ödüllü bir ses düzenine sahip. Yani ses konusunda isteklerinizi tamamen karşılayabilir.

Discord tarafından onaylı bir kulaklık. Üzerinde bulunan mikrofon ClearCast gürültü önleyici özellikte. Ayrıca dilediğiniz zaman çıkarabilirsiniz. Kafa bandı kısmında çelik malzeme var. Bu da ürünün dayanıklılığını arttırıyor. Kulaklık üzerinde yer alan kontrol tuşları sayesinde mikrofonu kapatıp açma ya da sesi arttırıp azaltma özelliklerinden yararlanabiliyorsunuz.


Razer Kraken Tournament Edition

Razer Kraken Tournament Edition

En iyi oyuncu kulaklığı listesi olur da Razer hiç olmaz mı? Oyuncular ile ilgili her listede yer alan Razer bu listede de kendisine yer buluyor. Razer Kraken Tournament Edition marka ile özdeşleşen rengi ile karşımıza çıkıyor. Genel olarak siyah rengin hakim olduğu bu alanda farklı renk ile pazara girmek bir ayrıcalık gibi duruyor.

Kulaklık bantları terletmeyecek türden. Kulaklığın üzerinde bulunan ses kontrolcüsü üzerindeki logo dikkat çekiyor. THX firmasının kalitesini bilmeyen yoktur. Son derece iyi iş çıkarıyorlar. Hatta sinema salonlarında film öncesinde sık sık karşımıza çıkan bir logo. Ses kontrolcüsü üzerinde bulunan tuşlar sayesinde mikrofonu ya da sesi açıp kapayabilirsiniz. Razer kalitesini sisteminde kullanmak isteyenler bu kulaklığı tercih edebilir.


James Donkey 712 (En Ucuz Oyuncu Kulaklığı)

James Donkey 712

James Donkey de son yıllarda oyuncu donanımları ve ekipmanları konusunda ciddi yatırımlar yapan firmalardan birisi. Kendileri kulaklık konusuna da el atmış. Farklı modelleri de mevcut fakat biz 712 modelini tavsiye listemize ekledik. Bu modelde 7.1 surround ses deneyimi elde ediyorsunuz. Üzerinde bulunan kafa bandı ayarlanabilir özellikte. Yani her türlü kafa yapısına uygun diyebiliriz.

Kulaklığın üzerinde bulunan RGB aydınlatmalar da kulaklığa son derece hoş bir hava katıyor. Bu açıdan bakacak olursak tasarım konusunda da kullanıcılarını sevindirecek türden bir yapıya sahip. Listemizde bulunan en ucuz oyuncu kulaklığı James Donkey 712 modeli.


Logitech G Pro X

Logitech G Pro X

Logitech G Pro X adından da anlaşılacağı üzere üst düzey bir kulaklık. İçerisinde 50mm’lik sürücüler yer alıyor. Tabi bu da üst düzey ses kalitesi sağlıyor. Bunun yanı sıra mikrofon kısmında da Logitech Blue VO!CE adını verdiği teknolojiyi kullanmış. Bu sayede oyuncular arkadaşları ile iletişim kurarken daha pürüzsüz bir sese sahip oluyor. Mikrofon aynı zamanda çıkarılabilir özellikte.

Kulaklıkta 7.1 surround ses sistemi mevcut. Kulaklık pedleri ise kulak yapınızı hafızasına alarak daha rahat bir kullanım imkanı sağlıyor. Ayrıca bu kulaklık pedleri gürültü yalıtımı sağlayan suni deriden yapılmış. İç kısmında da nefes alabilen kadife bir yapı bulunuyor. Malzeme yapısında ise çelik ve alüminyum bulunuyor. Yani son derece sağlam olduğunu söyleyebiliriz. Kablo uzunluğu 1.5 metre. Bu da oldukça yeterli. Kutu içerisinden bir de USB’den bağlanabilen harici bir ses kartı çıkıyor. Daha iyi sesler alabilmeniz için oldukça iyi. Son olarak tasarım kısmına değinelim. Simsiyah çok şık bir tasarım bizleri karşılıyor.


HyperX Cloud Core

Hyperx Cloud Core kulaklık

HyperX Cloud II oldukça güzel bir kulaklık olmasına rağmen fiyatı ile her kullanıcıya hitap etmiyor. Tam bu noktada da HyperX Cloud Core karşımıza çıkıyor. Zaten yıllardır hemen hemen tüm en iyi oyuncu kulaklığı listelerinde de yer aldı kendisi. Yıllarca diyoruz ama bu sizi yanıltmasın. Çünkü birkaç sene önce piyasaya çıkmış olmasına rağmen hala daha oldukça iyi bir kulaklık.

Bünyesinde 7.1 surround ses sistemi bulunduruyor. Kulaklık pedlerinde özel hafızalı köpüğü üzerinde suni deri kaplaması var. Terletmeyen oldukça rahat bir yapısının olduğunu söyleyebiliriz. Tüm platformlara uygun. Yani bugün isterseniz PC’de isterseniz PlayStation’da ya da Xbox üzerinde kullanabilirsiniz. 53mm’lik sürücüler son derece güzel bir ses kalitesi sağlıyor. Tak/çıkar tasarımına sahip olan mikrofonu gürültüleri yeteri kadar önlüyor. Tasarım konusunda ise oldukça şık olduğunu söylemek mümkün. Zaten ikonikleşen bir HyperX tasarımı söz konusu.


Corsair Void RGB Elite Wireless Premium

Corsair Void Rgb Elite Wireless Premium

Bu kulaklığı görünce gözünüzün önünde ünlü yayıncı Elraenn geldi değil mi? Bizim de öyle. Resmen onunla özdeşleşmiş harika bir kulaklık Corsair’in Void RGB Elite Wireless Premium kulaklığı. Kulaklık isminden de anlaşılacağı üzere kablosuz bir kullanım sağlıyor. Bu kullanım da yaklaşık 12 metreye kadar işliyor. Yani ne kadar uzaklaşırsanız uzaklaşın Discord sohbetleriniz kesilmiyor. Tabi kullanım ömrüne de dikkat etmek gerekiyor. Tek bir şarj ile 16 saate kadar kullanmanız mümkün.

Bu kulaklığın diğerlerine göre tasarımı biraz daha farklı. Üzerinde de RGB aydınlatma var. Daha agresif bir yapıda olduğunu da görüyoruz. Beyaz rengin hakim olduğu kulaklıkta mikrofon kısmı sabit. Yani çıkartmanız mümkün değil. 7.1 surround ses kalitesine sahip. 50mm’lik sürücüler kullanılıyor kulaklık üzerinde.


SteelSeries Arctis 9

Steelseries Arctis 9

SteelSeries yine oyuncular tarafından sıklıkla kullanılan bir marka. Zaten en iyi oyuncu kulaklığı tavsiyeleri listemizde yer alan ikinci SteelSeries ürünü. İlk model Artcis 1 modeliydi ve bu modelde kablosuz kullanım imkanı yoktu. Fakat Arctis 9 modeli bunun tam aksine kablosuz bir kullanım vaad ediyor.

Tasarım olarak aslında Arctis 1 modeli ile neredeyse aynı. Çok fazla bir fark görmek mümkün değil. Fakat kablosuz olmasından kaynaklı üzerindeki USB Type-C girişi dikkat çekiyor. Kablosuz kulaklık tek bir şarj ile kullanıcılarına yaklaşık 20 saatlik bir kullanım ömrü vaad ediyor. Kablo takıntınız var ise ya da artık daha rahat bir kulaklığa geçiş yapmak istiyorsanız Arctis 9 modelini tercih edebilirsiniz.


MSI DS502 7.1

MSI DS502

MSI oyuncu ekipmanları konusunda oldukça iyi işler çıkaran firmalardan birisi. Marka bu kulaklık ile de aynı kaliteyi ortaya koyuyor. Logosunun renkleri olan kırmızı ve siyah tonları kulaklık üzerinde hakim olan renkler. Hatta kırmızı logonun olduğu kısımda bulunan aydınlatma da oldukça şık duruyor. Kafa bandı kısmı esnek bir yapıya sahip olduğu için kafanızın şekline göre rahatça esneyebiliyor.

Teknik özellikler kısmında ise 7.1 surround sistem ile karşılaşıyoruz. Kulaklıkta 40mm’lik sürücüler kullanılmış. Kapalı tip pedler dışarıdan gelen sesleri minimum düzeye indiriyor. Mikrofon ise tak/çıkar olarak tasarlanmamış. Kullanmak istemediğiniz zaman yukarı kaldırıyorsunuz. Bu da kulaklıktaki belki de tek eksi nokta olarak göze çarpıyor. Son olarak kulaklık kablosunun üzerinde bir kontrol paneli yer alıyor. Bu panelden ses açma/kapama, mikrofon açma/kapama gibi işlemleri yapabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra geliştirilmiş bas özelliğini de yine buradan kontrol edebiliyorsunuz.


