En İyi Zombi Oyunları Listesi – 2023

MagniGame olarak sizlere oyun listeleri sunmaya devam ediyoruz. Bu zamana kadar en iyi şehir kurma oyunları, futbol oyunları, FPS oyunları gibi listeler sunduk. Bugün ise karşınızda en iyi zombi oyunları listesi yer alıyor. Bu listede yer alan oyunlar sayesinde aksiyon bir saniye bile eksik olmayacak.

Liste içerisinde yeni dönemde çıkan oyunların yanı sıra geçmiş dönemlerde çıkan oyunları da göreceksiniz. Fakat bu sizi endişelendirmesin. Çünkü listede yer alan eski oyunlar hala daha günümüzde birçok oyuncu tarafından aktif olarak oynanıyor. Şimdi dilerseniz lafı fazla uzatmadan en iyi zombi oyunları listesine giriş yapalım.

Dying Light 2 Stay Human

En İyi Zombi Oyunları Listesi

Adından da anlaşılacağı üzere serinin ikinci oyunu. Yeni oyun çıktığı için Dying Light’ın ilk oyununu en iyi zombi oyunları listesine eklemeye gerek duymadık. Direkt olarak ikinci oyunu ele alacağız. İlk oyun 2015 yılında piyasaya çıktı. İkinci oyun ise 2022 yılının Şubat ayında piyasaya çıktı. Uzun süren beklentilerin ardından da hem oyun otoriteleri hem de oyuncular tarafından çok beğenildi.

Techland firmasının geliştirdiği ve yayınladığı bu oyunda Harran adındaki şehirde virüs ortaya çıkmıştı. Yapılan uzun mücadeleler sonucunda virüs galip olan taraf oldu. Şehir yıkılma noktasına geldi. Ortalıkta dolanan zombiler bizi yok etmek istiyor. Biz ise hoplaya zıplaya zombilerden kaçarak hayatta kalmaya çalışıyoruz. Tabi sadece kaçmakla olmaz. Bir yandan yakın dövüş konusunda yeteneklerimizi sergilerken bir yandan da çeşitli silahlar kullanıyoruz.

Medeniyet her ne kadar Karanlık Çağ dönemine geri dönse de umudumuzu kaybetmiyoruz ve bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Tek başımıza da başarılı olamayacağımızı bildiğimiz için bir yandan da kendimize müttefikler bulmaya çalışıyoruz.

Harika bir açık dünyaya sahip olan Dying Light 2 Stay Human oyununda grafikler ve müzikler son derece etkileyici. Tabi aradan geçen 7 senelik zaman zarfında Techland boş durmamış ve kendisini geliştirmiş. Zaten ilk oyunun büyük bir fan kitlesi vardı. İkinci oyunla beraber bunu ikiye katlayacakları çok aşikar. Bu güzel oyunu tek başınıza oynayabileceğiniz gibi 4 arkadaşınızla beraber de oynayabilirsiniz. Fakat bizden tavsiye, hikayeyi daha iyi kavramak adına önce ilk oyunu oynamalısınız.

Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem GereksinimleriÖnerilen Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows 7İşletim Sistemi: Windows 10
İşlemci: Intel Core i3-9100 / AMD Ryzen 3 2300Xİşlemci: AMD Ryzen 5 3600X ya da Intel i5-8600K veya daha iyisi
Bellek: 8 GB RAMBellek: 16 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti veya AMD Radeon RX 560 (4 GB VRAM)Ekran Kartı: NVIDIA GeForce RTX 2060 6 GB veya AMD RX Vega 56 8 GB ya da daha iyisi
Depolama: 60 GB kullanılabilir alanDepolama: 60 GB kullanılabilir alan
En İyi Zombi Oyunları Listesi

Hunt: Showdown

En İyi Zombi Oyunları Listesi

Crytek firmasının geliştirdiği ve yayınladığı Hunt: Showdown oyunu aslında gerçek zombi fanları için biçilmiş kaftanlar birisi. Çünkü bu oyun oldukça güzel ve keyifli. Fakat Dying Light ya da benzer kalitedeki oyunlar kadar çok reklamı yapılmadığı için biraz daha geri planda görebiliyoruz kendisini.

