Sims 4 Modları ile Yaratıcılığınızı Konuşturun

Sims 4 oyununu oynamak, gerçekten eğlenceli olabilir. Ancak, bazen oyunun bazı yönleri sizi sıkar veya sıkıcı gelir. Bu gibi durumlarda, Sims 4 modları sizin kurtarıcınız olabilir! Modlar sayesinde oyunu tamamen özelleştirebilirsiniz ve yaratıcılığınızı konuşturabilirsiniz.

Sims 4 modları, oyunu kendi hayal dünyanıza göre şekillendirmenize olanak tanıyor. Bu modlar ile birçok şeyi değiştirebilirsiniz. Örneğin yeni özellikler ekleyebilir, karakterlerin görünüşünü veya davranışını değiştirebilir, yeni nesneler ekleyebilir ve daha pek çok şey yapabilirsiniz. Sadece modların sayısı bile, hayalinizdeki oyunu yaratmak için yeterli olabilir. Bu içeriğimizde, Sims 4 modları hakkında bilmeniz gereken her şeyi keşfedeceksiniz. Başlamadan önce, Sims 4 modlarının nasıl yükleneceğini öğrenmek için kahvenizi hazırlayın ve bu eğlenceli dünyaya dalın!

Sims 4 Modları Nasıl Yüklenir?

En iyi Sims 4 modlarını sizinle paylaşmadan önce bu modların nasıl yükleneceğine bir göz atalım. Çünkü bu modları yükleme konusunda birçok kişi karışık olduğunu düşünerek geri adım atıyor. Fakat durum sandığınız kadar karışık değil. Zaten bunu daha önceden Stardew Valley, Hogwarts Legacy ve Cities: Skylines modlarından gördünüz, yine The Sims 4 modlarında da göreceksiniz.

Bu oyuna dair modları kurmak için oyunun bulunduğu klasöre gitmek gerekiyor. “….>Electronic Arts > The Sims 4 > Mods klasörünü bulmanız gerekiyor. Sizde böyle bir klasör yoksa kendiniz de oluşturabilirsiniz. Daha sonda birazdan sizinle paylaşacağımız modları indirdikten sonra sıkıştırılmış dosyadan çıkartmanız gerekiyor. Daha sonrasında da çıkarmış olduğunuz dosyaları bu klasör içine taşımanız yeterli.

Sonrasında yapacağımız işlem ise oyun içerisinde. Oyun içerisinde “Game Options” kısmına girdikten sonra sol tarafta bulunan “Other” sekmesine tıklıyoruz. Burada yer alan “Enable Custom Content and Mods” yazısının yanındaki kutucuğu işaretleyin. Bunun haricinde kullanmak istediğiniz mod script içeriyorsa yine aynı yerde yer alan “Script Mods Allowed” seçeneğini de işaretlemelisiniz. Son olarak sağ alt kısımda yer alan “Apply Changes” butonuna tıklamalısınız. Artık Sims 4 modlarını kullanmaya hazırsınız. Şimdi geçelim en iyi Sims 4 modlarına.

Sims 4 Modları nasıl yüklenir
Sims 4 Modları ile Yaratıcılığınızı Konuşturun

The Healthcare Redux

Sims 4 için yapılan “The Healthcare Redux” modu, oyuna sağlık hizmetleri ve tıbbi tedavi seçenekleri ekleyen bir moddur. Bu mod, oyun içindeki hastalık ve sağlık durumlarına daha gerçekçi bir yaklaşım getiriyor.

“The Healthcare Redux” modu, oyuncuların Sim’lerinin sağlık durumlarını daha iyi izlemelerini ve yönetmelerini sağlıyor. Sim’lerinizin hastalıklarını teşhis edebilir, tıbbi testler yaptırabilir, tedavi seçenekleri sunabilir ve ilaç reçeteleri yazabilirsiniz. Mod aynı zamanda, hastane ve doktor ofisi gibi yerlerde çalışma fırsatları da sunuyor.

