Epic Games Oyun İade Etme Nasıl Yapılır? 2023

Merhaba oyuncular! Bugün sizlere Epic Games’in oyun iade politikası hakkında bir yolculuğa çıkmaya davet ediyorum. Unutulmaz bir oyun deneyimi beklerken, bazen beklentilerimizle uyuşmayan bir oyunla karşılaşabiliyoruz. Neyse ki, Epic Games bize oyun iade imkanı sunuyor. Bu rehberimizde, iade süreci, politika ve adımlar hakkında size tüm detayları anlatacağım. Haydi, Epic Games oyun iade etme dünyasına adım atalım ve keyifli bir yolculuğa çıkalım!

2018’den beri hayatımızda olan Epic Games birçok oyuncunun Steam kadar aktif olarak kullandığı bir platform. İçerisinde yüzlerce oyun bulunduran Epic Games oyunculara her hafta en az bir ücretsiz oyun vererek aslında oyuncuların kalbini çalmayı başardı. Fakat bu ücretsiz oyunların haricinde bir de para verip aldığımız oyunlar oluyor. Severek oynadığımız oyunların haricinde bazen biraz oynayıp keyif almadığımız hatta yanlışlıkla satın aldığımız oyunlar bile olabiliyor.

İşte böyle dönemlerde Epic Games oyun iade etme süreci oyuncuların bir anlamda parasının boşa gitmesini engellemiş oluyor. Sanıldığının aksine Epic Games oyun iadesi oldukça kolay. Sadece bazı şartları var ve bu şartlara uygun bir durumdaysanız o zaman birkaç adımda oyunu rahatlıkla iade edebiliyorsunuz. Şimdi önce bu şartlara, ardından da Epic Games oyun iade etme adımlarına bir göz atalım.

Epic Games Oyun İade Etme Şartları Nelerdir?

Epic Games’ten oyunları alayım, günlerce oynayayım, ardından da iade edip o parayla başka oyunlar alayım diye düşünüyorsanız merak etmeyin Epic Games önceden bu düşüncelere karşı önlemlerini almış durumda. Kötü amaçlı kullanıcıları kendisinden uzak tutmak isteyen Epic Games oyun iade etme sürecinde bazı şartları kullanıcılarına zorunlu kılıyor. Dilerseniz vakit kaybetmeden Epic Games oyun iade etme şartlarına bir göz atalım.

  • Oyunu ilk satın aldığınız tarih üzerinden maksimum 14 gün geçmeli. Bu süreçten sonra iade talepleriniz otomatik olarak reddedilecektir.
  • Oyunu satın aldıktan sonraki süreçte maksimum 2 saat oynamış olmalısınız. 121. dakikadan itibaren iade etme işleminde bulunmanız durumunda yine otomatik olarak reddedilecektir.

Peki bir oyun çıkmadan önce ön sipariş oluşturdunuz ve oyun yine piyasaya çıkmadan önce iade etmek istediniz. O zaman ne olacak? Merak etmeyin, Epic Games paranızın üstüne konmuyor. Ön sipariş ile alınan oyunlar piyasaya çıkmamış olsa bile rahatlıkla iade edilebiliyor. Bunları da ekledikten sonra şimdi geçelim Epic Games oyun iade etme aşamalarına.

Epic Games Oyun İade Etme Aşamaları

Yukarıdaki şartları karşıladığınız takdirde Epic Games oyun iade etme sürecini başlatabilirsiniz. Bu işlemler oldukça basit, yani gözünüzü korkutmasın. Aşağıdaki adımları sırasıyla yaptığınız takdirde işleminiz başarıyla sonuçlanacaktır.

Hesap Ayarları Kısmına Tıklayın

hesap ayarları
Epic Games Oyun İade Etme Nasıl Yapılır? – Hesap Ayarları Kısmına Tıklayın

İlk olarak Epic Games web sitesine girmeniz gerekiyor. Burada yukarıdaki görselde de göreceğiniz üzere sağ üst köşede kullanıcı adınız yazıyor. Buranın üstüne geldiğinizde aşağı açılan sekmeden “Hesap” kısmını tıklamanız gerekiyor.

İşlemler Sekmesini Tıklayın

Epic games oyun iade etme işlemleri
Epic Games Oyun İade Etme Nasıl Yapılır? – İşlemler Sekmesine Tıklayın

Kalbiniz kadar bembeyaz açılan bu sayfanın sol tarafında aşağı doğru inen sekmeleri göreceksiniz. Burada ödeme yöntemlerinden tutun da şifre işlemlerine, ebeveyn kontrollerinden bağlı olan hesaplara kadar birçok konuda ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz. Ama bizim iade işlemleri için yapmamız gereken “İşlemler” kısmını tıklamak olacak.

İade Talebini Gönderme

Epic games oyun iade etme işlemleri 2
Epic Games Oyun İade Etme Nasıl Yapılır? – İade Talebini Gönderme

İşlemler kısmına tıkladıktan sonra karşınıza çıkan ekranda iade etmek istediğiniz oyunu seçmeniz gerekiyor. Oyunu seçmek için listenin hemen sol tarafında yer alan kutucuğu işaretlemelisiniz. Ardında yukarıda göreceğiniz üzere “İade Talep Et” kısmı var, orayı tıklamalısınız. Tıkladıktan sonra iade talebinizi göndermiş oluyorsunuz.

İade Talebinize Onay Verin

Epic games oyun iade etme işlemleri 3
Epic Games Oyun İade Etme Nasıl Yapılır? – İade Talebini Onaylama

İade talebinizi gönderdiniz. Peki bitti mi? Hayır! Son bir aşama kaldı. Çünkü Epic Games bizden bu oyunu neden iade etmek istediğimizi öğrenmek istiyor. Oyunu beğenmedim, bilgisayarım oyunu çalıştırmadı, bu oyun bana göre değil ya da oyunu yanlışlıkla satın aldım gibi seçeneklerden bir tanesini tıkladıktan sonra sol alt tarafta bulunan “İadeyi Onayla” kutucuğunu işaretliyoruz ve iade işlemimiz bitmiş oluyor.

Epic Games iade işlemini tamamladıktan sonra size bunu “İşlemler” menüsünde gösteriyor. Arada bir kontrol edebilirsiniz. Bu arada Epic Games gibi Steam’de de oyun iade etme işlemi rahatlıkla yapılıyor. Onunla ilgili içeriğimize de göz gezdirebilirsiniz.

Epic Games Oyun İade Etme ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Merhaba, ben Emre. konsol oyunlarına hatta özellikle Xbox'a karşı özel bir ilgim var. Senelerdir Xbox üzerinden oyun oynuyorum. Öğrenciyim. Xbox'ımı kız arkadaşımdan daha çok seviyorum. Çünkü kız arkadaşım yok. Ha unutmadan, sizlere Nasıl Yapılır? içerikleri ile birçok şey öğretmeyi planlıyorum.