1. Anasayfa
  2. Oyun

Mobil Oyun Tavsiyeleri – Haziran 2023

Mobil Oyun Tavsiyeleri – Haziran 2023

Her zaman bilgisayar başında ya da konsol başında olamıyoruz. Kimi zaman uzun yola çıktığımızda arada geçen süre zarfında çok canımız sıkılabiliyor. Ya da içinde bulunmak istemediğimiz ortamlarda olabiliyor. İşte böyle durumlarda yardımımıza mobil oyunlar yetişiyor. Tabi sadece böyle senaryoların olmasına gerek yok. Çünkü bir kısım oyuncu daha çok mobil oyunlardan zevk alıyor. İşte biz de her iki durumu görüp sizlere aylık olarak mobil oyun tavsiyeleri listesi sunmaya karar verdik.

Mobil oyun tavsiyeleri listesi içerisinde birbirinden farklı oyunları bulabileceksiniz. Her ay elimizden geldiğince farklı kategorilerde oyunlara yer vermeye çalışacağız. Bu oyunları çoğu hem Android hem de iOS uyumlu olacak. Tabi bazı özel durumlardan kaynaklı kimi oyunlar sadece iOS’a ya da Android’e özel olarak çıkabiliyor. Bir de şunu eklemekte fayda var, oyunların tamamı ücretsiz olmayacak. Liste içerisinde mutlaka ücretli oyunlara da yer vereceğiz. Dilerseniz şimdi mobil oyun tavsiyeleri listesi içerisinde yer alan oyunları incelemeye başlayalım.

Snooker Stars – 3D Online Spor

İtiraf ediyorum ki bu oyun herkese göre değil. Ama Snooker sporunu sevenleri heyecanlandıracak bir oyun. Bilmeyenler için kısaca bahsedeyim, Snooker bir çeşit bilardo oyunu fakat ülkemizde çok rağbet gören bir spor dalı değil. Ülkemizde daha çok Amerikan ve 3 top versiyonları tercih ediliyor. betovis

Snooker’da kırmızı ve renkli toplar olmak üzere iki çeşit top var. Tabi bizim topumuz beyaz. Beyaz topla ilk olarak kırmızı topu deliğe sokmak suretiyle ardından bir renkli topu cebe gönderiyoruz. Daha sonrasında bir kırmızı, bir renkli olarak devam ediyor. Kırmızı toplar bitesiye kadar renkli toplar soktuğumuz cepten çıkıp masa üstündeki asıl konumuna geri yerleştiriliyor. Kırmızı toplar bittikten sonra ise artık rastgele değil, sırasıyla ceplere gönderiliyor. Ve son olarak siyah top cebe girdikten sonra frame sona eriyor. Kırmızı toplar bir puanlık değere sahipken renkli toplar ise farklı değerlerde.

Oldukça keyifli olan bu sporu mobil cihazınızda oynayabilmek de güzel. Hiç tecrübeniz yoksa birazcık Eurosport izleyerek bile öğrenebilirsiniz. Ama baştan söyleyeyim, zor bir spor. Göründüğü kadar kolay değil.

Mobil Oyun Tavsiyeleri

Pirate Captain Banana

Mobil oyun tavsiyeleri listesinde el emeği göz nuru bir oyun var. Pirate Captain Banana oyunu. Oyunda geminin kaptanı tayfasını tekrar toplamak için canla başla mücadele ediyor. Adalarda zorlu engelleri aşarak görevlerimizi tamamlamaya çalışıyoruz. Oyun içerisinde 30 farklı bölüm var ve her 10 bölümün sonunda bir boss karşımıza çıkıyor. Oldukça keyifli ki bu bosslarla savaşmak çok daha keyifli.

Oyun için en başta el emeği göz nuru dedik, peki ama neden? İstanbul’da hobi amaçlı olarak kurulmuş olan Game Socks Studio, Pirate Captain Banana’nın oyun tasarımlarını, çizimleri, müzikleri ve senaryosu tek kişiden çıkıyor. Çünkü Game Socks Studio tek kişilik dev kadro. Bu tarz retro oyunlar yapıyor gerçekten çok güzel oyunlar. Kısaca Pirate Captain Banana, eğlenceli ve bağımlılık yaratan bir oyun deneyimi sunuyor. Oynamanızı tavsiye ederiz.

Mobil Oyun Tavsiyeleri

Sim Companies

Sim Companies, mobil cihazlar için geliştirilmiş bir online simülasyon oyunudur. Oyuncular, kendi sanal şirketlerini kurar ve yönetirler. Bu şirketlerin faaliyet alanlarına göre tarım, enerji, inşaat, madencilik, ulaşım gibi birçok farklı sektörde işler yapabilirler.

Oyuna başladığınızda, seçtiğiniz sektöre göre bir şirket kurmanız gerekiyor. Şirketinizin faaliyet alanı, gelir kaynakları ve hedefleri tamamen size bağlı. İlk adımda, iş gücü, finans, tedarik zinciri, üretim, araştırma ve geliştirme, pazarlama gibi alanlarda stratejik kararlar almanız gerekiyor. Oyunda hedefiniz, şirketinizi büyütmek, karlı hale getirmek ve lider konumuna yükseltmek. Bunun için şirketinizi geliştirmeniz, yeni ürünler üretmeniz, yeni pazarlara girmeniz ve rakiplerinizi alt etmeniz gerekiyor.

Sim Companies, gerçek zamanlı olarak oynanan bir oyundur, yani her şey gerçek zamanlı olarak gerçekleşir. Oyuncular, diğer oyuncularla etkileşime geçebilir, ticaret yapabilir ve işbirliği yapabilirler. Şirketinizi yönetirken verdiğiniz kararların etkileri, finansal veriler, üretim kapasitesi ve pazarlama stratejileri gibi tüm veriler gerçekçi bir şekilde sunulur. Sim Companies, strateji oyunlarına ilgi duyanların beğeneceği bir mobil oyun. Gerçek zamanlı oynanabilmesi ve derinlikli stratejik planlama özellikleri ile oyunculara keyifli bir deneyim sunuyor.

Mobil Oyun Tavsiyeleri

Mekorama

Sizlere kafanızı zorlayacağınız bir oyun tavsiyesi ile geliyoruz. Adı Mekorama. Oyunun geliştiricisinin adı Martin Magni ama bu abinin bizimle hiçbir ilgisi yok. Tamamen isim benzerliği. Her neyse, oyundan bahsedelim biz. Mekorama bir çeşit bulmaca oyunu. Minik bir robotun eve geri dönüş yolunu bulmasına yardımcı oluyoruz.

Oyuna baktığımız zaman basit bir arayüz bizleri karşılıyor. Grafikler de keza öyle. Basit biri görünen diyoramalarda bulmacaları çözmeye çalışıyoruz. Ama öyle basit bulmacalar da beklemeyin. Gayet keyifli, kafa yormanız gereken bulmacakar. Bu tarz oyunları seviyorsanız mutlaka deneyin.

10 milyondan fazla indirme sayısına sahip olan Mekorama oyuncular tarafından oldukça sevilen ve keyifle oynanan bir oyun. Hatta bu oyun o kadar çok sevildi ki oyunun geliştiricisi Martin Magni bu oyundan sonra yine buna benzer oyunlara da el attı. Onlara da ilerleyen zamanlarda değinebiliriz.

Mobil Oyun Tavsiyeleri

Monopoly Solitaire

Monopoly oyununu bilmeyen yoktur. Kendisi dünyanın en meşhur ve en eski kutu oyunlarından birisi. Emlakçılık üzerine oynanan bir oyun. Ama bu oyunu oynamak için 3-4 kişi olmanız gerekiyor ki tadı çıksın diye düşünebilirsiniz. Artık buna gerek kalmadı. Çünkü kısa sürede tamamlayabileceğiniz ve iki oyunu bir anda oynayabileceğiniz bir mobil oyun karşınızda!

Bir dakika! İki oyunu birden oynamak mı? Mobil oyun tavsiyeleri listesinde değişik bir öneri olacak bu ama evet. Monopoly Solitaire oyununda ilk olarak Solitaire isimli kart oyununu oynuyorsunuz. Burada hamle yaptıkça ve bölümleri tamamladıkça zar atma hakkınız oluyor. Daha sonra zar haklarınızı da standart Monopoly oyununu oynamak için kullanıyorsunuz.

Oyunda şimdilik iki mod var. Bunlardan ilkinde belirlemiş olduğunuz hisse değerine ulaşan ilk oyuncu oyunu kazanıyor. İkinci modda ise belirlediğiniz tur sayısı sonunda kim en çok hisse değerine sahipse o kazanıyor. Bakın para demedik, hisse değeri dedik. Oldukça keyifli bir oyun. Maksimum 15 dakikanızı alıyor. Yani otobüste, ders arasında, mola vaktinde oynayabilirsiniz.

Mobil Oyun Tavsiyeleri

House Flipper

Simülasyon oyunlarını sevenlerin bilgisayar başında saatlerce oynadıkları oyun olan House Flipper mobil platformlarda da yer alıyor. Steam’de yer alan ve oyuncuların zamanın nasıl geçtiğini anlamadıkları bu oyun artık mobil oyun tavsiyeleri listesinde yer alıyor.

House Flipper oyununda aslında tadilat işleri yapıyoruz. Duvarlara alçı çek, boya, fayans döşe, tesisatı elden geçir gibi farklı görevlerimiz oluyor. Her müşterinin ödediği para farklı, tabi istedikleri iş de farklı. Bunları tek tek yaparak para kazanmaya başlıyorsunuz. Bunun yanı sıra siz de ev satın alıp, bakımını yapabilir ve üzerine kar koyup satabilirsiniz.

Oldukça zevkli bir oyun olan House Filpper en iyi mobil oyun tavsiyeleri listesi içerisinde olmayı kesinlikle hak ediyor. Saatlerce elinizden telefonu bırakamayacağınız bu oyun Türkçe dil özelliğine de sahip. Ayrıca oyun içi satın alma imkanınız da var fakat buna gerek kalmadan da işlerinizi halledebiliyorsunuz.

Mobil Oyun Tavsiyeleri

The House of Da Vinci 3

Bulmaca tarzı oyunları seven oyuncuların severek oynadığı The House of Da Vinci serisi bu oyun ile final yapmaya hazırlanıyor. Üçleme olarak planlanan oyunun ilk ikisi oyuncular tarafından oldukça beğenildi. Zaten seriyi oynayan oyuncular da üçüncü oyunu merakla bekliyordu.

Yeni oyunda da yine Giacomo adındaki karakteri canlandırıyoruz. Leonardo Da Vinci’nin bir nevi dostu ve çırağı olarak oyunda yer alıyoruz. Amacımız Oculus Perpetua’yı kullanarak geçmişi değiştirmek ve bunun sonucunda ortaya çıkan gizemleri çözmek. Serinin son oyunu olması biraz üzse de fiyatını görünce daha da çok üzüldük. Fakat bu zamana kadar aktif olarak oynadığımız bu güzel oyunun bir şekilde bu parayı hak ettiğine de inanıyoruz. Bu nedenle en iyi mobil oyun tavsiyeleri listesine de eklemeyi uygun gördük.

Mobil Oyun Tavsiyeleri

She Sees Red

Bilgisayar oyuncuları bu oyunu çok iyi biliyor. Çünkü She Sees Red oyunu hala daha Steam’de satılan bir oyun. Yani oyunu dilerseniz bilgisayarda dilerseniz mobil platformlarda oynayabilirsiniz. Peki bu oyun en iyi mobil oyun tavsiyeleri listesine neden girdi gelin hep birlikte ona bakalım.

Oyun aslında bir film üzerinden ilerliyor. İnteraktif bir şekilde ilerlediğimiz oyunun tüm geleceği sizin almış olduğunuz kararlara göre şekil değiştiriyor. Son zamanlarda bu tarz oyunlar oldukça dikkat çekmeye başladı. Hikayeye göre bir gece kulübünde bulunan katil birden fazla kişi öldürüyor. Biz de bu davaya atanmış olan tek dedektifiz. Amacımız bu davadaki gizemi çözmek.

Bu tarz yapılan oyunlar aslında bir kere oynamalık değil. Oyunu birden fazla kez oynayarak farklı sonları da görebilirsiniz. Oyunun Türkçe alt yazısının olması son derece güzel. Ama bazen senkron kaybını görünce sinirleriniz bozulabiliyor. Fakat azıcık İngilizce biliyorsanız bile zorlanmazsınız. Gayet basit bir dil kullanılmış. Son olarak oyunu Google Play’de arattığınız zaman “Oyunlar” sekmesi yerine “Uygulamalar” sekmesinde göreceksiniz, şaşırmayın.

Mobil Oyun Tavsiyeleri

SkinApe

SkinApe aslında mobil oyun tavsiyeleri konusu içerisindeki en garip oyun olabilir. Çünkü bu oyun sayesinde Counter Strike: Global Offensive oyununa ait skinler ya da itemler kazanmanız mümkün. Nasıl mı oluyor? Kısaca bahsedelim.

Biliyorsunuz CS:GO itemlerini kazanabileceğiniz bazı uygulamalar mevcut. Fakat SkinApe bunu biraz oyunlaştırmış. Şöyle ki size her 18 saatte bir kez bir test sunuyor. Test içerisinde CS:GO’ya ait sorular var. Mesela 2021 Major turnuvasını kim kazandı? Bu hangi takımın logosu? Ya da en çok hangi silah mermi alır gibi çeşitli sorular. Soruları bildikçe belli oranlarda coin kazanıyorsunuz. Bu coinleri de ister item satın alarak isterseniz kasa açarak harcayabiliyorsunuz. Kazandığınız itemleri de Steam hesabınıza gönderebiliyorsunuz.