Oyun 2019 yılında piyasaya çıktı. Oyunda günümüzden oldukça uzak bir tarihe, 1895 yılına gidiyoruz. Burada Louisiana’da bir “canavar avcısını” canlandırıyoruz. Oyunda dilerseniz PvP (diğer oyuculara karşı) dilerseniz PvE (çevreye karşı) seçenekler mevcut. PvP modunda çok dikkatli olmanız gerekiyor. Çünkü oyunda yer alan diğer avcılar da sizin gibi canavarları avlamak istiyor. Fakat bir yandan da hedeflerinde kendi bedeninizin olduğunu unutmayın. O nedenle oynarken duyduğunuz sesler çok önemli. Ne yaparsanız yapın çok hızlı bir şekilde iki kere düşünmek zorunda kalıyorsunuz.

Standart zombi oyunları temasından biraz daha farklı ilerleyen Hunt: Showdown oyunu oldukça keyifli. Grafikler ve ses efektleri de yine oldukça iyi. Oyunun eski bir tarihte geçmesi de son derece güzel. Red Dead Redemption’ın zombili versiyonu gibi ama değil. Her neyse, oynayınca anlarsınız. En iyi zombi oyunları listesine koyduysak bunu hak ediyordur.

Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem GereksinimleriÖnerilen Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows 10 64 bitİşletim Sistemi: Windows 10 64 bit
İşlemci: Intel i5-4590 @ 3.3GHz ya da AMD Ryzen 3 1200İşlemci: Intel i5-6600 @ 3.3Ghz ya da AMD Ryzen 5 1400
Bellek: 8 GB RAMBellek: 12 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 660 TI ya da AMD Radeon R7 370Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 970 ya da AMD Radeon R9 390X
DirectX: Sürüm 11DirectX: Sürüm 11
Depolama: 20 GB kullanılabilir alanDepolama: 20 GB kullanılabilir alan
En İyi Zombi Oyunları Listesi

Resident Evil 2

En İyi Zombi Oyunları Listesi

En iyi zombi oyunları listesinde bir efsane var karşımızda. Resident Evil 2. Bu oyun aslında ilk olarak 1998 yılında piyasaya sürüldü ama 2019 yılında yeni bir halde karşımıza çıktı. Normalde zaten korku oyunları teması içerisinde her zaman kendisine yer alan Resident Evil oyunları en iyi zombi oyunları listesi içerisinde de kendisine yer bulmayı başarıyor.

Oyunda hikaye Raccoon City’de geçiyor. Bir salgın sonrasında şehrin neredeyse tamamı zombiye dönüşüyor. Biz de hem çaylak polis Leon S. Kennedy hem de sıradan bir üniversite öğrencisi olan Claire Redfield olarak oynuyoruz. Hikaye bu iki karakteri bir şekilde bir araya getiriyor. Her iki karakter ile oynarken farklı maceralar bizleri bekliyor. Ayrıca iki ana karakterin olması tabi ki hikayeyi iki farklı bakış açısı ile görmemize de olanak sağlıyor. Bu arada bu oyundan yıllar yıllar sonra çıkmış olan Resident Evil 4 Remake incelemesini okumak isterseniz burayı tıklayabilirsiniz.

Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem GereksinimleriÖnerilen Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows 10 (64bit önerilir)İşletim Sistemi: Windows 10 (64bit önerilir)
İşlemci: Intel® Core™ i5-4460 ya da AMD FX™-6300İşlemci: Intel® Core™ i7-3770 ya da AMD FX™-9590 veya daha iyisi
Bellek: 8 GB RAMBellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA® GeForce® GTX 960 ya da AMD Radeon™ RX 460Ekran Kartı: NVIDIA® GeForce® GTX 1060 ya da AMD Radeon™ RX 480 3GB VRAM veya daha iyisi
DirectX: Sürüm 12DirectX: Sürüm 12
Depolama: 26 GB kullanılabilir alanDepolama: 26 GB kullanılabilir alan
En İyi Zombi Oyunları Listesi

Left 4 Dead 2

En İyi Zombi Oyunları Listesi

En iyi zombi oyunları listesi içerisinde sizlere bir efsaneden bahsetmek istiyoruz. Left 4 Dead serisi özellikle bu tarz oyunlara merak duyanlar için bir kült yapıt diyebiliriz. Yine serinin ikinci oyunu olduğu için ilk oyun hakkında çok fazla bir detay vermeye gerek duymadık.

