PUBG: Battlegrounds Ücretsiz – Hemen İndirin

Kısa bir süre önce yetkililer tarafından PUBG: Battlegrounds ücretsiz olacağı açıklandı. Ve sonunda beklenen oldu. Artık PUBG: Battlegrounds ücretsiz! Bu noktada iki soru ön plana çıkıyor. Birincisi PUBG: Battlegrounds ücretsiz olarak nasıl kütüphaneye eklenebilir? İkincisi ise oyunu daha önceden satın alanlar zarara mı uğradı? Onlara yönelik bir farklılık olacak mı? Bu gibi soruların cevaplarını ve çok daha fazlasını haberimizde öğrenebilirsiniz.

PUBG ilk olarak 2017 yılında piyasaya çıktı ve şu anda bile birçok oyuncu tarafından hala sevilerek oynanıyor. Hatta kendisi battle royal tarzı oyunların atası olarak anılmaktadır. Piyasaya ilk çıktığı zaman tam adı Playerunknown’s Battlegrounds olarak geçiyordu. Daha sonrasında oyunun adı PUBG: Battlegrounds olarak değişti. Fakat adı değişse de popülerliği hiç değişmedi. Ta ki son bir yıllık sürece kadar. Battle royal oyunlarının sayısının artması ve PUBG’nin hep yerinde sayması oyuncuların sayısında azalmaya neden oldu. Firma da bu kötü gidişata dur demek için kolları sıvadı. Zaten bir süredir bunların sinyallerini de görüyorduk.

Oyun hakkında bir süredir PUBG: Battlegrounds ücretsiz olacak diye dedikodular ortalıkta dolanıyordu. Daha sonrasında firma yaptığı resmi açıklama ile bu dedikodulara son noktayı koydu. Yapılan açıklama ile PUBG: Battlegrounds ücretsiz olacak mesajını oyunculara duyurdular. Ve sonunda bu gerçekleşti. Şimdi dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan PUBG: Battlegrounds ücretsiz olarak nasıl oynanabilir o kısma geçelim de daha fazla oyunsuz kalmayın. 🙂

PUBG: Battlegrounds Ücretsiz – Hemen İndirin

Eski popülerliği kalmayan oyunun bu hamle ile artık eski günlerine geri dönmesi planlanıyor. Oyunseverler aslında bu hamleyi daha önceden Counter Strike: Global Offensive oyununda da gördü. Counter Strike: Global Offensive tıpkı PUBG: Battlegrounds gibi ücretli bir şekilde satılıyordu. Fakat daha sonrasında alınan bir karar ile olarak PUBG: Battlegrounds ücretsiz yayınlanmaya başladı. Açıkçası bunun da olumlu sonuçlarını gördüler.

PUBG: Battlegrounds oyununu 10 Ocak 2022 tarihinden önce satın alan oyunculara firma karşılıksız kalmıyor. Bu tarihten önce oyunu satın alan tüm oyunculara “Special Commemorative Pack (Özel Hatıra Paketi)” hediye olarak verilecek. Bu paketin içerisinde Battleground Plus paketi ile beraber bazı kozmetik eşyalar yer alıyor. Biliyorsunuz bu tarz kozmetik ürünleri de özellikle PUBG: Battlegrounds gibi oyunlarda oldukça çok ilgi görüyor. Sadece bu kozmetik ürünlere bile yıl içerisinde binlerce dolar para yatırılıyor. Bu da bu sektörün ne kadar büyük olduğunun bir kanıtı aslında.

PUBG: Battlegrounds Ücretsiz Olarak Nasıl Kütüphaneye Eklenir?

Oyunu Steam üzerinden kütüphanenize ücretsiz olarak eklemeniz çok kolay. Öncelikle burayı tıklayarak Steam’de PUBG: Battlegrounds sayfasına gitmeniz gerekiyor. Daha sonrasında biraz aşağıda bulunan “Oyunu Oyna” kısmına tıklayın. Steam uygulaması bilgisayarınızda yüklü ise çıkan ekranda “Evet, Steam yüklü” yazısını tıklayın. Eğer ki yüklü değilse “Hayır, yüklü değil” seçeneğini tıklayarak yükleyin. Daha sonrasında Steam’i açtığınız zaman oyun yüklenmeye başlayacaktır. Yükleme tamamlandıktan sonra oyunu ücretsiz olarak oynayabilirsiniz.

Bu arada PUBG: Battlegrounds sistem gereksinimlerini merak edenler aşağıdaki tablodan görüntüleyebilirler. Eğer sistem gereksinimleriniz de izin veriyorsa çorba parasını çıkarmaya hazırsınız demektir. Bol şans!

Winner winner, chicken dinner!

PUBG
PUBG: Battlegrounds Ücretsiz – Hemen İndirin

PUBG: Battlegrounds – Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem GereksinimleriÖnerilen Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7, Windows 8.1, Windows 10İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7, Windows 8.1, Windows 10
İşlemci: Intel Core i5-4430 veya AMD FX-6300İşlemci: Intel Core i5-6600K veya AMD Ryzen 5 1600 ya da daha iyisi
Bellek: 8 GB RAMBellek: 16 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 960 2GB ya da AMD Radeon R7 370 2GBEkran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB ya da AMD Radeon RX 580 4GB veya daha iyisi
DirectX: Sürüm 11DirectX: Sürüm 11
Depolama: 40 GB kullanılabilir alanDepolama: 50 GB kullanılabilir alan
PUBG: Battlegrounds Ücretsiz – Hemen İndirin

PUBG: Battlegrounds oyununa dair haberleri kaçırmamak için MagniGame’i instagram üzerinden takip etmeyi unutmayın. Oyun dünyasına dair tüm önemli gelişmeleri ve daha fazlasını MagniGame’de bulabilirsiniz. Ayrıca sizler için zaman zaman düzenlediğimiz hediye oyun çekilişlerini de yine Instagram hesabımız üzerinden takip edebilirsiniz. Kim bilir, belki size de bir oyun çıkar? Çıkmaz demeyin, MagniGame’i takip edin!

Senelerce oyun oynadım, dergilerde ve başka sitelerde yazdım. Artık kendi deneyimlerimi ve kendi düşüncelerimi özgürce aktarabileceğim MagniGame isimli siteyi oluşturdum. Artık burada beraberiz ve özgürüz!