Oyunun oynanışını daha çok çeşitlendiren ve gerçekliğe sığdıran “The Healthcare Redux” Sims 4 modları arasında kurmak isteyebileceğiniz en iyi modlardan birisi. Mutlaka denemenizi tavsiye ederim.

“New Personality Traits” modu, oyuna yeni kişilik özellikleri ekleyen bir Sims 4 modudur. Bu mod, Sim’lerin kişiliklerini daha çeşitli hale getirerek, oyuncuların Sim’leri daha gerçekçi ve benzersiz hale getirmelerine olanak tanıyor.

Mod, Sim’ler için 60’tan fazla yeni kişilik özelliği ekliyor ve her bir özelliğin oyunda farklı davranışlar ve eylemlerle birleştiği bir sistem sunuyor. Örneğin, “dışa dönük” özelliğine sahip bir Sim, sosyal etkileşimleri artırabilirken, “çekingen” bir Sim sosyal etkileşimlerde daha geri çekilebilir. Ya da “gamer” özelliği sayesinde Sim’leriniz bilgisayar oyunlarına ve programlamaya daha yatkın olmasına neden olabilir. “New Personality Traits” modu, daha fazla kişilik özelliğine sahip olmak isterseniz mutlaka denemelisiniz. Oynarken çok zevkli oluyor.

the sims 4 ölümsüzlük hilesi
Sims 4 Modları ile Yaratıcılığınızı Konuşturun

BYOH (Build Your Own Houseboat)

BYOH (Build Your Own Houseboat) modu, The Sims 4’e birkaç yeni özellik ekler. İlk olarak, su üzerinde ev inşa etme seçeneği sunuyor. Yani evlerinizi su üzerinde inşa edebilirsiniz. Tabi bu evler normal evler gibi tüm Sim’lerin ihtiyaçlarını karşılamak için uygun özelliklere sahip. Yani bir şeylerden eksik kalmıyorsunuz. Bu evlerin dış tasarımları tamamen özelleştirilebilir, evlerinizin görünümünü kendi zevkinize uygun şekilde tasarlayabilirsiniz.

Bunlara ek olarak evlerinizin hareket etmesini ve su üzerinde dolaşmasını sağlayacak bir motor da ekleyebilirsiniz. Ayrıca, evleriniz sualtında da görünebilmesini sağlayacak cam paneller de ekleyebilirsiniz. Gerçekten normal The Sims tabularını yıkan, güzel bir mod BYOH (Build Your Own Houseboat) modu. Mutlaka denemenizi tavsiye ederim.

Life Tragedies

Hayat her zaman istediğimiz gibi gitmiyor. Peki oyunlarda neden gitsin ki? En iyi Sims 4 modları arasında gösterilen Life Tragedies modu sayesinde oyunda da bela mıknatısı gibi bir hayat sürebiliyoruz.

İlk olarak Life Tragedies modu, Sim’lerin hayatlarına acı verici olaylar ekler. Örneğin, Sim’leriniz bir trafik kazası geçirebilir, evlerinde yangın çıkabilir veya hastalıkla mücadele edebilir. Ayrıca, mod, Sim’lerin ölümcül hastalıklarla mücadele etmesine de izin verir. Hatta bazı durumlarda Sim’leriniz ölebilir.

Life Tragedies modu ayrıca Sim’lerin hayatlarında olabilecek diğer trajik olayları da ekler. Örneğin, Sim’leriniz işlerini kaybedebilir, hırsızlık ve soygun gibi suç olaylarına maruz kalabilir veya yakın arkadaşlarını veya aile üyelerini kaybedebilirler. Bu olaylar, oyuncuların oyunu daha gerçekçi hale getirmelerine ve Sim’lerinin hayatlarına daha fazla anlam katmalarına yardımcı olur. Bu hayatta çektiğim acılar bana yetmedi diyorsanız Sims 4 modları içerisindeki bu mod sayesinde acı dolu hayatınızı oyunda da ilerletebilirsiniz.

