1. Ana Sayfa
  2. Haber

Serious Sam 5 Yakında Geliyor mu?

Serious Sam 5 Yakında Geliyor mu?
+ -

Devolver Digital’ın Twitter üzerinde yaptığı bir paylaşım bizlere çok yakında Serious Sam 5 oyunun geleceğini müjdeliyor gibiydi. Aslında uzun zamandır oyunseverlerin beklediği oyun olan Serious Sam 5 için bir süredir kulislerde oyunun bu yıl içerisinde çıkacağına dair söylentiler vardı. Fakat hiçbir söylenti bu zamana kadar Devolver Digital’in yapmış olduğu paylaşım kadar etkili olmadı.

Oyunun normal şartlarda bu yıl içerisinde çıkması beklentiler arasındaydı. Fakat kimse senenin başında bu hamleyi beklemiyordu. Ve hiç beklenmeyen bir şey oldu. Devolver Digital dün gece saatlerinde bir Tweet attı. Bu Tweet’te oyunun önümüzdeki hafta duyurulabileceğine dair bir yazı paylaştı. Atılan tweette tam olarak “Önümüzdeki hafta yeni bir Serious Sam oyunu duyurulsaydı ve bu ay yayınlansaydı?” yazıyordu.

“Ice. Cold.”

Aslında Devolver Digital biraz ortalığa yem atmış gibiydi. Fakat Serious Sam resmi Twitter hesabı bu tweeti alıntılayarak “Ice. Cold.” yazdı. Yani “Buz. Soğuk” dedi. Bu bize Serious Sam cephesinden oyunun hala geliştirme sürecinde olduğunun bir sinyaliydi. Çünkü geliştirici ekip çocukluğumuzdan kalma bir oyunla cevap verdi. “Sıcak, soğuk” oyununda eğer ki kişi ipucuna yakınsa “sıcak”, uzaksa “soğuk” deniyordu. Geliştirici ekibin yapmış olduğu şey de tam olarak bu.

Paylaşılan tweet içerisinde bir video da bulunduruyordu. Bu video aslında ilk kez yayınlanmadı. Geçtiğimiz yıl 10 Aralık tarihinde resmi Serious Sam Twitter hesabı bu videoyu sevenleri ile paylaşmıştı. Videoda Serious Sam “Adamım, hava çok soğuk. Ama hiçbir şey beni kıç tekmelemekten daha fazla ısıtamaz.” diyordu.

Serious Sam 5 oyununun geliştirme sürecine devam etmesi çok normal. Çünkü Devolver Digital 2020 yılında Croteam’i satın aldığı zaman daha ciddi bir Serious Sam oyununun karşımıza çıkacağını söylemişti. Bunu Serious Sam 4’ün çok tutmamasından dolayı söylediklerini düşünüyoruz. Yine de ne olacağı belli olmaz. Belki Ocak ayı içerisinde bile Serious Sam 5 oyununu raflarda görebiliriz. Bu oyuna dair detayları kaçırmak istemiyorsanız MagniGame’i takip etmeyi unutmayın.

Yazar Hakkında

Senelerce oyun oynadım, dergilerde ve başka sitelerde yazdım. Artık kendi deneyimlerimi ve kendi düşüncelerimi özgürce aktarabileceğim M4gniGame isimli siteyi oluşturdum.

Yorum Yap