Soruların haricinde başka coin kazanma yöntemleri de mevcut. Örneğin “Şu oyunu indir, oyna ve şu seviyeye gel sana 9846 coin vereceğim.” diyebiliyor. Ya da reklamları izleyerek de coin kazanabilirsiniz. Gğnlük 5-10 dakikanızı ayırarak hem keyifli vakit geçirebilirsiniz hem de Steam hesabınız için ufak da olsa yatırım yapabilirsiniz.

skinape
Mobil Oyun Tavsiyeleri

Night Book

Film tadında olan mobil oyun tavsiyeleri genel olarak oldukça fazla ilgi görüyor. Biz de buna uygun olarak Night Book isimli oyunu listeye eklemeyi uygun gördük. Peki bu oyunda neler oluyor? Nasıl bir aksiyon bizi bekliyor?

En iyi mobil oyun tavsiyeleri listesi içerisindeki bu oyunumuz aslında bir çeşit seçim yapma oyunu. Yani opyun yaptığımız seçimler doğrultusunda ilerliyor. Son zamanlarda oldukça ilgi gören bir tür oldu bu. Oyunda karakterimiz Loralyn adında bir kadın. Kendisi hamile ve eşinden uzakta yaşıyor. Akıl hastası babası ile aynı evde kalıyor. Freelancer olarak çevirmenlik yapıyor. Zaten zor bir hayata sahip olan Loralyn’İn okuduğu bir kitap hayatını daha da kötü yönde etkiliyor. Çünkü bu kitap yüzünde dertleri yetmezmiş gibi bir de evine iblis musallat oluyor. Bu iblisten kurtulabilmek için de ya ya bebeğini, ya babasını ya da nişanlısını feda etmek zorundadır.

Çok uzun bir oynanış süresine sahip olmasa da oldukça güzel bir oyun. Kesinlikle en iyi mobil oyun tavsiyeleri listesi içerisinde yer almayı hak ediyor. Unutmadan, Türkçe dil desteği de bulunuyor.

Mobil Oyun Tavsiyeleri

Beatstar

Müzikle aranız iyi mi? Harika! Çünkü bu oyun tam size göre. Aslında PlayStation’da oynadığımız Guitar Hero mantığında bir oyun. Oyunda seçtiğimiz şarkılara uygun notalar (aslında işaretler demek daha doğru olur) ekranda akıyor ve biz de onlara doğru zamanda dokunmak zorundayız.

Şarkı içerikleri tabi ki çok önemli. Bİlinmeyen şarkılar yok. Güncel şarkılardan tutun da geçmiş dönemlere ait efsaneleşmiş şarkılara kadar var. Zaten oynarken “Uzun zamandır dinlemiyordum bu şarkıyı.” dediğiniz çok oluyor. Tabi bu şarkıları oyunda başarımlar elde ettikçe açıyorsunuz. Aslında bu şekilde daha keyifli oluyor. Eğer hepsi açık olsaydı bir süre sonra kolayca sıkılabilirdiniz. Fakat bu sistemle biraz daha rekabetçi olup “Bu şarkı 4 yıldızda kalmış, 5 yapmalıyım.” diyebiliyorsunuz.

Oyunda ekstra ücret ödeyerek her yeni sezona kayıt yaptırabiliyorsunuz. Bu sayede daha fazla şarkıya ve içeriğe sahip olabilirsiniz. Fakat ücretsiz şekilde de oynamak mümkün. Çok fazla reklamlara boğmayan güzel bir oyun. En iyi mobil oyun tavsiyeleri listesi içerisindeki en keyifli oyunlardan birisi.

Mobil Oyun Tavsiyeleri

CodyCross

Bu oyun aslında bir çeşit bulmaca oyunu. Oyun içerisinde karşınıza çıkan sorulara doğru yanıtlar vererek anahtar kelimeleri bulmaya çalışıyorsunuz. Fakat oyunu diğer bulmaca oyunlarından ayıran bir teması var. Daha çok uzayla ilgili anahtar kelimeler çıkıyor karşınıza.

Başlarda tabi ki karşınıza çıkan sorular oldukça kolay. Fakat level atladıkça soruların zorluk derecesi de artıyor. Sorulan soruyu bilemediğiniz zamanlarda yardımınıza koşan jokerler var. Ama bu jokerleri soruları bildikçe bölüm sonlarında kazanıyorsunuz ve sonraki bölümlerde kullanabiliyorsunuz.

