PUBG Mobile 90 FPS Nasıl Yapılır?

Mobil oyunlar tüm dünyada hızla yayılırken senelerdir hayatımızda olan PUBG Mobile çok ciddi bir kitleye sahip. Tabi bu kadar çok ciddi bir kullanıcı kitlesine sahip olan oyunun da kendisini zaman geçtikçe geliştirmesi gerekiyor. Bunu bilen firma da özellikle performans noktasında geliştirmelere önem veriyor. Son zamanlarda oyuncuların bu anlamda merak ettikleri konu ise PUBG Mobile 90 FPS olarak nasıl oynanır konusu oldu.

Öncelikle şunu söyleyelim, eğer ki hiç bir ayar değişikliği yapmadıysanız muhtemelen PUBG Mobile 90 FPS olarak değil 60 PFS olarak performans veriyordur. Peki böyle olması çok mu kötü? Aslında değil. Ama ne kadar çok FPS alırsanız o kadar yüksek performans alırsınız. Tıpkı bilgisayar oyunlarında olduğu gibi. Ama bu noktada öncelikle FPS terimini bilmeyenler için kısa bir açıklama yapalım.

FPS aslında “Frames Per Second” kelimelerinin kısaltılmasından ortaya çıkmıştır. Yani “Saniyedeki Kare Hızı” olarak çevirebiliriz. Yani bir saniye içerisinde bize gösterilen kare sayısı aslında. Tabi bu bir saniye içerisindeki kare hızı ne kadar fazla olursa görüntüdeki akıcılık da o kadar fazla olur. Dolayısıyla PUBG Mobile 90 FPS, 60 FPS’e göre daha akıcı bir görüntü sağlar. Peki PUBG Mobile 90 FPS ayarını nasıl yapacağız? Ekstra bir uygulama kullanmamıza gerek var mı? Şimdi dilerseniz bunları yanıtlayalım.

PUBG Mobil 90 fps nasıl yapılır
PUBG Mobile 90 FPS Nasıl Yapılır?

PUBG Mobile 90 FPS Yapmak İçin Ne Gerekli?

Öncelikle bu işlemlerin hiç zor olmadığını söyleyelim. İlk olarak yapmanız gereken GFX Tool uygulamasını cihazınıza indirmeniz gerekiyor. Android bir cihaza sahip olan okuyucularımız burayı tıklayarak, iOS bir cihaza sahip olan okuyucularımız ise burayı tıklayarak uygulamayı cihazlarına indirebilirler. Bu sayede PUBG Mobile 90 FPS yapımı için ilk adımı atmış oluyoruz. Bundan sonraki adımımız ise uygulamayı cihazınıza yüklemek olacak.

NOT: MagniGame cihazınıza kurduğunuz herhangi bir uygulamadan kaynaklı oluşabilecek sorunlarda bir sorumluluk üstlenmemektedir. Bu içerik sadece PUBG Mobile 90 FPS nasıl yapılır konusu ile alakalıdır. Cihazınızda yapacağınız tüm yüklemeler ve ayarlar sizin sorumluluğunuzdadır.

Peki cihazımıza indirdiğimiz ve yüklediğimiz GFX Tool tam olarak ne işe yarıyor? Aslında GFX Tool bazı oyunlarda cihazınızın sağlamış olduğu optimizasyona ek bir ayar yaparak oyunu daha fazla optimize etmenizi sağlıyor. Ve bu sayede de oyunları daha akıcı bir şekilde oynayabiliyorsunuz. Tabi GFX Tool uygulamasını indirdik ve yükledik. İşimiz bitti mi? Hayır. Şimdi GFX Tool ayarlarına geçelim.

GFX Tool Ayarları Nasıl Olmalı?

PUBG Mobile 90 FPS olması için GFX Tool’da bazı basit ayarlar yapmamız gerekiyor. Basit ayarlar dedik çünkü çok fazla sizi uğraştıracak bir durum yok. Şimdi tek tek bu ayarları inceleyelim.

