Need for Speed Unbound Geliyor!

Need for Speed serisi birçok oyuncu tarafından oldukça sevilen bir yarış oyunu olsa da bazı oyuncular için de Most Wanted’dan sonra hayal kırıklığı yaratan bir seri. Özellikle yıllardır oyuncular Need for Speed Underground ve Most Wanted için bir remake oyun istiyor. Fakat firma oyuncuları asla dinlemiyor ve kendi bildiğini okumaya devam ediyor. Şimdi artık isim benzerliğinden midir bilinmez ama Need for Speed Unbound ile ufak bir heyecan duymaya başladık. Peki Need for Speed Unbound nasıl olacak ve ne zaman çıkacak?

Oynanış Videosu Yayınlandı

Bir süredir merakla beklenen Need for Speed Unbound oyununa ait oynanış görüntüleri sonunda paylaşıldı. Aslında bu videodan yola çıkarak biraz daha fikir sahibi olabiliyoruz. Görüntüler açıkçası ilk aşamada beni heyecanlandırdı. Neden mi? Çünkü biraz Underground esintileri var. Gece vakti yolda modifiye edilmiş arabalarla sürüş keyfi yapmak oldukça güzel gözüküyor. Grafikler açısından bakacak olursak özellikle RTX ekran kartınız varsa daha çok keyif alacağınız kesin.

Sadece araç modellemelerine odaklanılmamış. Şehir detayları da oldukça güzel. Özellikle gündüz vakti sürüş yapıyorsanız sağda solda bulunan ağaçlara, binalara baktığınızda gayet güzel modellemeleri görüyorsunuz. Fakat gece kısmında durum biraz daha farklı. Ankara pavyonları gibi her tarafta neon aydınlatma var. Özellikle Cyberpunk 2077 oyununda böyle neon aydınlatmaları gördüğümde “Gelecek cidden böyle mi olacak?” diye bir düşünmedim değil. Ama kurban olayım her tarafa da neon aydınlatmalar koymayın. Tamam güzel ama çok göz yoruyor. Ben arabaya mı bakacağım ışıklara mı bakacağım? Sadece etraftan bahsetmiyorum bu arada. Haritadaki detaylar da neon aydınlatma tonlarında. Oldukça dikkat çekici. Nerede ne var görebiliyorsunuz. Ama biraz daha soluk olsaydı daha çok arabaya odaklanabilirdik. Ha, belki de ayarlardan değiştirilebiliyordur.

Need for Speed Unbound Geliyor!

Need for Speed Unbound Ne Zaman Çıkacak?

Aslında çok fazla bir vakit kalmadı. Need for Speed Unbound oyununa 2 Aralık 2022 tarihinde erişebileceğiz. Tabi bir böbreğimizi vermek zorunda kalmazsak. Neden mi? Çünkü oyun cidden çok pahalı. Şu an için Steam üzerinde Need for Speed Unbound Standard Edition 1.199,00 TL’den satışa sunulmuş durumda. Evet, bu standart sürüm. Bir de Palace Edition sürümü var, o da 1.399,00 TL’den satışa sunulmuş.

Erken sipariş verenler için bazı özel hediyeleri olacak firmanın. Örneğin Standard Edition paketini satın alırsanız sürüş efektleri, plaka, afiş çizimi ve etiketin yanı sıra çok oyunculu modda kullanabileceğiniz 150.000$ para sizin olacak. Ama Palace Edition sürümünü satın alırsanız bunlara ek olarak Golf GTI, gassy sürüş efekti (ne olduğuna dair henüz bir bilgim yok), Mashman çıkartmaları ve plakası, özel karakter pozu ve afiş çizimi ile beraber 20 öge içeren giysi paketi sizin olacak. Sadece bunlar için 1.400 TL ödemeye değer mi orasına siz karar verin.

need for speed unbound indir
Need for Speed Unbound Geliyor!

Need for Speed Unbound Sistem Gereksinimleri

Need for Speed Unbound sistem gereksinimleri aşağıdaki gibi olacak.

