1. Anasayfa
  2. Donanım

En İyi Oyuncu Kulaklığı Tavsiyeleri – Haziran 2023

En İyi Oyuncu Kulaklığı Tavsiyeleri – Haziran 2023

Oyuncuların oyunlarda daha iyi performans almasını sağlayan bazı aksesuarlar mevcuttur. Mouse, mousepad, klavye gibi birçok aksesuar artık olmazsa olmaz konumunda. Aslında oyuncu kulaklıkları da bunlardan birisi. Çünkü oyun içerisinde yer alan seslerin doğru yerden doğru zamanda işitilmesi çok önemli. Bu nedenle MagniGame olarak sizlere en iyi oyuncu kulaklığı listesini hazırladık. Bu liste sayesinde bir oyuncu kulaklığı almak istediğiniz zaman size en uygun modelleri inceleyebileceksiniz.

green tour cappadocia

Listede bulunan ürünler daha çok bilinen, güvenilir ve daha çok oyuncular tarafından tercih edilen ürünler. Yani çok bilinmeyen ürünleri sadece ucuz ya da tasarımları güzel diye listeye eklemedik. O nedenle bu kulaklıkların performanslarına güvenebilirsiniz. Şimdi hazırsanız listemize başlayalım.

HyperX Cloud Mix Buds

HyperX Cloud Mix Buds İnceleme
En İyi Oyuncu Kulaklığı Tavsiyeleri – HyperX Cloud Mix Buds

En iyi oyuncu kulaklığı listesinde sıra dışı bir kulaklık karşımızda. Çünkü genelde oyuncu kulaklıkları kablolu ve kafa üstü oluyor. Fakat HyperX Cloud Mix Buds hem kulak içi hem de kablosuz bir kulaklık. Son dönemde aslında sıkça karşımıza çıkan bir tür olduğunu söyleyebiliriz.

Kulaklığın sade tasarımı günlük hayatta dışarıda müzik dinlerken de işinizi görmenize imkan sağlıyor. Oyuncu kulaklığı diye bir yerlerden ışıklar fışkırmıyor. Performansı da oldukça iyi. Müzik dinlemek bir yana dursun asıl bizim mercek altına aldığımız oyun kısmına değinecek olursak son derece iyi bir performans verdiğini söyleyebiliriz.

HyperX Cloud Mix Buds inceleme içeriğinde uzun uzun bahsettik. Aslında iyi bir kulaklık ama daha da geliştirilebilir olduğunu düşünüyoruz. Açıkçası biz HyperX CLoud Mix Buds II’yi dört gözle bekliyoruz. Çünkü şu anki hali bile iyi olan kulaklığın bir üst sürümü çok daha kusursuz olacaktır.


Corsair HS80 RGB USB White

Corsair HS80 RGB USB White
En İyi Oyuncu Kulaklığı Tavsiyeleri – Corsair HS80 RGB USB White

Corsair çok güzel bir kulaklık ile karşımıza çıkıyor. İsmi Corsair HS80 RGB USB White. Adından ve görselden anlaşılacağı üzere bu kulaklık beyaz renkte. Fakat siyahı sevenler üzülmesin çünkü Corsair aynı kulaklığın siyah versiyonunu da üretmiş.

Tasarım açısından baktığımız zaman aslında kulaklık pedlerinin olduğu kısım Corsair Void RGB Elite Wireless Premium modeli ile benzerlik gösteriyor. Beyaz modelinde kulaklık pedleri gri renkte. Üzerinde ufak da olsa bir aydınlatma var ve bu aydınlatma RGB.

7.1 surround ses kalitesine sahip. 20Hz ile 40.000Hz frekans aralığındaki sesleri sizlere aktarabiliyor. Mikrofunu sabit yani takma çıkarma yok. Fakat kullanmadığınız zamanlarda yukarı kaldırarak kapatabiliyorsunuz. Son derece güzel bir model. En iyi oyuncu kulaklığı listesinde kesinlikle olması gerekiyordu.


HyperX Cloud II

HyperX Cloud II
En İyi Oyuncu Kulaklığı Tavsiyeleri – HyperX Cloud II

HyperX Cloud II, en iyi oyuncu kulaklığı gibi düşünülen ve birçok oyuncu tarafından tercih edilen bir model. Siyah, kırmızı, gri ve metalik gri renk seçenekleri olarak kullanıcılara sunulmuş. Suni deri yastıklı kafa bandı oldukça rahat bir kullanım sağlıyor. Kulak yastıklarında da yine aynı materyal kullanılmış. Hatta bu kulak yastıklarını da değiştirmeniz mümkün. Alüminyum çerçevesi de sinirli oyunculara karşı güzel bir önlem olmuş. Hi-Fi ses kalitesine sahip. Ayrıca çıkarılabilir gürültü önleyici bir mikrofona da sahip.

Kulaklık konusunda HyperX kendisini resmen garantiye almak için TemaSpeak ve Discord tarafından onay almış. Ayrıca birçok platformda da kullanabilirsiniz. Kablo konusunda da oyuncuları üzmeyecek gibi gözüküyor. Çünkü örgü kablo kullanılmış. Bu da kopmalara karşı güzel bir çözüm oluşturuyor. Son olarak kulaklık kendi içerisinde 7.1 ses sürücülerine sahip. İki yıl da garanti süresi mevcut.


Razer Kaira Pro

razer Kaira pro inceleme
En İyi Oyuncu Kulaklığı Tavsiyeleri – Razer Kaira Pro

En iyi oyuncu kulaklığı listesinde tabi ki Razer olması gereken bir marka. Senelerdir oyuncular için çıkarmış oldukları kaliteli ekipmanlar ile adından söz ettiren Razer oyuncu kulaklığı konusunda da oldukça iyi adımlar atıyor diyebiliriz.

Razer’ın bu kualklığı kablosuz bir kullanım için sağlıyor. Üstelik kafa bandı kısımlarından kulaklık pedlerine kadar kullanılan kaliteli malzemeler sayesinde saatlerce sorunsuz bir şekilde kullanabiliyorsunuz. Tasarım kısmına değinecek olursak üç farklı renk bizleri karşılıyor. Siyah, beyaz ve Halo Infinite özel tasarımı. Bu arada tasarımlar her alan için uygun değil. Razer daha çok Xbox ve PlayStation kullanıcıları için yapsa da her iki konsol ürünü için üretilen kulaklıklar aynı zamanda PC’de de kullanılabiliyor. Razer Kaira Pro için daha detaylı incelememizi okumak isterseniz burayı tıklayabilirsiniz. Detaylı incelemeyi okuduktan sonra neden Razer Kaira Pro’nun en iyi oyuncu kulaklığı listesi içerisinde olduğunu daha net anlayacaksınız.

Callisto Protocol İnceleme Banner

SteelSeries Arctis 1 Kablolu Oyuncu Kulaklığı

SteelSeries Arctis 1 Kablolu Oyuncu Kulaklığı
En İyi Oyuncu Kulaklığı Tavsiyeleri – SteelSeries Arctis 1 Kablolu Oyuncu Kulaklığı

En iyi oyuncu kulaklığı listesinin içerisinde bir bilindik marka daha, yani SteelSeries var. SteelSeries Arctis 1 Kablolu Oyuncu Kulaklığı tüm platformlara uyum sağlayabilen güzel bir kulaklık. Arctis serisinin ödüllü bir ses düzenine sahip. Yani ses konusunda isteklerinizi tamamen karşılayabilir.

Discord tarafından onaylı bir kulaklık. Üzerinde bulunan mikrofon ClearCast gürültü önleyici özellikte. Ayrıca dilediğiniz zaman çıkarabilirsiniz. Kafa bandı kısmında çelik malzeme var. Bu da ürünün dayanıklılığını arttırıyor. Kulaklık üzerinde yer alan kontrol tuşları sayesinde mikrofonu kapatıp açma ya da sesi arttırıp azaltma özelliklerinden yararlanabiliyorsunuz.


