God of War Sistem Gereksinimleri Nedir?

Oyun tarihinin en iyi oyunları arasında yer alan God of War serisi içinde bulunan her oyun ile oyunseverleri can evinden vuruyor. Normal şartlarda PlayStation özelinde çıkan God of War oyunu 2018 yılında bilgisayar kullanıcıları için de erişilebilir oldu. Tabi en çok sorulan sorulardan birisi de God of War sistem gereksinimleri hakkında oldu. Çünkü oyun 2018 yılında piyasaya çıktığında oldukça iyi görsel kaliteye sahipti ve tüm bilgisayarların çalıştırması resmen bir mucizeydi.

Birçok kişinin aklına takılan God of War sistem gereksinimleri konusunda biz de sizlere yardımcı olmak istedik. Bu arada God of War sistem gereksinimleri sadece 2018 yılında çıkan oyun için geçerli. Yani 2022 yılında PlayStation’a özel olarak piyasaya çıkan God of War Ragnarok oyununu kapsamıyor. İlerleyen günlerde olur da PC için bir çıkış yaparsa o zaman onun da sistem gereksinimlerini sizlerle paylaşırız.

God of War Sistem Gereksinimleri Nedir?

God of War Sistem Gereksinimleri – Minimum

God of War sistem gereksinimleri için eğer ki minimum ayarları kontrol ediyorsanız üzülmeyin. Oyun bu şekilde de oynanabilir. Tabi ki görsellik anlamında biraz eksik kalacaktır. Ya da görselliği yüksek tutabilir fakat bunun karşılığında FPS kaybı yaşayabilirsiniz. Ki bunu asla önermeyiz. Özellikle savaş sahnelerinde çok fazla kasılmalar yaşayabilirsiniz.

İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit
İşlemci: Intel i5-2500k (4 core 3.3 GHz) ya da AMD Ryzen 3 1200 (4 core 3.1 GHz)
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GTX 960 (4 GB) ya da AMD R9 290X (4 GB)
DirectX: Sürüm 11
Depolama: 70 GB kullanılabilir alan
God of War Sistem Gereksinimleri Nedir?

God of War Sistem Gereksinimleri – Önerilen

God of War oyununu sonuna kadar hissetmek, göz zevkinizi arttırmak, oyunun adeta içine ekmek banmak istiyorsanız o zaman God of War sistem gereksinimleri başlığında önerilen ayarlara bakmanız gerekiyor. Çünkü bu ayarlara uygun bir sisteminiz varsa oyun son derece keyifli olacak.

İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit veya daha iyi bir işletim sistemi
İşlemci: Intel i5-6600k (4 core 3.5 GHz) ya da AMD Ryzen 5 2400 G (4 core 3.6 GHz) veya daha iyi bir işlemci
Bellek: 8 GB RAM veya daha iyi bir RAM bellek
Ekran Kartı: NVIDIA GTX 1060 (6 GB) ya da AMD RX 570 (4 GB) veya daha iyi bir ekran kartı
DirectX: Sürüm 11
Depolama: 70 GB kullanılabilir alan
God of War Sistem Gereksinimleri Nedir?

God of War 2018 Oynamak İçin Çok mu Geç?

Malum 2018 yılında God of War PC uyarlaması ile piyasaya çıktı. Harika bir hikaye ile karşımıza çıkan oyun God of War Ragnarok ile devam etti. 2022 yılında piyasaya çıkan God of War Ragnarok oyununda da hikaye kaldığı yerden devam ediyor. Peki yeni oyun da piyasaya giriş yapmışken acaba God of War 2018 oynamak için geç mi kaldık?

Aslında hayır. Çünkü Ragnarok öncesinde hikaye 2018 ile başlıyor. Hoş, daha öncesi de var ama güncel grafik kalitesi ile oynamak istiyorsanız o zaman 2018’de çıkan oyundan başlamanız yeterli olacaktır. Fakat Kratos’a ait hikayeyi merak ediyorsanız o zaman 2005 yılına kadar geri gitmeniz gerekiyor. Ama dediğimiz gibi son dönemlerdeki grafik kalitesinden yararlanmak isterseniz 2018 yılında çıkan oyundan başlamanız yeterli olacaktır. Zaten oyunda ilerlerken geçmişe dair yapılan konuşmalar sayesinde çok da bir şey kaçırmıyorsunuz.

God of War Satın Almaya Değer mi?

Bu soruya cevabımız oldukça net. Kesinlikle evet! Çünkü oyun gerek hikayesi gerek grafikleri, gerekse oynanışı ile gerçekten çok güzel. Hatta sonrasında God of War Ragnarok oynamayı düşünüyorsanız muhteşem bir temel olacak sizin için. Ama genel hatlarıyla değerlendirecek olursak bir baba ile oğlu arasında sıfır noktasından ilerleyen ve gelişmekte olan bir ilişkiyi daha önce hiç böyle ele alan bir oyun görmemiştik.

Oyun ara dönemlerde biraz da olsa indirime giriyor. Eğer ki bütçeniz sınırlıysa Epic Games ya da Steam gibi platformlarda indirime girmesini bekleyebilirsiniz. Ama indirimsiz hali bile kuruşu kuruşuna hak ediyor. BU arada biz bu satırları yazdığımız dönemde indirimsiz hali 329,00 TL’ydi. Sonradan zam gelirse biz sorumluluk kabul etmiyoruz.

The Lord of the Rings hayranı bir gamer olarak tanımlayabilirim kendimi. Makina mühendisliği bölümü mezunuyum. Beyaz yakalı sıfatımı bilgisayar başına geçince bırakıyorum. Burada sizlere oyunların sistem gereksinimlerine dair içerikler üreteceğim.