Açıkçası aşırı zor bulmacalar olmadığı için zaman öldürmek açısından keyifli. Mobil oyun tavsiyeleri listesinde bulunan bu oyun en azından sizi sinir etmiyor. Eğer küçük molalar arasında kelime dağarcığınızı geliştirmek isterseniz oyunu indirip deneyebilirsiniz.

Mobil Oyun Tavsiyeleri

Kelime Bulmaca Oyunu

Televizyonda yayınlanan Ali İhsan VAROL’un sunduğu sevilen bilgi yarışması Kelime Oyunu cebinize kadar geldi. “Evdeyken çok iyiyim ama burası vallahi çok farklı” diyen yarışmacılara uygun olarak hazırlanmış bir oyun diyebiliriz. Çünkü karşınızda sizi heyecanlandıracak hiçbir şey yok. Evde rahat rahat kendinizle yarışabilirsiniz.

Oyunu ilk açtığınızda karşınıza iki farklı seçenek çıkıyor. Bunlar uzun ve kısa süreli olarak değişiyor. Çok vaktiniz yoksa kısa süreliyi, vaktiniz varsa uzun süreliyi seçerek başlayabilirsiniz. Bilenler bilir, amacınız harf sayısı giderek artan sorulara doğru cevap vermek. Zorlandığınız zamanlarda harf alabiliyorsunuz. Sorulara mümkün olduğunca kısa sürede cevap vermeniz gerekiyor. Yani bu noktada süreyi durdurmak çok önemli. Süreyi durdurduktan sonra ekstradan harf alamıyorsunuz. Ayrıca belirlenen süre içerisinde de cevap evrmek zorundasınız yoksa puanlarınız çöpe gidiyor.

Bulmaca türündeki oyunları sevenlerin beğenebileceği güzel bir oyun. Mutlaka indirip kelime bilginizi test etmelisiniz. Oldukça keyifli vakit geçireceğinizden eminiz. Mobil oyun tavsiyeleri listesine boşuna eklemedik.

Mobil Oyun Tavsiyeleri

Another Tomorrow

En iyi mobil oyun tavsiyeleri listemize devam ediyoruz. Hikaye tabanlı bulmaca, gizem türündeki oyunları seviyorsanız Another Tomorrow tam size göre bir oyun. Oyunun geliştiricisi Glitch Games. Kendileri bu tarz oyunlarda oldukça başarılı. Bu oyunda da yine güzel bir hikaye ve birbirinden zorlu bulmacalar karşımıza çıkıyor.

Oyunda farklı farklı bölümler yer alıyor. Bir bölümden diğerine geçmek için var olan bulmacayı çözmeniz gerekiyor. Bulmacalar kimi zaman çok kolay olurken kimi zaman da “Yeter artık!” dedirtecek kadar zorlaşabiliyor. Tabi böyle durumlarda ipucu alabiliyorsunuz ama bizden tavsiye, ücretli bir oyunda ipuçlarına da ekstra bir ücret ödemeyin. Çünkü çözüm genelde gözünüzün önünde duruyor.

Oynanışı keyifli, hikayesi güzel. Bir kerede başına oturup bitirmek isterseniz 3-4 saatinizi alabilir. Tabi bu kişiden kişiye değişebilecek bir durum. Oyunun en iyi yanı Türkçe dil desteğine sahip olması. Fakat bir mobil oyuna göre fiyatı biraz yüksek diyebiliriz. Çünkü 93 TL’lik bir etikete sahip.

Mobil Oyun Tavsiyeleri

Count Masters

Mobil oyun tavsiyeleri listesi içerisindeki Count Masters isimli bu oyununda çöp adam rolündeyiz. Amacımız bizim gibi çöp adamları peşimize takıp düşmanlara akın etmek. Ne kadar kalabalık olursak o kadar iyi oluyor. Kalabalık kitlelere de erişebilmek için koşarken doğru kapılardan geçmeliyiz. Çünkü doğru kapılardan geçtikçe ekibimiz kalabalıklaşıyor.

Oyun sonuna geldiğimizde amacımız Kral Çö Adam’ı yenmek ve kaleyi fethetmek. Biraz el çabukluğu ve hızlı düşünme gerektiren bir oyun. Basit grafiklere sahip olmasına rağmen oyun kendisini oynatıyor. Oyunun iyi yanı ücretsiz olması. Kötü yanı ise reklamların biraz fazla şekilde karşımıza çıkması. İnternetinizi kapattığınız zaman reklam sorununu çözebiliyorsunuz ama birkaç reklamdan kaçmak için de interneti kapatmak çok da mantıklı olmuyor. Gün içerisinde kafanızı biraz dağıtmak isterseniz çok iyi geliyor. Söylemesi bizden, denemesi sizden.

Mobil Oyun Tavsiyeleri

Nobodies: After Death

Sıradaki oyunumuz yine bir bulmaca oyunu. Fakat bu sefer biraz farklı. Bir şeyleri çözmekten çok başkalarının arkasını toparlıyoruz diyebiliriz. Çalışmış olduğumuz teşkilat ülkenin çıkarları için bazı kişileri ortadan kaldırıyor. Bizim de amacımız geride hiç iz bırakmayacak şekilde ortalığı temizlemek.

“Bulmaca bunun neresinde?” diye sorabilirsiniz. Bulmacalar temizlik işlerinin tam göbeğinde. Sağdan soldan topladığınız malzemeler ile var olan cesetlerden kurtulmaya çalışıyorsunuz. Hiçbir açık vermemek için kimi zaman ilaçlar kullanarak insanları bayıltıyorsunuz, kimi zaman aklınıza bile gelmeyecek iki materyali birleştirerek bir sonraki hamlenize hazırlık yapıyorsunuz. Yine zor bir bulmaca yapısına sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Oyun ücretsiz ve Türkçe dil desteği de bulunuyor. En iyi mobil oyun tavsiyeleri listesi içerisindeki heyecan veren oyunlardan birisi. Hatta PC oyuncularını sevindirecek bir haberimiz de var. Bu oyunu bilgisayarınızda oynamak istiyorsanız bizi takip edin. Çünkü bu oyunun 2022 yılında PC için çıkması bekleniyor.

Mobil Oyun Tavsiyeleri

Bingo Journey – Lucky Casino

En iyi mobil oyun tavsiyeleri listemize bir kart oyunu ile daha devam edelim. Oyunumuzun adı Bingo Journey – Lucky Casino. Aslında bildiğiniz tombala diyebiliriz. Tombala deyince hemen aklınıza yılbaşı gelse de tombala sadece yılbaşına özel bir oyun değildir. Dilediğiniz zaman oynayabilirsiniz.

Bu oyunun ne farkı var derseniz normal tombala oyununa göre “bingo” yani tombala yapmanın birkaç farklı varyasyonu var. Oyunun bir farklı yanı da hem tombala oynayıp hem bir şehri geliştiriyorsunuz. Geliştirmeler de hep boğaz üzerine. Pizzacı, pastacı, fırın derken bu açtığınız yerlerden çeşitli ürünler çıkartıp satmaya çalışıyorsunuz. Oyun ücretsiz. Hikaye tabanlı olmadığı için çok sürükleyici olmadığını söyleyebiliriz. Fakat gün içerisinde kısa bir süre de olsa keyifli vakit geçirmek isterseniz deneyebilirsiniz.

Mobil Oyun Tavsiyeleri

Call of Duty Mobile

Gelelim biraz daha çatışmaların içerisinde yer alacağımız oyunlara. Mobil tabanlı hayatta kalma oyunu olan Call of Duty Mobile kesinlikle mobil oyun tavsiyeleri listesi içerisinde yer almalıydı.

PUBG’nin açtığı yolda, Captain Price’ın gösterdiği hedefe durmadan yürüyeceğimiz bir oyun olan Call of Duty Mobile’da birçok oyun modu yer alıyor. Dilerseniz 100 kişi arasında hayatta kalmaya çalışın, dilerseniz 5v5 takımlı olarak çatışın, dilerseniz zombilere kafa tutun. Birçok oyun modunun olması oyunu daha eğlenceli hale getiriyor. Oyun 2020 yılında çıkmasına rağmen hala daha birçok oyuncu tarafından aktif olarak oynanıyor. Eğer bu zamana kadar hiç oynamadıysanız bir şans verebilirsiniz.

Mobil Oyun Tavsiyeleri

Alien: Isolation

Alien: Isolation aslında mobil cihazınızda oynayabileceğiniz bir çeşit korku oyunu. Tabi ki bilgisayarınızda ya da oyun konsolunuzda oynadığınız kadar etkili olmayacaktır. Fakat korku oyunlarını sevenler için birebir.