Serinin ikinci oyunu olması sizi yanıltmasın, yeni değil eski bir oyun. 2009 yılında Valve tarafından piyasaya sürüldü. Malum Valve oyunların 3. serisini asla çıkarmıyor (Bkz. Half-Life serisi). Bu da aynı doğrultuda ilerliyor. Fakat yine çok kaliteli bir oyun olduğu için hala daha kendisini oynatıyor.

Garip garip sesler çıkaran zombiler tek tip değil. Değişik türde birçok zombi oyuna ayrı bir hava katıyor. Zaten çok hızlı ilerleyen oyun sizi hiç boş bırakmıyor. Özellikle arkadaşlarınızla beraber oynuyorsanız çok keyif alacaksınız. Hatta arkadaşlarınızla beraber oynarken dikkat edin, o kadar aksiyonun içerisinde arkadaşınızı zombi zannedip öldürmeye çalışabilirsiniz.

Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem GereksinimleriÖnerilen Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows® 7 32/64-bit / Vista 32/64 / XPİşletim Sistemi: Windows® 7 32/64-bit / Vista 32/64 / XP
İşlemci: Pentium 4 3.0GHzİşlemci: Intel core 2 duo 2.4GHz
Bellek: 2 GB RAMBellek: 2 GB RAM
Ekran Kartı: ATI X800, NVidia 6600 ya da daha iyisiEkran Kartı: NVidia 7600, ATI X1600 ya da daha iyisi
Depolama: 13 GB kullanılabilir alanDepolama: 13 GB kullanılabilir alan
En İyi Zombi Oyunları Listesi

World War Z: Aftermath

En İyi Zombi Oyunları Listesi

En iyi zombi oyunları listesinde bir devam oyunu ile birlikteyiz. Serinin ilk oyunu 2019’da karşımıza çıktı. 2013 yılında vizyona giren ve başrolünde Brad Pitt’in olduğu bu güzel filmden uyarlama.

Malum zombili oyunlarda ve filmlerde zombiler genelde ağır hareket eden yaratıklar olarak karşımıza çıkıyor. Fakat bu seride zombiler Usain Bolt edasıyla üzerimize üzerimize koşuyorlar. Bu oyunda da durum değişmiyor. Yeni oyuna sıkı hazırlanan zombiler ikinci oyunda da performanslarının doruk noktasında.

Oyunda amacımız Vatikan’ı geri almak ve Rusya’nın Kamçatka yarımadasında sağ kalanlarla beraber güçlerimizi birleştirmek. Hepsi bu kadar mı? Tabi ki değil. Çünkü World War Z: Aftermath birçok yeni göreve sahip. Yani hayatta kalmak oldukça güç. Ha bu arada unutmadan, oyunda sadece zombiler size düşman kesilmemiş. Bir de kana susamış sıçanlar var. Onlara da dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem GereksinimleriÖnerilen Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows 7İşletim Sistemi: Windows 10
İşlemci: AMD A10-5700 veya Intel Core i3-3220İşlemci: AMD Ryzen 5 2400G veya Intel core i7-3970
Bellek: 8 GB RAMBellek: 16 GB RAM
Ekran Kartı: AMD R7-240 / GForce 650Ti / Intel 630Ekran Kartı: AMD Radeon R9 280 / Nvidia GeForce GTX 960
DirectX: Sürüm 11DirectX: Sürüm 11
Depolama: 50 GB kullanılabilir alanDepolama: 50 GB kullanılabilir alan
En İyi Zombi Oyunları Listesi

Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville

En İyi Zombi Oyunları Listesi

En iyi zombi oyunları listesi içerisinde sıra dışı bir oyun var karşınızda. Normalde zombi oyunlarında hayatınıza kasteden iğrenç görünümlü yaratıklar yer alır değil mi? Fakat Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville oyununda bu klişeden uzaklaşıyoruz.

Oyunda iki farklı topluluk var. Zombiler ve bitkiler. Evet bitkiler. Bu noktada hangi kısımda yer almak istiyorsanız seçebilirsiniz, tercih sizin. Aslında TPS türünde bir oyun. Böyle oyunların en belirgin özelliklerinden birisi de karakterlerin özelleştirilebilmesi ve yeteneklerinin yükseltilebilmesi. Bu oyunda da mevcut.

Bir de online kısmı var. Farklı oyun modları sayesinde online kısım oldukça hareketli. Eğer ki “Ben zombili oyun oynamak istiyorum ama korkmadan, şöyle sakin sakin.” diyorsanız bu oyun tam size göre. Sevimli zombiler sizi bekliyor.

Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem GereksinimleriÖnerilen Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: 64-bit Windows 10İşletim Sistemi: 64-bit Windows 10
İşlemci: AMD: FX-4350 veya Intel i3-3220 ya da eşit bir işlemciİşlemci: AMD: FX-6100 veya Intel i5-3570 daha iyi bir işlemci
Bellek: 4 GB RAMBellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: AMD: Radeon HD 7730 veya NVIDIA: GeForce GT 640 ya da eşit bir ekran kartıEkran Kartı: AMD: Radeon R9 285 veya NVIDIA: GeForce GTX 970 ya da daha iyi bir ekran kartı
DirectX: Sürüm 11DirectX: Sürüm 11
Depolama: 15 GB kullanılabilir alanDepolama: 15 GB kullanılabilir alan
En İyi Zombi Oyunları Listesi

DayZ

En İyi Zombi Oyunları Listesi

Kıyamet kopmuş, dünya berbat bir hale dönmüş. Fakat hala hayatta kalanlar var. Üstelik sadece insanlar değil, virüslü zombiler de etrafta. Bu şekilde bakınca çok klişe bir hikayeye sahip değil mi? Fakat bu zombili oyun bir açık dünya oyunu. Ve oyunun çok acı bir özelliği var. Oyunda kayıt alma özelliği yok. Kontrol noktası da yok. Tıpkı PUBG gibi başladığı anda sona kadar dayanmanız gerekiyor. Ve öldüğünüzde kaldığınız yerden devam edemiyorsunuz. Her şeyinizi kaybederek sıfırdan başlamanız gerekiyor.

Oyun içerisinde yer alan diğer insanlar ile birlikte hareket etme şansınız var. Fakat güven sorunları yaşıyorsanız tek başınıza da takılabilirsiniz. Hangisinin daha güvenli olacağına siz karar verin. Zaten 230 metrekarelik bir haritada ne kadar güvende olabilirsiniz ki?

Çok hikaye tabanlı bir zombi oyunu aramıyorsanız, daha çok açık dünyanın hakim olduğu bir hayatta kalma oyunu arıyorsanız o zaman DayZ sizin için uygun olabilir. Bu arada oyunun fiyatı nedendir bilinmez sürekli olarak artıyor. O yüzden indirim zamanlarında denk getirip almanız daha mantıklı olacaktır. En iyi zombi oyunları koleksiyonu yapıyorsanız mutlaka alın.

Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem GereksinimleriÖnerilen Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows 7/8.1 64-bitİşletim Sistemi: Windows 10 64-bit
İşlemci: Intel Core i5-4430İşlemci: Intel Core i5-6600K veya AMD R5 1600X ya da daha iyisi
Bellek: 8 GB RAMBellek: 12 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 760 veya AMD R9 270XEkran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1060 veya AMD RX 580 ya da daha iyisi
DirectX: Sürüm 11DirectX: Sürüm 11
Depolama: 16 GB kullanılabilir alanDepolama: 16 GB kullanılabilir alan
En İyi Zombi Oyunları Listesi

Back 4 Blood

En İyi Zombi Oyunları Listesi

Az önce sizlere Left 4 Dead serisinin 2 oyundan ibaret olduğunu, üçüncü oyunun piyasaya çıkmadığını söylemiştik. Aslında teorik olarak size yalan söylemiş olduk. Çünkü bu oyun aslında Left 4 Dead 2’nin bir nevi devamı niteliğinde diyebiliriz.

Oyun piyasaya çıkmadan önce “Left 4 Dead oyununun yapımcıları yapıyormuş” gibi birçok dedikodu piyasaya çıktı. Aslında doğru. Fakat tamamen doğru değil. Çünkü bu bilgiye göre geliştirici ekibin neredeyse tamamı Back 4 Blood için kolları sıvamıştı. Ama gerçekte durum öyle değil. Left 4 Dead ekibinden çok çekirdek bir kadronun bu oyunun yapımında yer aldığı sonradan ortaya çıktı. Başarılı bir PR çalışması oldu aslında. Çünkü birçok oyuncu bu habere yükseldi. Ama bu yalan haber bile Back 4 Blood oyununun en iyi zombi oyunları listesine girmeyi engelleyemedi.

