Marvel’s Midnight Suns Sistem Gereksinimleri Nedir?

Marvel’s Midnight Suns sistem gereksinimlerini merak edenlerdenseniz doğru yerdesiniz. 2022 yılının son ayında piyasaya çıkan bu oyun aslında bir kesim tarafından çok övülürken bir kesim tarafından da resmen gömüldü. Marvel’s Midnight Suns isimli oyunun uzun incelemesini biz de yaptık, dilerseniz buradan okuyabilirsiniz.

Oyunu oynamak isteyen birçok kişi bilgisayarının bu yeni nesil oyunu kaldırıp kaldıramayacağını merak ediyor. Çünkü ilk aşamada baktığınızda oyun sıradan bir kart oyunu gibi gözüküyor ki genelde bu tarz oyunlar bilgisayar sistemlerini çok fazla yormadan çalışıyorlar. Ama oyunun geri kalan kısımlarına baktığınız zaman Marvel’s Midnight Suns’ın kart oyunundan çok daha fazlası olduğunu görebiliyorsunuz.

Şimdi dilerseniz hem minimum hem de önerilen Marvel’s Midnight Suns sistem gereksinimlerini beraber inceleyelim. Daha sonrasında da bu oyunun ne tarz bir oyun olduğuna, iyi olup olmadığına kısaca bir göz atalım.

Marvel’s Midnight Suns Sistem Gereksinimleri Nedir?

Minimum – Marvel’s Midnight Suns Sistem Gereksinimleri

Bu kısım çok iyi sistemi olmayan oyunculara özel olarak hazırlandı. Fakat hemen kötü şeyler düşünmeyin. Çünkü Marvel’s Midnight Suns için belirlenen minimum sistem gereksinimleri aslında sandığınız kadar çok fazla şey istemiyor. Bu da oyunu oynamak isteyen ve çok iyi bir donanıma sahip olmayan oyuncuların yüzünü güldürüyor.

Tabi bu minimum ayarları özellikle grafik kısmındaki ayarları en düşük seviyeye çektiğinizde işinizi görecek türden. Yani bir yandan oyunu oynayabilmek adına bir şeylerden kısarken bir yandan da görsel efektlerden ve grafik kalitesinden feragat ediyorsunuz demek oluyor.

İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit
İşlemci: AMD Ryzen 3-2200G ya da Intel Core i5-4430
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: AMD RX 470 ya da GeForce GTX 960 – 4GB
DirectX: Sürüm 12
Depolama: 60 GB kullanılabilir alan

Önerilen – Marvel’s Midnight Suns Sistem Gereksinimleri

İyi bir ekran kartınız hatta iyi bir bilgisayarınız mı var? Oyunları yüksek kaliteli ayarlarda oynamayı mı seviyorsunuz? O zaman tam olarak doğru yerdesiniz. Çünkü yukarıda yazan ayarlar sizi hiç ilgilendirmiyor. Siz direkt olarak aşağıdaki tabloda yer alan ayarları inceleyebilirsiniz. Bu sayede oyundan daha çok zevk alabilirsiniz.

Bu arada oyun piyasaya sürüldükten sonra özellikle RTX ekran kartı kullanan oyuncuların oyun esnasında çok fazla takılma yaşadıkları bir durum söz konusuydu. Bununla ilgili güncelleme yayınlandı. Fakat daha garantici olmak isterseniz yapmanız gereken şey çok basit. Önce bilgisayarınızdan 2K Launcher’ı kapatmanız gerekiyor. Hemen ardından RTX’i de devre dışı bırakırsanız sorun ortadan kalkıyor. Bunu da söyledikten sonra şimdi geçelim önerilen Marvel’s Midnight Suns sistem gereksinimlerini öğrenmeye.

İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit veya daha iyi bir işletim sistemi
İşlemci: AMD Ryzen 5-2600X ya da Intel Core i7-6700 veya daha iyi bir işlemci
Bellek: 16 GB RAM
Ekran Kartı: AMD RX 5700 ya da GeForce GTX 1070 veya daha iyi bir ekran kartı
DirectX: Sürüm 12
Depolama: 60 GB kullanılabilir alan
marvel's midnight suns sistem gereksinimleri
Marvel’s Midnight Suns Sistem Gereksinimleri Nedir?

Marvel’s Midnight Suns Nasıl Bir Oyun?

Aslında ilk aşamada baktığınız zaman sıra tabanlı bir dövüş oyunu olduğunu görüyorsunuz. Elinizde bulunan çeşitli kartları geliştirerek sıranız geldikçe rakibinize hamleler yapıyorsunuz. Tabi bu kartları iyi bir şekilde seçmelisiniz. Yani baya stratejik düşünmeniz gerekiyor. Bir dövüş esnasında yanlış bir karakterle o anda orada olmak istemezsiniz. Bu açıdan baktığımızda oyun bazen sıkıcı olabiliyor. Birçok kişi de bundan dert yanmış. Hatta çok uzaklarda aramayın, MagniGame’de incelemeyi yapan M4gni de baya bi sövmüş diyebiliriz.

Oyunun diğer kısmı ise aslında bir çeşit role play tarzında. The Abbey isimli üssümüzde çeşitli karakterler ile birlikte etrafta takılabiliyoruz. Takılmak ne kelime, beraber havuz partisi düzenliyoruz resmen. Havuz başında keyif yapabileceğiniz gibi oturup film de izleyebiliyorsunuz. Gruplaşan kahramanların gruplarına katılıp onlarla keyifli vakit geçirebiliyorsunuz. Bu kısmı da son derece güzel olmuş.

İki farklı oynanış türüne sahip diyebiliriz. Bu bağlamda baktığımızda son derece güzel. Para kısmını düşünmeden, Marvel hayranıysanız ve sıra tabanlı dövüş oyunlarını seviyorsanız güzel bir seçenek olacaktır. Hatta Marvel’s Midnight Suns sistem gereksinimlerine baktığınız zaman sisteminizi yormayacak bir oyun olduğunu da görüyorsunuz. Fakat bu tarz oyunlardan uzaksanız size çok uygun olduğunu söyleyemeyiz.

The Lord of the Rings hayranı bir gamer olarak tanımlayabilirim kendimi. Makina mühendisliği bölümü mezunuyum. Beyaz yakalı sıfatımı bilgisayar başına geçince bırakıyorum. Burada sizlere oyunların sistem gereksinimlerine dair içerikler üreteceğim.