Haftalık Epic Games Ücretsiz Oyun Listesi (22 Haziran 2023)

Bildiğiniz üzere Epic Games her hafta kullanıcılarına bir ya da birden fazla ücretsiz oyun dağıtıyor. Tabi oyun fiyatlarının da artması ile birlikte ücretsiz oyunlar da büyük bir rağbet görüyor. Bizde MagniGame olarak sizler için haftalık Epic Games ücretsiz oyun listesi hazırlayarak sizlere detaylı bilgiler sunmak istedik. Haftalık Epic Games ücretsiz oyun listesi içerisinde hangi oyunların ücretsiz olduğunu görebilirsiniz. Ayrıca oyunlara dair kısa bilgilendirmelerin yanı sıra oyunların sistem gereksinimlerini de inceleme fırsatınız olacak. Tüm bunların yanında da bir sonraki haftanın oyunlarını da yine bu içeriğimiz sayesinde öğrenebilirsiniz.

Epic Games Steam ile rekabet etme konusunda ciddi adımlarla ilerlerken kullanıcılarına bir çok oyunu ücretsiz olarak bu zamana kadar sundu. GTA V, Control, NBA 2K21, Star Wars Battlefront II: Celebration Edition, Death Stranding gibi oyunlar bu zamana kadar dağıtmış olduğu ücretsiz oyunlar arasında yer alıyor.

Epic Games ücretsiz oyun listesine geçtiğimiz yıl tam 100 oyunu ekledi. Bu oyunların toplam bedelini merak edenler için söyleyelim. Haftalık Epic Games ücretsiz oyun listesi içerisinde 2022 yılında dağıtılan oyun ve oyun içi içeriklerin toplam bedeli 7.018,28 TL. Hiç de az değil. Hatta Epic Games’i seversiniz ya da sevmezsiniz, orası ayrı. Ama bu oyunları alarak çok ciddi kar yaptığınız belli. 2023 yılında neler verecek hep beraber göreceğiz. Şimdi bu haftanın oyunlarına gelelim. Haftalık Epic Games ücretsiz oyun listesi içerisinde bu hafta Idle Champions of the Forgotten Realms ve The Hunter: Call of the Wild isimli oyun yer alıyor.

Idle Champions of the Forgotten Realms

Epic Games ücretsiz oyun listesi

Haftalık Epic Games ücretsiz oyun listesi ile bu hafta daha önceden bizlere verdiği ve zaten ücretsiz olan bir oyun yer alıyor. Idle Champions of the Forgotten Realms isimli oyundan bahsediyorum. Bu nedenle birçok oyuncu bu durumdan memnun değil.

Idle Champions of the Forgotten Realms, Dungeons & Dragons tabanlı bir idle (pasif) oyun. Oyuncular, Forgotten Realms adlı fantastik bir evrende geçen maceralara katılıyorlar. Oyunda, kahramanları toplayıp onları güçlendirirken ve düşmanlara karşı savaşırken aynı zamanda da ganimetleri topluyoruz.

Oyunun temel amacı, takımınızı oluşturmak ve onları otomatik olarak savaşmaya göndererek düşmanlara karşı zafer elde etmek. Oyunun idle (pasif) yapısı, oyuncuların aktif olarak oynamadan da ilerleme kaydetmelerine olanak tanıyor. Oyunda ilerlerken, kahramanlarınız seviye atlıyor, yeni yetenekler kazanıyor ve daha güçlü ekipmanlar elde ediyor. Oyunda birçok farklı kahraman mevcut ve her biri farklı sınıflara ve yeteneklere sahip. Kahramanlarınızı doğru kombinasyonlarda yerleştirerek takımınızın gücünü artırabilir ve daha zorlu düşmanlara karşı savaşabilirsiniz.

Epic Games ücretsiz oyun listesi içerisinde yer alan Idle Champions of the Forgotten Realms normal şartlarda Epic Games üzerinde zaten ücretsiz.

