1. Ana Sayfa
  2. Haber

Ghost of Tsushima Satış Rakamları Açıklandı

Ghost of Tsushima Satış Rakamları Açıklandı
+ -

Ghost of Tsushima oyununu bilmeyen yoktur. Oyun 2020 yılında Sucker Punch Productions tarafından geliştirildi ve Sony Entertaiment tarafından yayınlandı. Bir çeşit aksiyon, macera oyunu. Hatta daha açık olmak gerekirse açık dünyada geçen bir samuray oyunu. Oyuncular tarafından da çok beğenildi. Ve Ghost of Tsushima oyununa ait toplam satış rakamları açıklandı.

Açıklamayı Sucker Punch Productions Twitter üzerinden yaptı. Resmi hesaplarında yapılan açıklamaya göre Ghost of Tsushima lansman tarihinden bu yana toplamda 8 milyon kopya satış yaptı. Zaten lansman tarihi olan 17 Temmuz 2020 tarihinden aynı yılın Kasım ayına kadar 5 milyon satış rakamına hızlı bir şekilde ulaşmıştı. Bu da oyunun oyuncular tarafından ne kadar çok beğenildiğini gösteriyor.

Yapılan açıklamada ise kısaca “Oldukça heyecanlıyız! Ghost of Tsushima resmi olarak 8 milyondan fazla sattı. Destekleriniz için minnettarız.” denildi. 2022 yılının sonuna kadar 10 milyon satış barajını aşması da tahmin ediliyor.

Bilmeyenler İçin Ghost of Tsushima

Oyunu hiç bilmeyenler için kısaca bahsedelim. İlk olarak PlayStation 4 için çıktı. Oyun 1274 yılında geçiyor. Moğolların Japonya üzerine sürekli olarak seferler düzenlediği döneme denk geliyor. Bu seferler sırasında Tsushima adasında kalan son samuray Jin Sakai. Oyun içerisinde kendisini yönetiyoruz. İlk başlarda öz dayımız olan Shogun yani adanın lideri ile beraber seferlere karşı direniyoruz. Fakat Moğolların Tsushima Adasına girişlerine engel olamıyoruz. Dayımız esir düşüyor. Biz ise bir şekilde olaydan kurtulup kaçıyoruz.

Tabi kaçmakla iş bitmez, adaya yapılan saldırının intikamını almak gerekir. Bu mantıkla Moğollara karşı bir direniş ekibi kuruyoruz ve yavaştan harekete geçiyoruz. Hatta yavaş yavaş nasıl “hayalete dönüştüğümüzü” de canlı canlı görüyoruz.

Etkileyici grafikleri ve hikayesi ile birçok oyuncuyu kendisine bağlayan bir oyun. Zaten Ghost of Tsushima satış rakamlarıyla da bunu destekliyor. Bu arada oyun PlayStation 4 ve PlayStation 5 üzerinde oynanabiliyor. Fiyatı ise 700 TL. İndirim dönemlerinde ise 550 TL civarına kadar iniyor. Fakat oyunun çok güzel bir oynanış ve hikayeye de sahip olduğunu belirtelim.

Yazar Hakkında

Senelerce oyun oynadım, dergilerde ve başka sitelerde yazdım. Artık kendi deneyimlerimi ve kendi düşüncelerimi özgürce aktarabileceğim M4gniGame isimli siteyi oluşturdum.

Yorum Yap