HP Pavilion Gaming 600

Hp Pavilion Gaming 600

HP Pavilion modeli ile birlikte son yıllarda gaming ekipmanlara ve bilgisayarlara yön veren firmalar arasında girmeyi başardı. Pavilion Gaming 600 model kulaklığı bu alanda yer alan SteelSeries ve Razer kulaklıklara biraz göz kırpıyor. Çünkü tasarım konusunda biraz SteelSeries Siberia 300 modelini andırırken renk konusunda da Razer’ı çağrıştırıyor.

HP Pavilion Gaming 600 model kulaklık diğer kulaklıklar gibi 7.1 surround ses sistemine sahip. Ayarlanabilir kafa bandı ve mikrofonu kullanıcılara biraz daha rahatlık sağlayacak düzeyde. Yeşil ve siyah renkler hoş bir hava katmış. Hatta kablosunun yeşili çok güzel gözüküyor diyebiliriz. HP Pavilion Gaming 600 model kulaklığın fiyatına gelecek olursak aslında beklenenden biraz daha yüksek olduğunu görüyoruz.


Logitech G G635 LIGHTSPEED

Logitech G G635 LIGHTSPEED

Bir döneme damga vurmuş bir kulaklık en iyi oyuncu kulaklıkları listesine giriş yapıyor. Logitech’in G635 modeli kısa bir süre önce neredeyse her profesyonel oyuncuda olan bir kulaklıktı. Logitech G635 7.1 surround ses sistemine sahip. 50mm’lik sürücüler ürün içerisinde yer alıyor.

Kulaklıkta RGB aydınlatma mevcut. Logitech’in kendisine has olan yazılımı G HUB ile bu RGB aydınlatmayı kişiselleştirebilirsiniz. Bu yazılım ayrıca her oyuna ayrı bir performans sunuyor. Aynı teknolojiyi Logitech G413 mekanik klavyede de görmüştük. Oldukça güzel bir teknoloji.

Mikrofon kısmında ise tak/çıkar olmasa da katla/kapan mantığında çalışan bir mikrofonu görüyoruz. Kullanmadığınız zaman mikrofon kolunu geriye doğru ittirerek kapatabilirsiniz. Bu arada mikrofon üzerinde bulunan LED aydınlatma da size açık olup olmadığını gösteriyor.


Logitech G G335 Kablolu

Logitech G G335 Kablolu Oyuncu Kulaklığı

Logitech oyuncu kulaklıkları konusunda oldukça iyi bir marka diyebiliriz. Bu kulaklık da onlardan birisi. Üzerinde ayarlanabilir, hafıza köpüklü bir kafa bandı var. Bu uzun süreli kullanımlarda baş ağrısı oluşmasını engelliyor. 3.5mm’lik jak girişi sayesinde ister telefonda, ister bilgisayarda isterseniz tablette ya da konsolda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Üstündeki ses tekerleği sesi arttırıp azaltmanıza imkan sağlıyor. Mikrofon kısmı da gayet başarılı. Eğer ki mikrofonunuzu kullanmak istemiyorsanız o zaman sadece yukarı katlamanız yeterli. Tabi açmak istediğinizde de aşağı indirmelisiniz. 40mm’lik ses sürücüleri gayet güzel bir kullanım kalitesi sağlıyor.

Bu kulaklığın en güzel yanlarından birisi renk paleti. Çünkü sadece beyaz renkte değil. Aynı zamanda siyah ve nane yeşili renklerinde de bulabilirsiniz. Yani bir kulaklık için oldukça zengin bir renk paletine sahip.

Aslında bu tarz bir tasarıma sahip olan kulaklığın daha fazla fiyattan satılacağını düşünüyorduk. Fakat Logitech G G335 kalitesine göre bakışla bütçe dostu diyebiliriz.


Razer Kraken Quartz

Razer Kraken Quartz

Pembe görüntüsü sizi aldatmasın, o bir Razer! Evet, farklı renklerde de görebiliyoruz Razer markasını. Gelelim ürünün detaylarına. Kafa bandı kısmında bulunan süngersi yapı baş ağrılarını sizden uzak tutuyor. Kulaklık pedleri ise yine terlemenizi engelleyecek türden.