Her neyse, Back 4 Blood aslında yapısal olarak zaten kendisini bir devam oyunu gibi gösteriyor. Fakat bu oyunun Left 4 Dead serisine göre bir özelliği çok dikkat çekiyor. O da sürekli farklı senaryolar ile karşınıza çıkıyor olması. Malum böyle oyunlarda karşımıza birçok yaratık çıkıyor ve bazı yerlerde öldükten sonra hatamızın nerede olduğunu görüp ona göre hareket ediyoruz. Fakat Back 4 Blood bize bu lüksü sunmuyor. Ölüp dirildikten sonra ölmeden önce gördüğünüz bir kapının ya da bir eşyanın orada olmadığını görüyorsunuz. Bu da ezbercilik yapmaktan çıkarıyor. Aslında yeteneklerinizi sunmanızı istiyor. Oldukça güzel. Bu arada grafiklerinin ve ses efektlerinin de muhteşem olduğunu belirtelim.

Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem GereksinimleriÖnerilen Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: 64-bit Windows 10İşletim Sistemi: 64-bit Windows 10
İşlemci: Intel Core i5-6600 (3.3 GHz) veya AMD Ryzen 5 2600 (3.4 GHz)İşlemci: Intel Core i5-8400 (2.8 GHz) veya AMD Ryzen 7 1800X (3.6 GHz)
Bellek: 8 GB RAMBellek: 12 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti veya AMD Radeon RX 570Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 970 veya AMD Radeon RX 590
DirectX: Sürüm 12DirectX: Sürüm 12
Depolama: 40 GB kullanılabilir alanDepolama: 40 GB kullanılabilir alan
En İyi Zombi Oyunları Listesi

Days Gone

En İyi Zombi Oyunları Listesi

Hikayesi güzel, grafikleri güzel, efektleri güzel bir zombi temalı oyun oynamak istiyorsanız sizi böyle alalım. Çünkü Days Gone bu konudaki tüm ihtiyaçlarınızı rahatlıkla karşılayabileceğiniz bir oyun. Üstelik çok eski olduğunu da söyleyemeyiz. En azından PC platformu için. Çünkü oyun 2021 yılının Mayıs ayında PC oyuncuları ile buluştu.

PlayStation özel oyunlarından birisi olan Days Gone’ın PC’ye geleceğini öğrendikten sonra çok heyecanlandık. Çünkü PlayStation’dan bildiğimiz bu oyun oldukça güzel ve keyifli. Oyun dramatik bir hikaye ile başlıyor. Ardından bir süre sonra hem zombilerle mücadele ederken hem de motorunuza atlayıp gezerken sizi bu dramadan uzaklaştırıyor. Zaten kimi zamanlarda kendinizi sadece motorlar gezerken bile bulabilirsiniz. Son derece güzel olan grafikleri sizi içinde bulunduğunuz ortamdan resmen uzaklaştırıyor.

Bu oyunun en güzel yanlarından birisi hiçbir yamaya gerek kalmadan Türkçe altyazı seçeneği ile oynayabilmeniz. Sağ olsun Sony bu konuda ülkemizdeki oyuncuları da düşünmüş. En başında da dediğimiz gibi başarılı bir hikaye, güzel grafikler ve efektler arıyorsanız Days Gone oyununu mutlaka denemelisiniz. Bize göre en iyi zombi oyunları listesinin demirbaşlarından birisi.

Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem GereksinimleriÖnerilen Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows 10 64-bitsİşletim Sistemi: Windows 10 64-bits
İşlemci: Intel Core i5-2500K@3.3GHz veya AMD FX 6300@3.5GHzİşlemci: Intel Core i7-4770K@3.5GHz veya Ryzen 5 1500X@3.5GHz
Bellek: 8 GB RAMBellek: 16 GB RAM
Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 780 (3 GB) veya AMD Radeon R9 290 (4 GB)Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 1060 (6 GB) veya AMD Radeon RX 580 (8 GB)
Depolama: 70 GB kullanılabilir alanDepolama: 70 GB kullanılabilir alan
En İyi Zombi Oyunları Listesi

The Walking Dead: The Final Season

En İyi Zombi Oyunları Listesi

Yine televizyon ekranlarından tanıdığımız bir zombi serisi daha. The Walking Dead dizi olarak hayatımıza girdikten sonra her şey çok değişti. The Walking Dead öncesinde de zombili filmleri ve dizileri görüyorduk. Fakat kendileri bu konuda yeni, bir çağ başlattı. Uzun süren sezonları ile ne kadar başarılı olduklarını kanıtlarken bir yandan da bu başarılarını oyun alanında da göstermek istediler.