the sims 4 ücretsiz indir
Sims 4 Modları ile Yaratıcılığınızı Konuşturun

Life’s Drama

Life Tragedies modu ağır geldiyse Life’s Drama modunu deneyebilirsiniz. Peki Life’s Drama modu sayesinde daha ufak çaplı krizleri oyun içerisinde yaşayabilirsiniz. Yani daha çok insan ilişkilerine dair sorunlar yaşıyorsunuz. Örneğin komşularınızın, arkadaşlarınızın tüm kirli çamaşırlarını öğrenebilirsiniz. Bu da onlarla olan ilişkilerinize yansıyacak. Fakat tek taraflı olarak bakmayın olaya. Neden mi? Çünkü onlar da sizin kirli çamaşırlarınızı öğrenebilir ve sizinle olan ilişkilerinde buna göre hareket edebilirler.

Açıkçası Life’s Drama modu en iyi Sims 4 modları arasında lider konumda değil. Fakat bu mod oyun içerisinde ufak çaplı krizler yaşamanıza neden olacak eğlenceli bir mod. Denemek isteyebilirsiniz.

Sims 4 modları arasında yer alan The Slice of Life modu oyuna yine bir parça gerçeklik eklemek isteyen oyuncular için ideal bir mod. The Slice of Life modu sayesinde Myers-Briggs adındaki kişilik göstergesini The Sims 4’e ekleyebiliyorsunuz. Peki oyuna tam olarak neler ekliyor?

Bu mod sayesinde oyun içerisindeki Sim’lerinize daha farklı kişilikler, konuşma duyguları ekliyor ve Sim’lerinizin birbirleri ile olan ilişkilerine de farklı bir derinlik katıyor. Yine bunlara ek olarak oyun içerisindeki Sim’leriniz hastanabiliyor. Kim bilir, belki başı ağrır, belki nezle olabilir, hatta adet görebilir. Duygusal anlamda da utangaçlaşabilir. Oldukça farklı yapıdaki bu mod oyununuzu daha eğlenceli ve gerçekçi bir hale getirebilirsiniz.

the sims 4 dkorasyon hileleri
Sims 4 Modları ile Yaratıcılığınızı Konuşturun

Turkish Translation

Sims 4 modları içerisinde belki de okuyucularımızın en çok dikkatini çekecek olan mod Turkish Translation modu. Adından da anlaşılacağı üzere The Sims 4 oyununu Türkçe diline çeviriyor. Bu modun geliştiricisi haliyle bir Türk ve kendisi sadece oyunda sahip olduğu ek paketleri destekleyen bir mod hazırlamış. Modun sayfasında bu içerik hazırlandığı sırada desteklenen genişletme paketleri şu şekildeydi: Get to Work, Get Together, City Living, Cats and Dogs, Seasons ve Get Famous. Kit olarak da Desert Lux Kit.

Sims 4 modları oyunculara sonsuz yaratıcılık ve özelleştirme imkanı sunuyor. Modlar sayesinde oyuncular hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını daha da ileriye taşıyabiliyor. Bu modlar sayesinde Simlerinizin evlerini, kişiliklerini, hikayelerini ve daha birçok şeyi özelleştirebilirsiniz. Sims 4 modları ile gerçekten sınırsız bir dünya yaratın ve oyunda hayal ettiğiniz her şeyi gerçekleştirebilirsiniz. Yukarıda size önerdiğimiz Sims 4 modlarından birisini bile deneyerek normal oyuna neler kattığını görebilirsiniz.

The Lord of the Rings hayranı bir gamer olarak tanımlayabilirim kendimi. Makina mühendisliği bölümü mezunuyum. Beyaz yakalı sıfatımı bilgisayar başına geçince bırakıyorum. Burada sizlere oyunların sistem gereksinimlerine dair içerikler üreteceğim.