Oyunda Sivastapol Uzay İstasyonundayız ve annemizi arayan Amanda rolündeyiz. Adından da anlaşılacağı üzere hemen bulmamız mümkün değil. Çünkü uzaylılar sağ olsunlar bizi bir dakika yalnız bırakmıyorlar ki anamıza kavuşalım. PC ve konsol sürümleri de olan bu oyun bir süre sizi mobil cihazınıza kilitleyebilir. Korku oyunlarını sevenlere kesinlikle tavsiye ettiğimiz Alien: Isolation 115 TL’lik bir satış fiyatına sahip. Ücretli oyunları pek sevmediğinizi biliyoruz fakat en iyi mobil oyun tavsiyeleri listesi içerisinde yer alan en güzel oyunlardan birisi. Nakliyat

Mobil Oyun Tavsiyeleri

Pokémon Unite

Özellikle ülkemizde 2000’li yılların başından inanılmaz bir ses getiren Pokemon mobil oyun dünyasına girişi ile birlikte yine hayranlarını sevindirmeyi başardı. League of Legends ve DOTA gibi MOBA tarzı oyunları sevenler bu oyuna da bayılacaktır.

Oyun 5v5 şeklinde oynanıyor. Oyun içerisinde yer alan karakterlerin tamamı Pokemon. Yani Ash’in gözdesi Pikaçu ile ya da başka Pokemonlar ile diğer Pokemonlar ile çarpışabiliyorsunuz. Tabi Pikaçu’yu alınca hemen her şey bitmiyor. Çünkü oyunun başlangıcında tüm Pokemonlar temel seviyede. Mücadele kazandıkça sahip olduğunuz Pokemon evrim geçirmeye başlıyor ve bu sayede yetenekleri de gelişiyor. Oldukça güzel ve keyifli olan bu oyun son birkaç yıldır hayatımızda yer alıyor ve oyuncular tarafından çok seviliyor. Mobil oyun tavsiyeleri listesinde mutlaka bulunması gereken bir oyun.

Mobil Oyun Tavsiyeleri

Genshin Impact

The Legend of Zelda hayranları hemen buraya toplansın! Çünkü sıradaki oyunumuz olan Genshin Impact The Legend of Zelda: Breath of the Wild’ın çizgilerini taşıyor.

Genshin Impact MMO türünde bir oyun. Muhteşem grafiklere sahip. Bu muhteşem grafikler farklı oyun modları ile süslenmiş durumda. Üstelik ücretsiz. Fakat dilerseniz oyun içi satın alma işlemlerinden yararlanabiliyorsunuz. Bu arada Genshin Impact sadece mobil platformda oynanabilen bir oyun değil. Eğer bu oyunu bilgisayarınızda oynamak isterseniz Epic Games’ten ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Son olarak kısaca oyunun hikayesinden de bahsedelim. Oyunda kayıp kardeşimizi arıyoruz. Aynı zamanda elementlerin tanrıları olan The Seven’dan da bazı cevaplar almaya çalışıyoruz. Oldukça güzel grafikler kendisi kadar güzel oynanışı ile birleşiyor ve oyunculara keyifli zaman geçirmelerini sağlıyor. Bu arada bu oyun sadece mobil oyun tavsiyeleri listesi içerisinde yer almıyor, aynı zamanda MMO oyunları için de tavsiye niteliğindedir.

Mobil Oyun Tavsiyeleri

Dots & Co

Aslında Dots & Co oldukça basit bir arayüze sahip olan oyun. Ekrana baktığınız zaman sadece renkli renkli noktalar görüyorsunuz. Amacınız bu renkli noktaları birleştirmek. Tabi buradan bunu söylemesi kolay. Hatta oyunun ilk bölümlerinde bile kolay. Peki zorlayan kısmı neresi?

Dots & Co sizden oyun içerisinde yer alan noktaları birleştirmenizi isterken aynı zamanda bazı görevlerde veriyor. Örneğin 47 adet mavi noktayı yok et, bunu yaparken bütün buzları kır. Ve tüm bunları 30 hamle içerisinde yap. Sınırlı sayıda hamle sayısı vermesi oyunu zaten zorlaştırırken farklı görevleri de eklemesi iyice zor hale getiriyor. Ama altını çizmekte fayda var, oyun ilerledikçe zorlaşıyor. Yani oyunun hemen başında “Bu ne yaaa! Çok basitmiş.” demeyin. Sabredin ve ilerleyin. Belirli bir aşamaya geldikten sonra da daha çok sabredin ve bölümleri geçmeye çalışın. En iyi mobil oyun tavsiyeleri listesi içerisinde yer alan bu oyun ücretsiz.

Mobil Oyun Tavsiyeleri

F1 Mobile Racing

Electronic Arts’ın Formula 1 tutkunlarını sevindirdiği bu oyun tabi ki bilgisayarda oynadığınız F1 oyunu kadar keyifli değil. Fakat F1 Mobile Racing’in de kendine has bir karakteri var diyebiliriz.

