1. Ana Sayfa
  2. Oyun

Redfall Sistem Gereksinimleri Nedir?

Redfall Sistem Gereksinimleri Nedir?

Hey gamerlar! Merakla beklenen yeni bir oyunla karşınızdayız: Redfall! Bu aksiyon dolu FPS oyunu, oyunculara nefes kesen bir deneyim sunmayı hedefliyor. Ancak, oyunu sorunsuz bir şekilde oynamak için sisteminizin belirli donanım gereksinimlerini karşılaması gerekiyor. Bu blog yazısında, Redfall sistem gereksinimlerini minimum ve önerilenler olarak ayrı ayrı inceleyeceğiz. Sonrasında da her zaman olduğu gibi Redfall’a para verilir mi verilmez mi ona bakacağız. Hadi, hazırsanız başlayalım!

Redfall Sistem Gereksinimleri – Oyun Fragmanı

Minimum – Redfall Sistem Gereksinimleri

Redfall’un nasıl bir oyun olduğunu bilmeyenler merak içerisinde, biliyorum. Fakat önce sistem gereksinimlerine bir göz atalım, ardından bu kısmına değiniriz. Hatta web sitemizde Redfall İnceleme içeriğini bile bulabilirsiniz. Neyse, lafı fazla uzatmadan geçelim sistem gereksinimlerine.

İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit
İşlemci: Intel Core i5-8400 @ 2.80GHz veya AMD Ryzen 5 1600
Bellek: 16 GB RAM
Ekran Kartı: AMD RX 580, Nvidia GTX 1070 veya 6 GB VRAM kapasiteli bir ekran kartı
DirectX: Sürüm 12
Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
Depolama: 100 GB kullanılabilir alan
İlave Notlar: SSD tavsiye edilir

Gördüğünüz üzere minimum olarak Redfall sistem gereksinimleri insanı hayretler içerisine bırakıyor. Özellikle de RAM konusunda diyebilirim. Çünkü bugün çoğu oyunda “önerilen” sistem gereksinimlerinde 16 GB RAM bellek karşımıza çıkarken Redfall’da ise minimum sistem gereksinimlerinde karşımıza çıkıyor. Neyse, geçelim önerilen sistem gereksinimlerine.

Redfall inceleme
Redfall Sistem Gereksinimleri

Önerilen – Redfall Sistem Gereksinimleri

Az önce minimum sistem gereksinimlerini gördükten sonra tabi ufak çaplı bir şoka girmiş olabilirsiniz. Ama merak etmeyin, hepsi şaka demek isterdim ama değil. Bu şoku biz de yaşadık ekip olarak. Şimdi ise önerilen sistem gereksinimlerini inceleyim.

İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit
İşlemci: Intel Core i7-9700K @ 3.60GHz veya AMD Ryzen 7 2700X ya da daha iyi bir işlemci
Bellek: 16 GB RAM
Ekran Kartı: AMD 5700, NVIDIA RTX 2080 veya Intel ARC ya da başka bir 8 GB VRAM kapasiteli ekran kartı. Daha iyisi de olabilir.
DirectX: Sürüm 12
Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
Depolama: 100 GB kullanılabilir alan
İlave Notlar: SSD tavsiye edilir.

Evet, önerilen sistem gereksinimleri aslında sanıldığı kadar korkutucu değil. En azından minimum sistem gereksinimleri ile karşılaştırdığımız zaman. Bunu neden söylüyorum? Çünkü oyunun notları hiç de yüksek değil. Hatta yerlerde sürünüyor. Bu sistem gereksinimleri açıklanmadan önce, hatta oyun piyasaya sürülmeden önce birçok kişi oyunun harika olacağını düşünüyordu. Sahi oyun nasıl? Şimdi ben de kendi deneyimlerimi paylaşayım sizinle.

Redfall Oyununa Para Verilir mi?

Redfall sistem gereksinimlerini inceledikten sonra şimdi bu oyuna para verilir mi ona bir bakalım. Redfall duyurulduktan sonra birçok oyuncu oyunu heyecanla bekledi. Sistem gereksinimleri gibi fiyatı da yüksek olan oyunun kötü olması beklenemezdi sonuçta. Parası mı? Steam üzerinde 699,00 TL standart sürümü. Ama bir de Bite Back Edition var ki o da 999,00 TL. Asıl soru bu oyun buna değer mi?

İlk olarak Steam notunun “Çoğunlukla Olumsuz” diye kırmızı kırmızı yazdığını söyleyeyim. Metacritic puanı 54, Metacritic’teki oyuncuların puanı ise 2.1. Yani oyun herkese göre yerlerde sürünüyor desem yeridir. Neden böyle olmuş olabilir? Açıkça söyleyeyim, oyunu resmen yapmışlar ama hiç test etmemişler.

Oyunun hikayesinden bahsetmeyeceğim, o inceleme kısmında ele alınacak. Ama şu kadarını söyleyeyim, oyunda biz bir vampir avcısıyız. İşin içerisinde vampirler olunca ben çok zorlayıcı ve keyif veren bir oyun düşündüm ama yapay zeka inanılmaz kötü. Zaten oyunun bu kadar çok kötü yorum almasının sebebi de bu. Grafikler güzel, hikaye idare eder ama yapay zekadan dolayı oynanış çok kötü. Yani oyunu yapan ekip resmen test etmeden “iyi bu ya” diyerek oyunu piyasaya sürmüşler. İncelemesi bana kalsa sabahlara kadar sövebileceğim bir oyun olan Redfall’u illaki oynamak isterseniz Xbox Game Pass’i tavsiye ederim. En azından sıkılınca param boşa gitti demezsiniz.

Evet, Redfall sistem gereksinimleri içerisinde yer alan bu kısımda oyuna para verilip verilmeyeceğini ele aldık. Açık açık söylüyorum ki bu oyuna bu haliyle bırakın 699,00 TL, 10,00 TL verilmez. Ama bir güncelleme ile düzeltilebilirse belki düşünülebilir.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

The Lord of the Rings hayranı bir gamer olarak tanımlayabilirim kendimi. Makina mühendisliği bölümü mezunuyum. Beyaz yakalı sıfatımı bilgisayar başına geçince bırakıyorum. Burada sizlere oyunların sistem gereksinimlerine dair içerikler üreteceğim.

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.