Razer Kraken Tournament Edition

Razer Kraken Tournament Edition
En İyi Oyuncu Kulaklığı Tavsiyeleri – Razer Kraken Tournament Edition

En iyi oyuncu kulaklığı listesi olur da Razer hiç olmaz mı? Oyuncular ile ilgili her listede yer alan Razer bu listede de kendisine yer buluyor. Razer Kraken Tournament Edition marka ile özdeşleşen rengi ile karşımıza çıkıyor. Genel olarak siyah rengin hakim olduğu bu alanda farklı renk ile pazara girmek bir ayrıcalık gibi duruyor.

Kulaklık bantları terletmeyecek türden. Kulaklığın üzerinde bulunan ses kontrolcüsü üzerindeki logo dikkat çekiyor. THX firmasının kalitesini bilmeyen yoktur. Son derece iyi iş çıkarıyorlar. Hatta sinema salonlarında film öncesinde sık sık karşımıza çıkan bir logo. Ses kontrolcüsü üzerinde bulunan tuşlar sayesinde mikrofonu ya da sesi açıp kapayabilirsiniz. Razer kalitesini sisteminde kullanmak isteyenler bu kulaklığı tercih edebilir.


zombi oyunları

Corsair Void RGB Elite Wireless Premium

Corsair Void RGB Elite Wireless Premium
En İyi Oyuncu Kulaklığı Tavsiyeleri – Corsair Void RBG Elite Wireless Premium

Bu kulaklığı görünce gözünüzün önünde ünlü yayıncı Elraenn geldi değil mi? Bizim de öyle. Resmen onunla özdeşleşmiş harika bir kulaklık Corsair’in Void RGB Elite Wireless Premium kulaklığı. Kulaklık isminden de anlaşılacağı üzere kablosuz bir kullanım sağlıyor. Bu kullanım da yaklaşık 12 metreye kadar işliyor. Yani ne kadar uzaklaşırsanız uzaklaşın Discord sohbetleriniz kesilmiyor. Tabi kullanım ömrüne de dikkat etmek gerekiyor. Tek bir şarj ile 16 saate kadar kullanmanız mümkün.

Bu kulaklığın diğerlerine göre tasarımı biraz daha farklı. Üzerinde de RGB aydınlatma var. Daha agresif bir yapıda olduğunu da görüyoruz. Beyaz rengin hakim olduğu kulaklıkta mikrofon kısmı sabit. Yani çıkartmanız mümkün değil. 7.1 surround ses kalitesine sahip. 50mm’lik sürücüler kullanılıyor kulaklık üzerinde. En iyi oyuncu kulaklığı listelerinin olmazsa olmazı.


SteelSeries Arctis 9

SteelSeries Arctis 9
En İyi Oyuncu Kulaklığı Tavsiyeleri – SteelSeries Arctis 9

SteelSeries yine oyuncular tarafından sıklıkla kullanılan bir marka. Zaten en iyi oyuncu kulaklığı tavsiyeleri listemizde yer alan bir diğer SteelSeries ürünü. İlk model Artcis 1 modeliydi ve bu modelde kablosuz kullanım imkanı yoktu. Fakat Arctis 9 modeli bunun tam aksine kablosuz bir kullanım vaad ediyor.

Tasarım olarak aslında Arctis 1 modeli ile neredeyse aynı. Çok fazla bir fark görmek mümkün değil. Fakat kablosuz olmasından kaynaklı üzerindeki USB Type-C girişi dikkat çekiyor. Kablosuz kulaklık tek bir şarj ile kullanıcılarına yaklaşık 20 saatlik bir kullanım ömrü vadediyor. Kablo takıntınız var ise ya da artık daha rahat bir kulaklığa geçiş yapmak istiyorsanız Arctis 9 modelini tercih edebilirsiniz.


