1. Ana Sayfa
  2. Oyun Tavsiyeleri

Epic Games Mega İndirim – Oyun Tavsiyeleri

Epic Games Mega İndirim – Oyun Tavsiyeleri
+ -

Epic Games Mega İndirim günleri devam ederken hangi oyunları alacağınıza dair biraz aklınız karışmış olabilir. MagniGame olarak biz de bu karışıklığı biraz olsun gidermek istedik. Sizler için hazırlamış olduğumuz Epic Games Mega İndirim – Oyun Tavsiyeleri listesi sayesinde size en uygun olan oyunları seçebilirsiniz.

Oyun tavsiyelerimizi yapmadan önce başka bir durumdan bahsetmek istiyoruz. Malum Epic Games genelde indirim dönemlerinde 79,99 TL’lik ve üstü satın alımlarınıza karşılık 60 TL indirim kuponu tanımlıyordu. Fakat bu indirim döneminde durum biraz farklı. Hatta oyuncular açısından bakacak olursak hiç de güzel bir durum değil.

Yeni sisteme göre hali hazırda indirime uğramış oyunlarda 199,99 TL ve üzeri satın alımlarınıza karşılık Epic Games Mega İndirim döneminde size %25 ekstra bir indirim veriyor. Çok mantıklı olmadığını belirtmekte fayda var. Çünkü eski sistem oyuncuların daha çok kazanç sağlamasına neden oluyordu. Bu durumun bizi üzdüğünü belirterek geçelim oyun tavsiyelerimize.

Antstream Arcade Premium

Beklemediğiniz bir türde tavsiye ile karşı karşıyayız. Çünkü bu aslında tam olarak bir oyun değil, binlerce oyun. Yani Antstream Arcade Premium aslında bir çeşit emülatör ve bunun sayesinde eski döneme ait video oyunlarını oynayabiliyorsunuz.

İlk olarak 2021 yılında karşımıza çıktı. Oyunun geliştiricisi ve yayıncısı oyuna adını veren Antstream firması. Geliştirdikleri emülator sayesinde binlerce retro oyuna bir çatı altında sahip olabiliyoruz. Açıkçası oynayacak bir şey bulamadığınız zamanlarda imdadınıza yetişiyor. Özellikle yaşınız 30’un üstündeyse oynarken gözleriniz yaşarabilir. Çünkü muhteşem bir nostalji sizleri bekliyor.

Fakat retro oyunları oynamak sandığınız kadar ucuz değil. Normalde Antstream Arcade Premium’un fiyatı 551 TL. Fakat Epic Games Mega İndirim günleri kapsamında %50 indirimli olarak 275,50 TL’ye satın alabilirsiniz.


Death Stranding Director’s Cut

Bir Hideo Kojima klasiği olan Death Stranding zaten oldukça güzel ve kaliteli bir oyun. Açıkçası bu oyuna laf edenlerin Kojima tarafından çarpılacağına bile inanıyoruz. Şirk koşmak gibi olmasın ama adam piyasanın tanrısı gibi. Maşallahı var.

Her neyse, Death Stranding oyunu çıktıktan sonra zaten adından çok söz ettirmeyi başardı. Fakat Hideo Kojima durmadı ve hayranlarını Director’s Cut versiyonu ile tekrar selamladı. Tabi bu durum bizleri oldukça sevindirdi. Ama burada dikkat etmeniz gereken bir durum söz konusu. Director’s Cut aslında bir çeşit ek paket. Yani sıfırdan oyun satın almıyorsunuz. Epic Games sayfasında da sizi zaten uyarıyor. Yani “Aaaa ucuzmuş la” diyerek yanlış oyunu satın almayın sakın.

Eğer ki Death Stranding oyununa zaten sahipseniz Director’s Cut versiyonuna sadece 99 TL ödeyerek yükseltme yapabiliyorsunuz. Fakat oyun sizde yoksa Epic Games Mega İndirim döneminde de sizi yalnız bırakmıyor ve bir seçenek daha sunuyor. Bu seçenek hem ana oyun olan Death Stranding’i hem de Director’s Cut versiyonunu içeriyor ki ödemeniz gereken tutar bu şartlar altında 263,20 TL oluyor. İndirim harici zamanlarda 329 TL’den satıldığını da belirtelim. Yani %30’luk bir indirim söz konusu.


Ghostwire: Tokyo

Epic Games Mega İndirim kapsamında bir oyun yine oldukça göze çarpıyor. Ghostwire: Tokyo. Konusu ve oynananışı biraz değişik. Hemen anlatalım. Oyunda Tokyo’dayız ve bir anda insanlar ortalıktan yok oluyor. Sokaklarda doğa üstü güçlere sahip bir kişi olarak kaybolan insanların ardındaki gizemi çözmeye çalışıyoruz. Silahsızız ama maşallah ellerimiz kollarımız değişik değişik hareketler yaparak bize yardımcı oluyor.