Kulaklıkta alışık olduğumuz türde 7.1 surround ses sistemi kullanılıyor. 3.5mm’lik bağlantı noktasına sahip. Ayrıca mikrofon kısmı da sökülmüyor. Pembe rengini seviyorsanız Razer size güzel bir seçenek sunuyor.


Asus TUF Gaming H3

Asus TUF Gaming H3

ASUS’un oyuncular için ürettiği iki özel seri mevcut. Bunlardan birisi ROG serisi, diğeri ise TUF serisi. TUF serisi biraz daha ekonomik diyebiliriz. Zaten fiyat politikası ile bunu çok güzel bir şekilde gösteriyor ASUS.

Gelelim kulaklığa. ASUS TUF Gaming H3 modeli siyah ve mavi tonlarda güzel bir kulaklık. Ayrıca mavinin yanı sıra siyah, beyaz ve kırmızı renk seçenekleri de mevcut. Her türlü platformda rahatlıkla kullanabilirsiniz. 7.1 surround ses sistemini bu kulaklıkta da görüyoruz. 50mm’lik sürücüler yer alıyor. Kulaklık pedlerinde %100 protein deri kullanılmış. Diğer kulaklıklara göre %20 daha az sıkma sağlıyor. Mikrofon ise sabit. Kontrol paneli iste kulaklığın üzerinde.


Asus ROG Theta 7.1

Asus ROG Theta 7.1

En iyi oyuncu kulaklıkları listesi içerisinde oyunculara özel olarak üretilen ASUS ROG serisi Theta 7.1 modeli de bulunuyor. Agresif tasarım çizgileri, RGB aydınlatması, rahat kullanışı oyuncu kulaklığı alacakları kendisine çekiyor.

Kulaklık adından da anlaşılacağı üzere 7.1 surround ses sistemine sahip. Ayrıca sanal bas sürücüleri de mevcut. Bu size son derece kaliteli sesler sunarken mikrofon kısmında ise yapay zeka ile desteklenen gürültü önleyiciler mevcut. USB Type-C bağlantısı ile birçok yerde kullanabilirsiniz. Kulaklık pedleri ASUS’un özel tasarımı olan Hybrid kulak yastıkları ile kaplanmış. Bu pedler hem terletmiyor hem de sıkmıyor. Ayrıca kulaklık pedleri alışıla gelmişin dışında yuvarlak bir tasarım yerine “D” şeklinde bir tasarıma sahip.


Thrustmaster T. Racing Scuderia Ferrari Edition

en iyi oyuncu kulaklığı

Ve geldik en iyi oyuncu kulaklığı tavsiyesi listesinin son basamağına. Listenin sonunda yer alan oyuncu kulaklığı hem listenin en pahalı ürünü hem de listenin en farklı kulaklığı. Çünkü bu kulaklık daha çok Formula 1 tutkunlarını kendisine çekiyor. Trustmaster’ın T. Racing model kulaklığının Scuderia Ferrari için özel üretimi.

Tasarım olarak baktığınız zaman ilk göze çarpan şey Formula 1’den alışık olduğumuz kulaklık tasarımı burada da mevcut. İkinci göze çarpan ise Ferrari logosu. Tifosiler bu kulaklığı almak için çok istekli olacaktır. 116 dB şiddetinde ses veriyor. 50mm’lik sürücüleri içerisinde barındıran kulaklık kafa bandı kısmında sizi ağrılardan uzak tutacak bir yapıya sahip. Kablosu üzerinde de bir adet kontrol paneli bulunuyor.


En iyi oyuncu kulaklığı önerileri listesi içerisinde sizlere önereceğimiz oyuncu kulaklıkları bu şekildeydi. İçerisinde farklı markalara ve farklı modellere yer vermeye çalıştık. Tabi bunu yaparken de kaliteden ödün vermemek gerektiği için çok bilinmeyen markaları listeye dahil etmedik. Liste içerisinde 350 TL’den 3.000 TL’ye uzanan geniş bir ürün yelpazesi var. Bu liste içerisinden kendinize en uygun olan oyuncu kulaklığını seçebilirsiniz. Sizin de listede görmek istediğiniz modeller varsa ya da listede bulunan modeller hakkında merak ettikleriniz varsa bize yorumlar kısmından ulaşabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Senelerce oyun oynadım, dergilerde ve başka sitelerde yazdım. Artık kendi deneyimlerimi ve kendi düşüncelerimi özgürce aktarabileceğim M4gniGame isimli siteyi oluşturdum.

Yorum Yap