MSI DS502 7.1

MSI DS502 7.1
En İyi Oyuncu Kulaklığı Tavsiyeleri – MSI DS502 7.1

MSI oyuncu ekipmanları konusunda oldukça iyi işler çıkaran firmalardan birisi. Marka bu kulaklık ile de aynı kaliteyi ortaya koyuyor ve en iyi oyuncu kulaklığı listesine girmeyi hak ediyor. Logosunun renkleri olan kırmızı ve siyah tonları kulaklık üzerinde hakim olan renkler. Hatta kırmızı logonun olduğu kısımda bulunan aydınlatma da oldukça şık duruyor. Kafa bandı kısmı esnek bir yapıya sahip olduğu için kafanızın şekline göre rahatça esneyebiliyor.

Teknik özellikler kısmında ise 7.1 surround sistem ile karşılaşıyoruz. Kulaklıkta 40mm’lik sürücüler kullanılmış. Kapalı tip pedler dışarıdan gelen sesleri minimum düzeye indiriyor. Mikrofon ise tak/çıkar olarak tasarlanmamış. Kullanmak istemediğiniz zaman yukarı kaldırıyorsunuz. Bu da kulaklıktaki belki de tek eksi nokta olarak göze çarpıyor. Son olarak kulaklık kablosunun üzerinde bir kontrol paneli yer alıyor. Bu panelden ses açma/kapama, mikrofon açma/kapama gibi işlemleri yapabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra geliştirilmiş bas özelliğini de yine buradan kontrol edebiliyorsunuz.


nfs unbound inceleme

Logitech G635 LIGHTSPEED

Logitech G G635 LIGHTSPEED
En İyi Oyuncu Kulaklığı Tavsiyeleri – Logitech G 635 Lightspeed

Bir döneme damga vurmuş bir kulaklık en iyi oyuncu kulaklığı listesine giriş yapıyor. Logitech’in G635 modeli kısa bir süre önce neredeyse her profesyonel oyuncuda olan bir kulaklıktı. Logitech G635 7.1 surround ses sistemine sahip. 50mm’lik sürücüler ürün içerisinde yer alıyor.

Kulaklıkta RGB aydınlatma mevcut. Logitech’in kendisine has olan yazılımı G HUB ile bu RGB aydınlatmayı kişiselleştirebilirsiniz. Bu yazılım ayrıca her oyuna ayrı bir performans sunuyor. Aynı teknolojiyi Logitech G413 mekanik klavyede de görmüştük. Oldukça güzel bir teknoloji.

Mikrofon kısmında ise tak/çıkar olmasa da katla/kapan mantığında çalışan bir mikrofonu görüyoruz. Kullanmadığınız zaman mikrofon kolunu geriye doğru ittirerek kapatabilirsiniz. Bu arada mikrofon üzerinde bulunan LED aydınlatma da size açık olup olmadığını gösteriyor.


Logitech G335 Kablolu

Logitech G G335 Kablolu
En İyi Oyuncu Kulaklığı Tavsiyeleri – Logitech G335 Kablolu

Logitech oyuncu kulaklıkları konusunda oldukça iyi bir marka diyebiliriz. Bu kulaklık da onlardan birisi. Üzerinde ayarlanabilir, hafıza köpüklü bir kafa bandı var. Bu uzun süreli kullanımlarda baş ağrısı oluşmasını engelliyor. 3.5mm’lik jak girişi sayesinde ister telefonda, ister bilgisayarda isterseniz tablette ya da konsolda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Üstündeki ses tekerleği sesi arttırıp azaltmanıza imkan sağlıyor. Mikrofon kısmı da gayet başarılı. Eğer ki mikrofonunuzu kullanmak istemiyorsanız o zaman sadece yukarı katlamanız yeterli. Tabi açmak istediğinizde de aşağı indirmelisiniz. 40mm’lik ses sürücüleri gayet güzel bir kullanım kalitesi sağlıyor.