Biz etrafta kaybolanların gizemini ararken silahla ne işimiz var ki zaten diye düşünebilirsiniz. Fakat tek doğa üstü güçlere sahip olan biz değiliz. Bizim gibi yetenekleri olan bazı “varlıklar” bizi öldürmeye çalışıyor. İşte böylesine bol hareketin olduğu bir ortamda Tokyo sokaklarında mücadele ediyoruz. Güzel bir oyun olmuş.

Ghostwire: Tokyo açıkçası çok fazla indirim almamış. %34’lük indirimle 549 TL’den 362,34 TL’ye inmiş. Fakat böyle değişik bir oyunu tecrübe etmek isterseniz ve bütçeniz de el veriyorsa denemenizde fayda var. Tokyo sokakları sizi bekliyor!


Martha is Dead

18 yaş üstü olup korku oyunlarını sevenleri böyle alalım lütfen. Çünkü sıradaki oyunumuz Martha is Dead. LKA firmasının geliştirdiği ve Wired Production firmasının da yayınladığı bir korku oyunu kendisi. Aynı zamanda FPS türünde olduğunu da belirtelim.

Oyunda aslında biraz geçmişe gidiyoruz. 1944 yılında İtalya topraklarındayız. Malum savaş dönemi. Bu süreçte Almanlarla müttefikler arasında çıkan çatışmalarda bir kadının cesedine ulaşılıyor. Sandığınız gibi vurulmamış, boğulmuş. Yapılan kimlik tespiti sonrasında bu kadının oyuna adını veren Martha olduğunu öğreniyoruz. Martha’nın ikiz kardeşi bir Alman askerinin kızıdır ve bu olayın ardındaki gizemi çözmek ister. Olaylar da bundan sonra gelişir. Oyun için bir çeşit psikolojik korku oyunu diyebiliriz aslında.

Değişik bir hikayeye sahip olan bu oyunu normal zamanda satın almak isterseniz 49 TL ödemeniz gerekiyor. Fakat Epic Games Mega İndirim günlerinde çok da “mega” olmayan bir oranla, %20 indirimle 39,20 TL’ye iniyor. Denemek isteyebilirsiniz.


Insurgency: Sandstorm

2018 yılında piyasaya çıkan Insurgency: Sandstorm FPS türündeki kaliteli oyunlardan birisi. Aslında biz oyunun çok fazla hakkının verildiğini düşünmüyoruz. Normal şartlarda daha fazla satmasını, adından daha çok bahsedilmesini beklerdik. Ama bir çeşit şanssızlık oldu galiba. Her neyse, oyunun detaylarına geçelim.

Oyunu eşli ve çok oyunculu olarak oynayabiliyorsunuz. Çeişitli harabelerde düşmanlarınızla çatışarak hayatta kalmaya çalışıyorsunuz. Tabi ki bu tarz oyunlarda var olan karakter geliştirme, özelleştirme gibi özellikler de bu oyuna entegre edilmiş durumda.

Insurgency: Sandstorm oyunu normalde Epic Games üzerinde 170 TL’den satılıyor. Fakat %50 indirim alarak 85 TL’ye kadar inmiş durumda. Açıkçası mutlaka kütüphanenizde olması gereken oyunlardan birisi olduğunu düşünüyoruz.


Back 4 Blood

Böyle bir liste olur da içerisinde hiç zombili oyun olmaz mı? Zaten zombi türündeki en iyi oyunları sizlere daha önceden listelemiştik ki içerisinde Back 4 Blood zaten vardır. Epic Games Mega İndirim günleri kapsamında da görünce listeye eklemeden duramadık.

En İyi Zombi Oyunları Listesi kapsamında zaten detaylı bir şekilde oyunu incelemiştik. O nedenle tekrar aynı şeyi yapmayacağız. Yine de kısaca bashedelim ama. Oyun Left 4 Dead ekibinin geliştiricilerinin bir kısmının bir araya gelmesi ile ortaya çıkmış durumda. Genel kanı Left 4 Dead 3 gibi kabul edebileceğimiz yönde diyebiliriz. Oyun mekanikleri ve oynanış kalitesi harika.

Bac 4 Blood oyununun normal fiyatı 249 TL fakat %50 indirim alarak 124,50 TL’ye kadar inmiş durumda. Kaçırılmaması gereken harika bir fırsat. Bu arada hızlı olmazsanız zombilere yem olabilirsiniz, acele edin!


Far Cry 6

Ubisoft’un Far Cry serisini bilmeyen yoktur. Ama bilmeyenler mutlaka Far Cry serisinin bütün oyunlarını ele aldığımız Far Cry Serisi – Geçmişten Günümüze Yolculuğu isimli içeriğimizi okumalı. Bu sayede oyuna dair daha fazla fikir edinebilirler.

Her neyse, biz listemizde yer alan Far Cry 6 hakkında konuşmaya devam edelim. Oyunda kurgusal bir ülkede bir diktatörün hayatı nasıl zorlaştırdığını görüyoruz. Bu diktatöre karşı cephe alan insanlar da yok değil. Zaten biz de onlardan birisini yönetiyoruz. Amacımız insanları organize edip bu sisteme bir son vermek. Oldukça güzel ilerliyor ama bizim gözümüzde bir Far Cry 5 değil açıkçası.

Oyunu normal şartlarda satın almak isterseniz 269 TL ödemeniz gerekiyor. Fakat Epic Games Mega İndirim günleri kapsamında %50 indirimle 134,50 TL’den elde edebilirsiniz.


Assassin’s Creed Valhalla

İkinci dönem Assassin’s Creed oyunları Assassin’s Creed Origins ile başladı ve Odyssey oyunu ile devam etti. Serinin son oyunu ise Valhalla oldu ve bu zamana kadar ortaya çıkan en farklı Assassin’s Creed oyunu oldu.

Assassin’s Creed Valhalla adından da anlaşılacağı üzere Vikingleri anlatan bir oyun. Oyunda gizlilik genel olarak serinin diğer oyunlarına göre daha az. Bu oyunda deyim yerindeyse baltaları çekip baskın düzenliyoruz. Fakat çok keyifli oluyor. Normal şartlarda 269 TL’den satılan Assassin’s Creed Valhalla oyunu %60 indirimle beraber 107,60 TL’ye kadar iniyor. Kaçırılmayacak bir fırsat.


Mafia – Definitive Edition

Bir döneme damgasını vuran Mafia oyun serisi grafiklerinin güncel şartlara uyarlanması ile oyuncuların beğenisine tekrar sunuldu. Açıkçası serinin üç oyunu da Epic Games Mega İndirim kapsamında belirli oranlarda indirim aldı. Fakat biz burada Mafia serisinin ilk oyunundan bahsedeceğiz.

Serinin ilk oyununda bildiğiniz üzere Tommy isimli karakterimizin mafyaya girmesi ve burada kendine yer edinmesi işleniyor. Oyun zaten hikaye olarak efsane. Definitive Edition olunca bazı oyuncular “yok ya hikayeye de kesin el atarlar, oyun hiç güzel olmaz” demişti. Fakat beklenen olmadı ve hikayeye dokunmadan görselleri iyileştirdiler. Açıkçası oyunu günümüz şartlarında oynamak çok daha keyifli oluyor.

Mafia: Definitive Edition normalde 259 TL’den işlem görüyor. Fakat indirimle beraber 129,50 TL’den satın alabilirsiniz. Serinin ikinci ve üçüncü oyunları da %67 indirimle 16,17 TL’den satılıyor.


Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint

Tom Clancy’s serisi oldukça keyifli bir yapıya sahip. Seri içerisinde bulunan oyunlar birbirinden güzel. Hatta bu oyunlardan Wildlands’i sizler için mercek altına almıştık. Wildlands’in devamı niteliğinde sayılabilecek olan Breakpoint oyunu da yine indirime giren oyunlar arasında.

Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint ile yine maceradan maceraya atılıyoruz. Önceki oyundan çok fazla farkımız yok. Fakat bu sefer eski bir dost artık düşman olarak karşımızda. Amacımız onun hain planlarına engel olmak ve ekibimizin intikamını almak.

Aslında %75 gibi bir oranla çok ciddi bir indirim almış durumda oyun. Normal şartlarda 269 TL’den satılıyor ki açıkçası bu kadar etmez. Ama indirimle beraber 67,25 TL’den satın alabilirsiniz. Bununla beraber Wildlands oyunu da indirime girmiş. eğer isterseniz 225 TL yerine 67,50 TL’den bu oyuna da sahip olabilirsiniz.


Epic Games Mega İndirim döneminde dikkat çeken ve indirime giren oyunlar bu şekildeydi. Bu oyunları satın almak isterseniz 16 Haziran 2022 Perşembe gününe kadar zamanınız var. Peki siz bu listede olan hangi oyunları oynadınız ve beğendiniz? Yorumlar kısmında bizimle görüşlerinizi paylaşarak diğer okurlarımıza yardımcı olabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Senelerce oyun oynadım, dergilerde ve başka sitelerde yazdım. Artık kendi deneyimlerimi ve kendi düşüncelerimi özgürce aktarabileceğim M4gniGame isimli siteyi oluşturdum.

Yorum Yap