  • İlk olarak sürümü 0.9 GP olarak değiştirmeliyiz.
  • Daha sonrasında çözünürlük kısmını varsayılan ayarlardan biraz daha düşük hale getirmemiz gerekiyor. Burada “E o zaman görüntü kalitesi çok düşecek mi?” diye soranlar olacaktır. Evet, çok az bir düşme olacak fakat bilgisayar oyunlarında bile FPS oranını arttırmak için görüntü kalitesinden biraz feragat etmek gerekir.
  • Daha sonrasında grafik ayarları kısmına giriyoruz. Buradaki “smooth graphic” seçeneğe tıklıyoruz.
  • FPS kısmını 90 olarak seçmeyi unutmayın. Bunu unutursanız PUBG Mobile 90 FPS olmaz.
  • Android kullanıcıları için ek bir ayar daha var. Grafikleri “Android 7.0 veya üzeri için” ayarlamanız gerekiyor..

Bahsettiğimiz tüm bu ayarları yaptıktan sonra PUBG Mobile 90 FPS olacaktır. Bu arada bu ayarlar tamamen 90 FPS’i desteklemeyen cihazlar için. Eğer ki telefonunuz zaten 90 FPS’i destekliyorsa bu tür ayarlar yapmanıza gerek yok. Peki hangi telefonlar 90 FPS’i destekliyor? Aşağıdaki listeden destekleyen cihazları inceleyebilirsiniz.

planet crafter banner

PUBG Mobile 90 FPS Destekleyen Telefonlar Hangileri?

iPhone marka bir telefon kullanıyorsanız iPhone 11’den iPhone 14 Pro Max modeline kadar tüm modellerde 90 FPS kalitesinde oyun oynayabilirsiniz. Bir de iPhone’un Android rakipleri var ki sabaha kadar yazsak bitmez. O nedenle Samsung ve Xiaomi markalı telefonların 90 FPS destekleyen modellerini yazalım kısaca.

Samsung Galaxy A52s 5G, Galaxy A73 5G, Galaxy A33, Galaxy S20 FE, Galaxy S8, Galaxy S10, Galaxy Z Fold3 5G, Galaxy A80, Galaxy Note 10 Plus ve Galaxy Note 20 gibi modeller 90 FPS konusunda kullanıcılarına destek sağlıyor. Tabi bu kadarla sınırlı değil. Ama dedik ya, çok fazla ürün var. En iyisi kendi cihazınızın modelini firmanın web sitesinde aratmak ve doğru sonuca ulaşmak olacaktır.

Xiaomi cephesinde ise Mi 10, Mi 11T Pro 5G, 12 Pro 5G, Redmi K50 Pro 5G, 12S Ultra, Mi 11 Series, 13 Lite gibi telefonlar kullanıcılarına oyunlar için 90 FPS performansını sağlıyor. Yine hangi model hatta marka telefon kullanıyorsanız o marka ve modeli internette aratarak kendi web sitesi üzerinden en doğru sonuca ulaşabilirsiniz. Eğer ki telefonunuz ya da cihazınız 90 FPS’i destekliyorsa o zaman en başta anlattığımız ayarları (GFX Tool ayarlarını) yapmanıza gerek kalmadan oyun ayarları içerisinden “Frame Rate Setting” kısmına girip 90 FPS’i seçmeniz yeterli olacaktır.

Merhaba, ben Emre. konsol oyunlarına hatta özellikle Xbox'a karşı özel bir ilgim var. Senelerdir Xbox üzerinden oyun oynuyorum. Öğrenciyim. Xbox'ımı kız arkadaşımdan daha çok seviyorum. Çünkü kız arkadaşım yok. Ha unutmadan, sizlere Nasıl Yapılır? içerikleri ile birçok şey öğretmeyi planlıyorum.