Oyun içerisinde farklı modlar bulunuyor. Örneğin kendi takımınızı yaratıp aracınızı sıfırdan başlayarak geliştirmeye çalışabilirsiniz. Ya da var olan takımların birisinde yarışmaya başlayarak daha iyi takımlara transfer olmak için mücadele verebilirsiniz. Tabi kariyer basamaklarını tırmanabilmek için oyunun size verdiği görevleri bir bir yerine getirmelisiniz.

Oyun ücretsiz olmasına rağmen uygulama içi satın almaya da izin veriyor. Fakat çok kritik noktalarda karşınıza çıkıp “Satın al! Satın al!” diye baskı yapmıyor. Eğer ki Formula 1’i seviyorsanız bu oyunu oynarken güzel vakit geçirebilirsiniz. En iyi mobil oyun tavsiyeleri listesi içerisindeki bu oyunla gaza basmaya hazır olun!

Mobil Oyun Tavsiyeleri

Stardew Valley

Evet, yanlış okumadınız. Stardew Valley de mobil platforma gelen oyunlardan birisi. Görsellik adına her ne kadar bizi alıp Atari zamanlarımıza götürse de çıktığı günden bu yana oyuncuların gözdesi olmuş durumda.

Oyunda şehir hayatından bunalan karakterimiz “Yeter artık ben köye yerleşeceğim” diyor ve dedesinden miras kalan köye gidiyor. Artık yeni hayatını burada kuracak olan kahramanımız için önünde macera dolu bir yol yer alıyor. Oyun zaten oldukça keyifli. Oynarken çok eğleniyorsunuz. Hatta oynamadığınız zamanlarda aklınız oyunda kalıyor. Yani 2-3 saat oynayıp bitireceğiniz bir oyun değil. Uzun süreli bir oynanışı var. Fakat oyun ücretsiz değil. Yine de bu oyuna para verilir mi diye sorarsanız kesinlikle verilir. Her kuruşunu sonuna kadar hak ediyor. Bu oyun sadece en iyi mobil oyun tavsiyeleri listesi içerisinde değil aynı zamanda tarihin en iyi oyunları listesi içerisinde bile yer almayı hak ediyor. https://filmizle.movie/garip-bir-cift-2-izle

Mobil Oyun Tavsiyeleri

Just Get Ten

Mobil oyun tavsiyeleri listesindeki bu oyun aslında görünüş olarak 2048 oyununu anımsatsa da o değil. Oyunda amacımız farklı boyutlardaki platformlardaki sayıları bir araya getirerek 10 sayısına ulaşmak.

Oyunu ilk açtığınız zaman karşınıza farklı oyun modları çıkıyor. İlk aşamada diğer bölümlere ulaşabilmeniz için sizden diğer bölümleri oynamanızı istiyor. Karşınıza çıkan ilk bölüm “Basic Mode” olarak adlandırılan platform çıkıyor. Buradaki oyun alanının ölçüsü 5×5 şeklinde. Sonraki bölümler ise 4×4 Mode, 6×6 Mode. Aslında oyunda geçtiğimiz haftaya kadar 8×8 Mode da mevcuttu fakat gelen güncelleme ile oyundan kaldırıldı. Son bölüm ise 10 Min Mode. Yani 10 dakilaık bir oynanış sunuyor.

Hepsinde amacınız 10 sayısına ulaşmak. Basit gibi görünse de o kadar da basit değil. Fakat oyun çok sarıyor. Sürekli olarak elinizde telefon, kendinizi bu oyunu oynarken bulabiliyorsunuz. Hatta “Tamam 6 sayısına ulaşayım biraz mola vereceğim!” dediğinizde bile çoktan o barajı geçtiğinizi görüyorsunuz. Mobil oyun tavsiyeleri listesi içerisindeki bağımlılık yaratan oyunlardan birisi.

Mobil Oyun Tavsiyeleri

Şimdilik bu ay için sizlere önereceğimiz oyunlar bu şekilde. Bir sonraki ay mobil oyun tavsiyeleri listemizi sizler için güncelleyeceğiz. O zamana kadar bu listede yer alan oyunları tek tek deneyebilirsiniz. Peki siz bu oyunların haricinde hangi mobil oyun tavsiyeleri veriyorsunuz? Yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Senelerce oyun oynadım, dergilerde ve başka sitelerde yazdım. Artık kendi deneyimlerimi ve kendi düşüncelerimi özgürce aktarabileceğim M4gniGame isimli siteyi oluşturdum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

Yorumlar (1)

  1. Harika bir liste olmuş. Instagram keşfet sayfasından gördüm buraya kadar geldim. Çok iyi içerikler. Umarım daha iyi yerlere gelirsiniz.