The Walking Dead’e ait ilk oyun 2021 yılında piyasaya sürüldü. Fakat The Final Season adını taşıyan oyun bundan 6 yıl sonra raflardaki yerini aldı. Zaten oyun da tıpkı dizi gibi sezon sezon ilerledi. Oyunun geliştiricisi olan Telltale Games’in bu konudaki hakkını yememek lazım.

Tabi her oyunda olduğu gibi bu oyunda da ilk olarak baktığımız şey grafikleri oluyor. Ve bu noktada karşımıza çok farklı yapıda bir grafik çıkıyor. Daha çok çizgi roman serilerini andıran grafikleri ilk aşamada oyunculara “bu ne yaaa!” dedirtse de oynadıkça kendisine alışılmasını hatta beğenilmesini sağlıyor. Diğer önemli kısım ise hikaye. Sizi temin ederiz ki oyunun hikayesi en az dizisi kadar iyi. Mutlaka şans vermeniz gereken oyunlardan birisi. Zaten bu kadar iyi olmasaydı en iyi zombi oyunları listesi içerisinde yer alamazdı.

Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem GereksinimleriÖnerilen Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows 7 64Bit Service Pack 1İşletim Sistemi: Windows 7 64Bit Service Pack 1
İşlemci: Intel Core 2 Duo 2.8GHzİşlemci: Intel Core i5-2500K
Bellek: 3 GB RAMBellek: 3 GB RAM
Ekran Kartı: nVidia GeForce GTS 450 2GBEkran Kartı: nVidia GeForce GTX 960
Depolama: 15 GB kullanılabilir alanDepolama: 15 GB kullanılabilir alan
En İyi Zombi Oyunları Listesi

Dead Island Definitive Edition

En İyi Zombi Oyunları Listesi

Bütün bir yıl çalıştınız ve tatil zamanı geldi. Girdiniz tatil sitelerine ve şöyle herkesten uzakta bir adada tatil yapmaya karar verdiniz. Hayallerinizi gerçekleştirmek için gittiğniz bu adada eğlenceden eğlenceye giderken artık daha fazla dayanamıyorsunuz ve sızıyorsunuz. Her neyse, uyandığınızda tabi her şeyin güzel normal olmasını bekliyorsunuz değil mi? Ama öyle olmuyor. Çünkü artık adadaki herkes zombi!

Daha neyin ne olduğunu anlayamadan bir zombi tarafından ısırılıyoruz ama zombiye dönüşmediğimizi fark ediyoruz. “Bana ne içirdiniz, ben ne yaşıyorum?” derken kendimizi maceraların içerisinde buluyoruz. 2016 yılında piyasaya çıkmasına rağmen oynaması son derece keyifli oyunlardan birisi. Tabi ki bir Days Gone ya da Dying Light 2 Stay Human kalitesinde değil. Fakat arada açıp oynayabileceğiniz türden bir oyun.

Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem GereksinimleriÖnerilen Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows 7 64-bit / Windows 8 64-bit / Windows 8.1 64-bit / Windows 10 64-bitİşletim Sistemi: Windows 7 64-bit / Windows 8 64-bit / Windows 8.1 64-bit / Windows 10 64-bit
İşlemci: Intel Core i5-2500 @3.3 GHz / AMD FX-8320 @3.5 GHzİşlemci: Intel Core i5-4670K @3.4 GHz / AMD FX-8350 @4.0 GHz
Bellek: 4 GB RAMBellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 560 Ti / AMD Radeon HD 6870 (1GB VRAM)Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 780 / AMD Radeon R9 290 (2GB VRAM)
Depolama: 10 GB kullanılabilir alanDepolama: 10 GB kullanılabilir alan
En İyi Zombi Oyunları Listesi

En iyi zombi oyunları listemizde yer alan oyunlar bunlardı. Peki siz bu oyunlardan hangilerini oynadınız ve nasıl deneyimler elde ettiniz? Hatta bu oyunların haricinde sizin de diğer okurlarımız önermek ve en iyi zombi oyunları listesi içerisinde görmek istediğiniz oyunlar varsa yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Senelerce oyun oynadım, dergilerde ve başka sitelerde yazdım. Artık kendi deneyimlerimi ve kendi düşüncelerimi özgürce aktarabileceğim MagniGame isimli siteyi oluşturdum. Artık burada beraberiz ve özgürüz!