Idle Champions of the Forgotten Realms – Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows 7
İşlemci:  2.33GHz hızında bir işlemci
Bellek: 2 GB RAM
Ekran Kartı: DirectX 10 destekli herhangi bir ekran kartı
Depolama: 2 GB kullanılabilir alan

theHunter: Call of the Wild

theHunter: Call of the Wild, Avrupa ve Kuzey Amerika’nın geniş doğal alanlarında avcılık deneyimi sunan bir simülasyon oyunu. Oyunda çeşitli vahşi hayvanların izini sürmek, avlanmak ve doğanın güzelliklerini keşfetmek için geniş açık dünyalarda dolaşıyoruz.

Oyunda geniş ve detaylı avlanabilir bölgelerde dolaşabiliyorsunuz. Bu bölgelerde çeşitli vahşi hayvanlar ve bitki örtüsü gerçekçi bir şekilde modelleniyor. Av izlerini takip edip doğal davranışları gözlemleyerek avları buluyoruz. Avcılık yeteneklerinizi kullanarak hedeflerini başarılı bir şekilde vurmalı ve avlarını izlerken doğru anları yakalamalısınız.

theHunter: Call of the Wild, gerçekçi avlanma deneyimi sunan birçok detaylı mekanik içerir. Rüzgar hızı ve yönü, avların duyusal yetenlikleri, çevre koşulları gibi faktörlerin hepsi avlanma başarısını etkiler. Ayrıca kullanabileceğiniz çeşitli silahlar, taktikler ve ekipmanlar da seçebilirsiniz. Avladıkça deneyim puanları kazanarak karakterlerinizi geliştirebilir ve yeni bölgelerin kilidini açabilirsiniz.

Normal şartlarda 32,00 TL’den satılan bu oyun Epic Games ücretsiz oyun listesi kapsamında 29 Haziran 2023 Perşembe günü saat 19.00’a kadar ücretsiz bir şekilde kütüphanenize eklenebilecek.

theHunter: Call of the Wild – Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows 7
İşlemci: Intel i3-4170
Bellek: 4 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GTX 660 / ATI HD7870 – 1GB VRAM
Depolama: 60 GB kullanılabilir alan

Bu arada Epic Games ücretsiz oyun listesi her hafta yeni oyunlarla güncellenmeye devam edecek. Fakat önümüzdeki hafta için belirlenen bir oyun gözükmüyor. Yeni ücretsiz oyunlar olacaksa 29 Haziran 2023 Perşembe günü 19.00’dan itibaren ücretsiz olacak. Bekleyip göreceğiz.

Ücretsiz Oyunlar Kütüphaneye Nasıl Eklenir?

Epic Games’in kullanıcılarına dağıtmış olduğu ücretsiz oyunları kütüphanenize eklemek istiyorsanız öncelikle bir Epic Games hesabına ihtiyacınız var. Bunun için farklı bağlantı yöntemlerini kullanarak hesap oluşturabilirsiniz. Örneğin Google, Facebook, Xbox Live, PlayStation Network, Steam, Apple ya da Nintendo hesaplarınızı bağlayabilirsiniz. Herhangi bir hesabınızı bağlamak istemiyorsanız da yeni bir mail hesabı ile hesap oluşturabilirsiniz.

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra Epic Games’in “Mağaza” sekmesine gelerek burada “Ücretsiz Oyunlar” bölümünü görebilirsiniz. Burada her hafta yayınlanan ücretsiz oyunlar yer alıyor. Oyunun üzerine tıkladığınız zaman açılan sayfanın hemen sağ tarafında yer alan “Yükle” seçeneğini tıklayın. Tıkladıktan sonra yeni bir sayfaya yönlendirileceksiniz.

