Returnal Sistem Gereksinimleri Nedir?

Returnal sistem gereksinimleri açısından oyuncuları biraz zorlayacak gibi olduğunun sinyallerini aslında fragmanı ile belli etti diyebiliriz. Çünkü oyunda harika grafikler bizleri bekliyor. Tabi ne kadar ekmek, o kadar köfte felsefesi burada da işliyor. İyi bir bilgisayarınız varsa özellikle grafiklerden maksimum verim alabilirsiniz. Kötü bir bilgisayarınız varsa da o zaman görsellikten çok hikayeye odaklanabilirsiniz. Peki Returnal sistem gereksinimleri nasıl? Gerçekten de bahsedildiği gibi oyun bizden çok şey istiyor mu? Şimdi hep birlikte bunu öğrenelim.

Returnal sistem gereksinimlerini her zaman olduğu gibi minimum ve önerilenler olarak ayıracağız. Ve yine her sistem gereksinimleri içeriğimizde olduğu gibi bu içeriğimizde de oyuna para verilir mi verilmez mi kısaca değineceğiz. Lafı fazla uzatmadan sizleri içeriğimizle baş başa bırakıyorum.

Returnal Sistem Gereksinimleri Nedir?

Minimum – Returnal Sistem Gereksinimleri

Minimum istenen Returnal sistem gereksinimleri canımızı acıtacak türden. Çünkü oyunun grafikleri çok detaylı ve her ne kadar grafik ayarları minimum düzeyde bile olsa oyunun çalışabilmesi için biraz donanımların yeteneklerini sergilemesi gerekiyor.

İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit (1903 versiyonu)
İşlemci: Intel Core i5-6400 (4 core 2.7GHz) veya AMD Ryzen 5 1500X (4 core 3.5GHz)
Bellek: 16 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1060 (6 GB) veya AMD Radeon RX 580 (8 GB)
Depolama: 60 GB kullanılabilir alan
İlave Notlar: SSD tavsiye edilir.
Returnal Sistem Gereksinimleri Nedir?
returnal inceleme
Returnal Sistem Gereksinimleri Nedir?

Önerilen – Returnal Sistem Gereksinimleri

İşte bu kısımda ciddi anlamda sistemi zorlayacak gereksinimler karşımıza çıkıyor. Ama bu oyunun da asıl özelliği gerçekçi grafikler sunması. O nedenle bunun biraz normal olduğunu düşünüyorum. Umarım sisteminizde bu oyunu önerilen ayarlarda çalıştıracak donanımlar vardır.

İşletim Sistemi: Windows 10 64-bit (1903 versiyonu)
İşlemci: Intel i7-8700 (6 core 3.7 GHz) veya AMD Ryzen 7 2700X (8 core 3.7 GHz) ya da daha iyi bir işlemci
Bellek: 16 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA RTX 2070 Super (8 GB) veya AMD Radeon RX 6700 XT (12 GB) ya da daha iyi bir ekran kartı
Depolama: 60 GB kullanılabilir alan
İlave Notlar: SSD tavsiye edilir.
Returnal Sistem Gereksinimleri Nedir?

Returnal Oyununa Para Verilir mi?

Returnal inceleme içeriğinde bu soruya daha detaylı cevap bulabilirsiniz fakat burada da yüzeysel olarak bahsedelim. Öncelikle oyunun bu içeriği paylaştığımız tarihteki resmi satış fiyatı Steam üzerinde 599,00 TL’ydi. Yani bunu bilerek oyuna yorum yapalım.

Grafikleri oldukça güzel ve kaliteli. Gerçekçi grafikler sayesinde oyunun daha içinde hissediyoruz kendimizi. Tabi RTX ekran kartınız varsa bu görsel şölen kat kat artıyor. Grafikleri gibi oyundaki sesler ve müziklerde oldukça iyi. Hatta sesler belki de her şeyden çok daha iyi. Üzerine çok ciddi emek sarf edilmiş. Hikayesi ise insanda merak uyandırıyor. Ne olmuş ne bitmiş derken saatler akıp geçiyor adeta. Oyunun beğendiğim yönlerinden birisi de oyun başında çabuk geçmesi için dualar edeceğimiz bir eğitim aşamasının olmaması. Bizzat kendiniz çıkıp keşfetmek zorundasınız. Sizi bilmem ama benim için çok daha keyifli oluyor.

Bu güzel yanlarının dışında bir de kötü yanlarına değinelim. İlk olarak öldükten sonra aynı yere dönme konusunda bazı oyuncular sıkıntı yaşayabilir. The Forest oyununda da hatırlarsanız öldüğünüz zaman çantanızın olduğu yere gitmek tam bir işkenceydi, bunda da öyle. Sadece zaman alıyor, yoksa çok büyük sorun da değil. Bunun haricinde zorluk kısmında da bir dengesizlik söz konusu. Bir yama ile elden geçirilebilir belki. Birçok kişinin dert yandığı ya da yanacağı Returnal sistem gereksinimleri ise bence bir sorun değil. Sonuçta ne kadar iyi grafikler istiyorsak karşımıza da o kadar yüksek sistem gereksinimleri çıkacak.

Bunların hepsini bir sepete koyduğum zaman bence Returnal oyununa para verilir. Fakat 599,00 TL biraz fazla. Belki indirim döneminde denk getirirseniz çok daha iyi olur. Sonuçta %10’luk bir indirime de girse kardır. Şahsen bu oyuna 599,00 TL vermek yerine hiç oynamadıysanız daha uzun soluklu oynayacağınız Red Dead Redemption 2 oyununa Epic Games üzerinden 299,00 TL vermenizi tavsiye ederim. Zira Returnal oyununu ortalama 8-10 saatte bitirebilirsiniz ama Red Dead Redemption 2’de 8-10 saatte daha yarısına bile gelmemiş oluyorsunuz.

The Lord of the Rings hayranı bir gamer olarak tanımlayabilirim kendimi. Makina mühendisliği bölümü mezunuyum. Beyaz yakalı sıfatımı bilgisayar başına geçince bırakıyorum. Burada sizlere oyunların sistem gereksinimlerine dair içerikler üreteceğim.