İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber

Rust Satış Miktarı 12 Milyonun Üzerine Çıktı!

Rust Satış Miktarı 12 Milyonun Üzerine Çıktı!
+ -

Rust oyununu neredeyse bilmeyen yoktur. 2018 yılında piyasaya çıkan bir çeşit hayatta kalma oyunu. Fakat 2018 öncesine baktığımız zaman oyunun uzun bir süredir geliştirildiğini biliyoruz. Yıllar süren geliştirme süreçleri 2021 yılında resmen meyvesini verdi. Rust satış miktarı 12 milyonun üzerine çıktı ve bir rekora imza attı.

Oyunun çoklu oyuncu desteğine sahip olması tabi ki satışları arttıran nedenlerden birisi. Fakat Rust satış rekorları kırmasında asıl destek Twitch cephesinden geldi. 2021 yılı içerisinde birçok Twitch yayıncısının oyunu oynaması satış rakamlarının artmasında bir hayli etkili oldu. Aşağıdaki görselde Rust’ın başarılarını görebilirsiniz.

rust grafik

Bu grafiklere göre Rust 2021 yılının sonuna kadar toplamda 12 milyondan fazla satış elde etti. Ama burada en çok dikkati çeken izlenme oranları. Çünkü Rust Twitch üzerinde toplamda 1.37 milyon izleyiciye sahip. Hatta bu izleyiciler toplamda 300 milyon saatten fazla oyunu izlediler. Bu bile Twitch’in Rust satış rakamlarına nasıl katkı sağladığını gösteriyor.

Günlük 1 Milyon Dolardan Fazla Gelir

Oyunun yapımcısıolan Facepunch firmasının sahibi Garry Newman kendi Twitter hesabında oyunun gelirleri hakkında bir bilgi paylaştı. Atmış olduğu tweet bir görsel ile destekleniyor. Görsele göre oyun iki farklı tarihte 1 milyon dolardan fazla gelir elde etmiş durumda. Tabi bu grafikler bu zamana kadar olan bilgileri içeriyor. Zaten bu tarihten sonra oyunun daha da gelişmesi ve günlük gelirlerini daha da arttırması bekleniyor.

Rust Nasıl Bir Oyun?

Rust satış rekorları kıran bir tür açık dünya oyunu. Biraz daha ileriye taşıyarak sandbox türünde olduğunu da söyleyebiliriz. Amacınız bir şekilde hayatta kalmak. Türkçe arayüz ve altyazı desteğine sahip. Hatta Türkçe seslendirme de mevcut. Fakat biraz sistem yoran bir oyun olduğunu söylemek gerekiyor. Bunu da aşağıdaki sistem gereksinimleri kısmından rahatlıkla görebilirsiniz. Açıkçası bu konuda üzülecek olan oyuncular olabilir. Ayrıca oyunun konsol desteğinin olduğunu da ekleyelim. Ayrıca yakın zamanda Rust oyun incelemesi de sitemizde olacak.

Minimum Sistem GereksinimleriÖnerilen Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows 8.1 64bitİşletim Sistemi: Windows 10 64bit
İşlemci: Intel Core i7-3770 / AMD FX-9590 ya da daha iyisiİşlemci: Intel Core i7-4790K veya AMD Ryzen 5 1600
Bellek: 10 GB RAMBellek: 16 GB RAM
Ekran Kartı: GTX 670 2GB / AMD R9 280 ya da daha iyisiEkran Kartı: GTX 980 / AMD R9 Fury ya da daha iyisi
DirectX: Sürüm 11DirectX: Sürüm 12
Depolama: 20 GB kullanılabilir alanDepolama: 20 GB kullanılabilir alan

Yazar Hakkında

Senelerce oyun oynadım, dergilerde ve başka sitelerde yazdım. Artık kendi deneyimlerimi ve kendi düşüncelerimi özgürce aktarabileceğim M4gniGame isimli siteyi oluşturdum.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. 6 ay önce

    ESOES’ten selamlar!
    @furkangnu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.