Açılan yeni sayfada yer alan “Ödeme Yap” yazısı kafanızı karıştırmasın. Çünkü bu standart bir prosedür. Fakat yan taraftaki bilgilerden de görebileceğiniz üzere oyun ücretsiz olarak hesabınıza eklenecek. Son kısımda karşınıza “Sipariş Ver” butonu çıkıyor. Onun hemen üzerinde yer alan kutucuğu işaretlerseniz oyun firması size oyunlar hakkında bilgileri mail olarak gönderecektir. Sürekli olarak mail almak istemiyorsanız bu kutucuğu boş bırakın ve “Sipariş Ver” butonunu tıklayın.

İlk kez bu işlemi yapanların panik yapabilecekleri bir nokta daha var. Bu kısımda da “Faturanız oluşturuluyor.” diyor ve size bahsi geçen fatura mail olarak gönderiliyor. Fakat paniklemeyin. Çünkü faturada da görebileceğiniz üzere toplam bedel kısmında ” ₺ 0.00″ yazıyor. Yani bu oyun için hiçbir ücret ödemiyorsunuz.

Haftalık Epic Games ücretsiz oyun listesi içeriğimizde sizlerle paylaşacaklarımız bu kadar. Eğer sormak istedikleriniz olursa yorumlar kısmında bize sorabilirsiniz. Ayrıca siz bu hafta paylaşılan oyunları oynadınız mı? Eğer oynadıysanız oyuna dair tecrübelerinizi bizimle yorumlar kısmında paylaşmayı unutmayın. Haftaya tekrar görüşmek üzere.

2023 Yılında Epic Games Tarafından Ücretsiz Verilen Oyunların Tam Listesi

 1. Kerbal Space Program (59,00 TL)
 2. Shadow Tactics – Aiko’s Choise (40,00 TL)
 3. Divine Knockout (0,00 TL)
 4. First Class Trouble (59,00 TL)
 5. Gamedec Definitive Edition (64,99 TL)
 6. Epistory – Typing Chrobicles (24,00 TL)
 7. Adios (30,00 TL)
 8. Hell is Others (25,00 TL)
 9. City of Gangsters (59,00 TL)
 10. Dishonored: Death of the Outsiders (259,00 TL)
 11. Recipe for Disaster (35,00 TL)
 12. Warpips (90,00 TL)
 13. Duskers (149,00 TL)
 14. Rise of Industry (59,00 TL)
 15. Call of the Sea (33,00 TL)
 16. Warhammer 40,000: Gladius – Relics of War (69,00 TL)
 17. Chess Ultra (21,00 TL)
 18. World of Warships: Starter Pack- Ishizuchi (123,78 TL)
 19. The Silent Age (17,00 TL)
 20. Tunche (33,00 TL)
 21. Dying Light: Enhanced Edition (59,00 TL)
 22. Shapez (29,50 TL)
 23. Mordhau (229,00 TL)
 24. Second Extinction (40,00 TL)
 25. Beyond Blue (33,00 TL)
 26. Never Alone (Kisima Ingitchuna) (24,70 TL)
 27. Breathedge (299,00 TL)
 28. Poker Club (33,00 TL)
 29. Against All Odds (Ücretsiz)
 30. Horizon Chase Turbo (39,00 TL)
 31. Kao the Kangaroo (300,00 TL)
 32. The Sims 4 The Daring Lifestyle Bundle (360,00 TL)
 33. Death Stranding (49,00 TL)
 34. Fallout: Las Vegas Ultimate Edition (199,00 TL)
 35. Midnight Ghost Hunt (149,00 TL)
 36. Payday 2 (77,00 TL)
 37. Guacamelee! Super Turbo Champions Edition (149,00 TL)
 38. Guacamelee! 2 (190,00 TL)
 39. Idle Champions of the Forgotten Realms (Ücretsiz)
 40. The Hunter: Call of the Wild (32,00 TL)

Uluslararası İlişkiler öğrencisiyim. Ders çalışmanın haricinde günümün neredeyse tamamını oyun oynayarak geçiriyorum. En sevdiğim oyun The Last of Us. MagniGame'de sizlere haberlerin yanı sıra "Nedir?" isimli içeriklerle yardımcı olmaya çalışacağım.