Minimum Sistem GereksinimleriÖnerilen Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows 10 64-bitİşletim Sistemi: Windows 10 64-bit
İşlemci: Ryzen 5 2600, Core i5-8600 veya denk bir işlemciİşlemci: Ryzen 5 3600, Core i7-8700 ya da daha iyisi
Bellek: 8 GB RAMBellek: 16 GB RAM
Ekran Kartı: RX 570, GTX 1050 Ti veya denk bir ekran kartıEkran Kartı: Radeon RX5700 (8GB), GeForce RTX 2070 (8GB) veya daha iyisi
DirectX: Sürüm 12DirectX: Sürüm 12
Depolama: 50 GB kullanılabilir alanDepolama: 50 GB kullanılabilir alan
Need for Speed Unbound Geliyor!
need for speed unbound sistem gereksinimleri
Need for Speed Unbound Geliyor!

Daha Çok Para Ödeyecek miyiz?

Tabi şimdi oyunu oynamadan yorum yapmak çok doğru olmaz. Zaten oyun piyasaya çıktıktan sonra mutlaka oyunun incelemesini de sizlere hazırlayacağız. O zaman daha net fikirlerimizi size aktarabiliriz. Fakat şimdi en azından yayınlanan video ve EA Games hakkında biraz eleştiri yapabiliriz.

Şimdi fiyatlarla ilgili kısım aslında tamamen bizi ilgilendiren bir durum. İnsanların 70 dolara aldıkları oyunu biz 1.000 TL’nin üstüne bir fiyata satın alıyoruz. Bu maalesef ki döviz kuru ile alakalı bir durum. Buna yapacak bir şey yok. Fakat beni korkutan 2013 yılından itibaren EA Games’in CEO görevini üstlenen Andrew Wilson’ın politikası. Andrew Wilson’ın göreve geldiği günden beri EA Games ana oyunlardan çok servis paketlerinden para kazanıyor. Nedir servis paketi? Mesela bu oyun özelinde bakacak olursa Need for Speed Unbound oyununu satın alacaksınız, oynarken “Ya yandaki araba ne güzel efektlere sahip, benim niye yok?” diyeceksiniz. Sonra Andrew Wilson’da size gelip “E o zaman satın al güzel kardeşim.” diyecek ve sizi ekstra para ödemeye yönlendirecek. İşte Bu durum sıkıntılı. En azından ülkemiz için. Ben zaten 1.200-1.300 TL oyuna para ödedikten sonra her şey benim olsun isterim. Ama olmayacak.

Tokyo Drift mi Japon Animesi mi?

İkinci değinmek istediğim şey de bu geçiş efektleri. Gerçekten Japon animesi gibi bu efektlere ihtiyaç var mıydı? Zaten gerçekçi yaptığınız bir oyunda hikaye kısmında çizgi film gibi görselleri kullanıyorsunuz. Mesela Underground serisine baktığımızda orada çizgi roman esintileri olan ara geçiş sahneleri güzeldi. Hadi memnun kaldınız buna da taşımaya karar verdiniz. Ama o anime efektlerini oyunu oynarken görmek gerçekçiliği azaltacak. Oyun keyfimizi bölecek. Bana kalsa bu efektlerin hiç olmaması daha iyi olacak. Yoksa yine EA Games Need for Speed Underground ve Most Wanted serilerinin kalitesinin altında kalacak ve kendi ayağına sıkmış olacak.

Neyse bunları konuşmak için henüz erken. Oyun bir çıksın da incelemesini yapalım. O zaman göreceğiz aslında bu paralara değer mi değmez mi diye. Artık 2 Aralık 2022 tarihine kadar beklemek zorundayız. O zamana kadar gelişmeler için MagniGame’i takip etmeyi unutmayın.

Need for Speed Unbound Geliyor!

Senelerce oyun oynadım, dergilerde ve başka sitelerde yazdım. Artık kendi deneyimlerimi ve kendi düşüncelerimi özgürce aktarabileceğim MagniGame isimli siteyi oluşturdum. Artık burada beraberiz ve özgürüz!