1. Anasayfa
  2. Haber

GeForce Now Zam Dalgasına Kapıldı

GeForce Now Zam Dalgasına Kapıldı

Artık gün geçmiyor ki bir şeye daha zam gelmesin. Benzinden peynire, yumurtadan giyime hemen hemen her şeyde zam haberlerini okur olduk. Tabi ki döviz kurlarında oluşan değişimler özellikle dolar ile alıp satılan şeylerde çok fazla etki sahibi oluyor. Maalesef ki bilgisayar donanımları ve oyunlar da bunun tam göbeğinde diyebiliriz. Ve sonunda beklenen oldu, GeForce Now zam yaptığını açıkladı.

PC donanımı yetersiz olanlar ya da oyunları RTX kalitesi ile oynamak isteyenlerin bir numaralı tercihi olan GeForce Now ülkemizde uygulamış olduğu fiyat politikasından dolayı bir dönem topun ağzındaydı. Daha sonrasında yavaş yavaş unutuldu. Derken sonunda GeForce Now zam haberini açıkladı. Şimdi yeniden gündeme geldi. Maalesef bu durum bir çok kişiyi etkiliyor. Ve belki de ülkemizdeki GeForce Now kullanıcıları yavaş yavaş üyelik iptallerine başlayacak.

GeForce Now Zam Oranları Nasıl?

GeForce Now zam oranlarını kendi web sitesi üzerinden açıkladı. Yeni fiyat listesine göre bir çok oyuncunun canı yanacak gibi gözüküyor. Peki yen, belirlenen fiyatlar nasıl oldu?

Yeni fiyat politikasına göre aylık GeForce Now Game+ üyeliği 79 TL’den 89,90 TL’ye çıktı. Zaten ilk çıktığı günden beri 79 TL’lik fiyatı bir çok kişi tarafından fazla olarak değerlendirildi. Fakat bu konuda bir değişiklik de olmadı. Bunun yanında bir de 3 aylık paket kullanıcılara sunuldu. Game+ bu paketin daha avantajlı olduğunu söyledi ve 3 aylık premium abonelik ücretinin bedelini 149,90TL olarak belirledi. Bu mantıkla aylık ortalama 50 TL’ye geliyordu. Fakat şu anda bu paketin fiyatı 199,90 TL oldu. GeForce Now Game+’a ait yeni fiyatların detaylarını aşağıda görebilirsiniz.

  • 1 Aylık Premium Paket: 89,90TL
  • 3 Aylık Premium Paket: 199,90 TL
  • 6 Aylık Premium Paket: 349,90 TL (Aylık 58,30 TL’ye geliyor.)
  • 24 Saatlik Premium Üyelik: 14,90 TL
  • Basic Üyelik: Ücretsiz (RTX hizmetinden yararlanamıyorsunuz.)

İlk üç pakette oturum süresi 6 saatlik. 24 saatlik saatlik pakette ise 4 saatlik oturum süresi mevcut. Son olarak Basic üyelik sisteminde ise 30 dakikalık bir oturum süresine sahip oluyorsunuz.

GeForce Now Game+ yeni fiyat listesini yayınladı yayınlamasına fakat kullanıcıları aktif olarak devam edecek mi merak konusu. Bu arada moral bozmak gibi olmasın ama bunlar güzel günlerimiz. Çünkü henüz Steam fiyat politikasındaki sabit kur kararında bir değişiklik yapmadı.

Senelerce oyun oynadım, dergilerde ve başka sitelerde yazdım. Artık kendi deneyimlerimi ve kendi düşüncelerimi özgürce aktarabileceğim M4gniGame isimli siteyi oluşturdum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir