1. Ana Sayfa
  2. Oyun

F1 Manager 2022 Sistem Gereksinimleri Nedir?

F1 Manager 2022 Sistem Gereksinimleri Nedir?

F1 oyunlarını uzun zamandır büyük bir çoğunluk severek oynuyor. Özellikle F1 tutkunlarının vazgeçilmezleri arasında diyebiliriz. Fakat hep yarış yarış nereye kadar? Biraz da yönetim kısmına değinmek gerekiyor. Hem hangimiz kendimizi yarış esnasında bir Toto Wolf, Christian Horner ya da Mattia Binotto olarak hayal etmedi ki? İşte bunu bilen Frontier Developments firması F1 için takım yöneteceğimiz bir oyunu piyasaya sürdü. Ve F1 Manager 2022 sistem gereksinimleri merak edilen oyunlar arasında yer aldı.

Oyunun geliştiricisi olan Frontier Developments firması ilk kez Formula 1 dünyasına el atmış olsa da biz kendilerini daha önceden çıkarmış oldukları oyunlardan tanıyoruz. Planet Coaster, Planet Zoo, Roller Coaster Tycoon 3 gibi başarılı yapımlara imzalarını attılar. F1 Manager oyununda da başarılı olduklarını gördük. Oyunu oynayan kesimden genel olarak iyi not almayı başardılar. Peki F1 Manager 2022 sistem gereksinimleri nedir? Sizin bilgisayarınız bu oyunu çalıştırabilecek mi? Şimdi gelin bunlara değinelim. Öncelikle minimum ayarlardaki F1 Manager 2022 sistem gereksinimlerine göz atacağız.

F1 Manager 2022 Sistem Gereksinimleri Nedir?

Minimum – F1 Manager 2022 Sistem Gereksinimleri

Normal şartlarda FM 2023 gibi yönetim oyunlarında çok fazla sistem gereksinimleri yüksek olmuyor. Çok fazla grafik detayı olmuyor. Aksine daha çok yazılı detaylar oluyor böyle oyunlarda. Hatta genelde üniversite öğrencileri de bu tarz oyunları oynamayı tercih ediyor sırf düşük sistem gereksinimlerine sahip oldukları için. Yanlış anlaşılmasın, küçümsemek için söylemedim. Ben geçmişimde öğrenciyken iyi bir sisteme sahip olmadığım zamanlarda genel olarak böyle oyunları seçiyordum hepsi bu. Fakat F1 Manager 2022 oyununda durum biraz daha farklı. Minimum F1 Manager 2022 sistem gereksinimleri bir biraz yüksek diyebiliriz. En azından bu tarz bir oyun için.

İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit
İşlemci: Intel Core i5-4590 ya da AMD FX-8370
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 960 ya da AMD R9 280x (3GB VRAM)
Depolama: 30 GB kullanılabilir alan
F1 Manager 2022 Sistem Gereksinimleri Nedir?
F1 Manager 2022 Sistem Gereksinimleri minimum
F1 Manager 2022 Sistem Gereksinimleri Nedir?

Önerilen – F1 Manager 2022 Sistem Gereksinimleri

Minimum F1 Manager 2022 sistem gereksinimleri bile bu tarz oyunların bir tık üstündeyken haliyle merak edilen konu önerilen F1 Manager 2022 sistem gereksinimlerinin nasıl olduğu. Tabi ki daha iyi donanımlara sahip olmanız gerekiyor. Ama bir konuda merakınızı burada gidereyim istedim. Neden F1 Manager sistem gereksinimleri bu kadar yüksek?

Oyun sadece yazılı içerikten ibaret değil. Yarış esnasında olanları anlık bir şekilde görebiliyoruz. Hatta o kadar güzel yapılmış ki sanki televizyondan izliyoruz da Serhan Acar’ın sunumuyla bir yandan da kendimizden geçiyoruz. O kadar gerçekçi ve güzel olmuş. İşte bu nedenle sistem gereksinimleri beklenenden biraz daha yüksek. Şimdi gelelim önerilen ayarlardaki F1 Manager 2022 sistem gereksinimlerine.

İşletim Sistemi: Windows 10 veya Windows 11 64-bit
İşlemci: Intel Core i7-7700 ya da AMD Ryzen 7 2700 veya daha iyi bir işlemci
Bellek: 16 GB RAM
Ekran Kartı: GeForce GTX 1080 ya da Radeon RX 580 (4GB VRAM) veya daha iyi bir ekran kartı
Depolama: 30 GB kullanılabilir alan
F1 Manager 2022 Sistem Gereksinimleri Nedir?
casper excalibur g911 banner

F1 Manager 2022 Nasıl Bir Oyun?

Baştan söyleyelim, yönetim yapılan oyunlar arasında F1 Manager 2022 için yılın en iyi oyunu olduğunu söyleyemeyiz. Ama Metacritic’ten de 79 puan aldığını belirtelim. Yani fena değil. Ama biraz oyunun detaylarına bakmakta fayda var.

Oyunda olayımız F1 takımının patronu olmak ve takımı başarıya ulaştırmak. Tabi bunu yapmak o kadar da kolay değil. Hem aracınızı geliştirmeniz gerekiyor hem de fabrikayı. Her yere hakim olmalısınız. Aslında F1 oyununda da durum aynı ama orada bir yandan da aracı siz kullanıyorsunuz. Burada ise pilotlar sizin yerinize bunu üstleniyorlar.

Bir sezon içerisinde üst üste yarış yapma isteğiniz oluyor. Bir süre ekrana karşı kilitlenmiş bir şekilde kendinizi bulabilirsiniz. Fakat birkaç sezon geçirdikten sonra durum biraz değişebilir. Çünkü hep aynı şeyleri yapmaktan sıkılabilirsiniz. Yani çok uzun vade götürmez. Zaten yeni oyun çıkarsa o zaman onu oynamak isteyeceksiniz. Öyle de bir durum söz konusu. Son olarak şunu da ekleyelim, oyunda bazı görsel açıdan kolaya kaçılmış kısımlar var. Bunları görünce güncelleme ile düzeltirler diyebiliyorsunuz ama düzelmeyen çok şey var. Hatta bu zamana kadar çok fazla güncelleme de almadı.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

The Lord of the Rings hayranı bir gamer olarak tanımlayabilirim kendimi. Makina mühendisliği bölümü mezunuyum. Beyaz yakalı sıfatımı bilgisayar başına geçince bırakıyorum. Burada sizlere oyunların sistem gereksinimlerine dair içerikler üreteceğim.

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.