Bu kulaklığın en güzel yanlarından birisi renk paleti. Çünkü sadece beyaz renkte değil. Aynı zamanda siyah ve nane yeşili renklerinde de bulabilirsiniz. Yani bir kulaklık için oldukça zengin bir renk paletine sahip.

Aslında bu tarz bir tasarıma sahip olan kulaklığın daha fazla fiyattan satılacağını düşünüyorduk. Fakat Logitech G G335 kalitesine göre bakışla bütçe dostu diyebiliriz. En iyi oyuncu kulaklığı listesinde kesinlikle olmayı hak ediyor.


Razer Kraken Quartz

Razer Kraken Quartz
En İyi Oyuncu Kulaklığı Tavsiyeleri – Razer Kaaken Quartz

Pembe görüntüsü sizi aldatmasın, o bir Razer! Evet, farklı renklerde de görebiliyoruz Razer markasını. Gelelim ürünün detaylarına. Kafa bandı kısmında bulunan süngersi yapı baş ağrılarını sizden uzak tutuyor. Kulaklık pedleri ise yine terlemenizi engelleyecek türden.

Kulaklıkta alışık olduğumuz türde 7.1 surround ses sistemi kullanılıyor. 3.5mm’lik bağlantı noktasına sahip. Ayrıca mikrofon kısmı da sökülmüyor. Pembe rengini seviyorsanız Razer size güzel bir seçenek sunuyor. Farklı rengiyle Razer Kraken Quartz en iyi oyuncu kulaklığı listesinde olmalıydı zaten.


kötü bilgisayar için oyunlar (1)

Asus ROG Theta 7.1

Asus ROG Theta 7.1
En İyi Oyuncu Kulaklığı Tavsiyeleri – Asus ROG Theta 7.1

En iyi oyuncu kulaklığı listesi içerisinde oyunculara özel olarak üretilen ASUS ROG serisi Theta 7.1 modeli de bulunuyor. Agresif tasarım çizgileri, RGB aydınlatması, rahat kullanışı oyuncu kulaklığı alacakları kendisine çekiyor.

Kulaklık adından da anlaşılacağı üzere 7.1 surround ses sistemine sahip. Ayrıca sanal bas sürücüleri de mevcut. Bu size son derece kaliteli sesler sunarken mikrofon kısmında ise yapay zeka ile desteklenen gürültü önleyiciler mevcut. USB Type-C bağlantısı ile birçok yerde kullanabilirsiniz. Kulaklık pedleri ASUS’un özel tasarımı olan Hybrid kulak yastıkları ile kaplanmış. Bu pedler hem terletmiyor hem de sıkmıyor. Ayrıca kulaklık pedleri alışıla gelmişin dışında yuvarlak bir tasarım yerine “D” şeklinde bir tasarıma sahip.


En iyi oyuncu kulaklığı önerileri listesi içerisinde sizlere önereceğimiz oyuncu kulaklıkları bu şekildeydi. İçerisinde farklı markalara ve farklı modellere yer vermeye çalıştık. Tabi bunu yaparken de kaliteden ödün vermemek gerektiği için çok bilinmeyen markaları listeye dahil etmedik. Liste içerisinde 350 TL’den 3.000 TL’ye uzanan geniş bir ürün yelpazesi var. Bu liste içerisinden kendinize en uygun olan en iyi oyuncu kulaklığını seçebilirsiniz. Sizin de listede görmek istediğiniz modeller varsa ya da listede bulunan modeller hakkında merak ettikleriniz varsa bize yorumlar kısmından ulaşabilirsiniz.

Oyun oynamak sadece erkeklerin işi değil. Bunu göstermek için MagniGame'e geldim ve artık Genel Yayın Yönetmeni olarak karşınızdayım! Bunun yanı sıra sitede bulunan Donanım Tavsiyeleri de benim tarafımdan hazırlanacak. Okuyun, HF & GG!

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir