Steam Cadılar Bayramı İndirimi – Ne Alınır?

Steam Cadılar Bayramı indirimi başladı. Aslında Steam Scream Fest, yani Steam Çığlık Festivali olarak geçse de oyun dünyasında adı Steam Cadılar Bayramı İndirimi olarak geçiyor. Bu indirimler kapsamında birçok oyun indirime girdi. Fakat her zaman indirimlerin olduğu dönemdeki kadar kapsamlı bir indirim de söz konusu değil.

İndirime giren oyunların fiyatları sizi biraz şaşırtabilir. Çünkü indirimlerle beraber aslında Steam önerilen dolar kurunu 1.80 TL’den 8.50 TL ile 10.50 TL arasına çekti. Bu da demek oluyor ki daha önceden 10 dolara satılan bir oyun 105 TL, 60 dolara satılan bir oyun ise 510 TL’den satılacak. Bununla ilgili duyurumuzu sizlere Instagram hesabımız üzerinden yapmıştık. Bu tarz haberleri kaçırmamak için Instagram hesabımızı takip edebilirsiniz.

Gelelim Steam Cadılar Bayramı indirimi konusuna. İndirimler arasında bazı oyunlar yeni zamlara rağmen dikkat çekmeyi başarıyor. Biz de sizler için Steam Cadılar Bayramı indirimi alan güzel oyunları derledik. Şimdi gelin hep beraber bunları inceleyelim.

Thymesia

Steam Cadılar Bayramı İndirimi – Ne Alınır?

Thymesia isimli oyunda Corvus adındaki gizemli bir karakteri yönlendiriyoruz. RGP türündeki bu oyunda aksiyon neredeyse hiç bitmiyor. Hani GORA’da Garavel usta “Hop! Nasıl tak diye buradayım?” diyor ya, aynen onun gibi. Bir oradayız bir burada.

OverBorder Studio elindeki imkanlarla olabildiğince iyi bir iş koymuş ortaya. İnanıyorum ki daha fazla bütçesi olsaydı biraz daha iyi bir oyun ortaya koyabilirlerdi. Potansiyel var yani. Bu tarz oyunları çok sevmediğimden dolayı da böyle hissediyor olabilirim. Ama şunu söyleyebilirim ki hızlı oynanan oyunları seviyorsanız bu oyunu beğenebilirsiniz.

Oyun normal şartlarda 199,00 TL’den satılıyor. Steam Cadılar Bayramı indirimi kapsamında çok değil, %20 indirim alarak 159,20 TL’ye kadar inmiş durumda. Yani yaklaşık 40,00 TL’lik bir indirim söz konusu. Eğer ki çok ilginizi çeken bir oyunsa hazır indirimdeyken almanız mantıklı olacaktır.

The Forest

Steam Cadılar Bayramı İndirimi – Ne Alınır?

Bakın bu oyunu yazmazsam gece kafamı yastığa koyamam. O kadar çok seviyorum. Sitemizde de En İyi Hayatta Kalma Oyunları Önerileri isimli içeriğimizde de daha önce yer vermiştik. Ama neden bir kez daha övmeyelim ki?

Oyunda uçakta sakin sakin ilerlerken bir anda bir türbülansa giriyoruz ve daha sonrası uçak düşmeye başlıyor. Uçak düştüğünde hayatta olduğumuzu görüyoruz ama birisinin yavrumuzu alıp gittiğine şahit oluyoruz. Kendimize geldiğimizde amacımız bir şekilde oğlumuzu bulup adadan uzaklaşmak oluyor fakat kendimizi bina yaparken, hayvan avlarken falan buluyoruz. Sıfır şaka.

Ada yerlileri ile savaşıp hayatta kalmaya çalışırken günlerin nasıl geçtiğinin farkına bile varmıyorsunuz. Oldukça kaliteli bir oyun. Hazır 2023’ün Şubat oyunda serinin ikinci oyunu olan Son of the Forest oyunu gelecek, öncesinde The Forest oynamak süper olur. Normal şartlarda 32,00 TL’den satılan oyun Steam Cadılar Bayramı indirimi ile beraber %75 indirim alarak 8,00 TL’ye kadar düşmüş. Kaçırmayın, hemen sepete ekleyin.

Hunt: Showdown

Steam Cadılar Bayramı İndirimi – Ne Alınır?

Crytek firmasının ellerinden çıkmış harika bir oyun var karşınızda. FPS türündeki bu oyunda açık dünyada hayatta kalmaya çalışıyorsunuz. Rakipleriniz size düşman. Buldukları yerde indirmek istiyorlar. Harika bir atmosfere sahip.

Oyun içerisinde farklı şekillerde ölüyorsunuz. Yani sadece bir pompalı tüfek ya da tabanca ile ölmüyorsunuz. Yanarak, zehirlenerek hatta bir at tarafından bile öldürülebilirsiniz. Bu da sizi sürekli tetikte olmaya zorluyor. Ölümün nereden geleceği hiç belli olmaz.

Türkçe arayüz seçeneğinin olması da oyuncular tarafından beğenilirken bir de Steam Cadılar Bayramı indirimi kapsamında %50 indirim alması baldan tatlı olmuş. Normal şartlarda 109,00 TL’den satılan oyun şimdi 54,50 TL’den satışa sunuluyor.

Days Gone

Steam Cadılar Bayramı İndirimi – Ne Alınır?

Bu oyunu da okurlarımız En İyi Zombi Oyunları Listesi içeriğimizden biliyor. Sony’nin piyasaya sürdüğü bu oyun alanında tam bir baş yapıt diyebilirim. Gerek hikayesi, gerek oynanışı gerekse grafikleri ile beni etkilemeyi başardı. O nedenle sizlere de tavsiye ediyorum.

Açıkçası ben zombili oyunları, dizileri, filmleri falan sevmem. Sıkıcı geliyor bana. Zaten bir kere ölmüşsün, niye ikinci kez ölmek için hırıltılı bir sesle ortalıkta amaçsızca dolanıyorsun? Saçma. Her neyse, bu oyunu bir inceleme içeriği yazmak için oynamıştım zamanında. Ve bu oyun özelinde söylüyorum, görüşlerim değişti. Aslında beni bu oyunda etkileyen hikaye ve görüntü kalitesi oldu.

Eğer içerisinde zombilerin olduğu, kaliteli görsellere ve sağlam bir hikayeye sahip oyun oynamak isterseniz hazır indirimdeyken hemen alın. Normalde 329,00 TL ama %60 indirim almış ve 131,60 TL’ye düşmüş. Bence kaçırmayın.

The Room 4: Old Sins

Steam Cadılar Bayramı İndirimi – Ne Alınır?

Bulmaca tarzı oyunları seviyorsanız ve hala The Room 4: Old Sins oyununu oynamadıysanız çok ayıp! Adından da anlayacağınız üzere serinin dördüncü oyunu. İlk üç oyunu da mutlaka oynayın. Normalde bu oyun ilk çıktığında mobil oyun olarak piyasaya sürüldü. Fakat o kadar çok sevildi ki bilgisayar oyuncularının da beğenisine sunuldu.

Oyunda farklı farklı odalarda bazı kutular yer alıyor. Amacınız bu kutulardaki bulmacaları çözüp odalardan çıkmak. Bir de var olan gizemi çözmeniz gerekiyor. Çok kafa yormanız gereken, müzikleri ile sizi mest eden, Türkçe dil desteği olan harika bir oyun.

The Room 4: Old Sins normal şartlarda 16,50 TL’den satılıyor. Fakat Steam Cadılar Bayramı indirimi kapsamında %50 indirime uğramış ve 8,25 TL’ye kadar düşmüş. Bırakın 8,25 TL’yi bu oyunun hakkı rahat 80,00-100,00 TL var. O kadar güzel.

Ghostwire: Tokyo

Steam Cadılar Bayramı İndirimi – Ne Alınır?

Çok değişik bir oyunla karşınızdayım. Ghostwire: Tokyo. Açıklaması zor bir şeyler olmuş ve Tokyo nüfusu bir anda yok oluyor. Işıltılı Tokyo sokaklarında ise artık doğaüstü güçler kol geziyor. Bi normal biz varız diye düşünürken artık kendimizin de çok normal olmadığını görüyoruz.

Neden mi? Valla silah bile kullanmadan, sanki işaret dili ile konuşmaya çalışan Jackie Chan gibi değişik değişik hareketler yaparak etrafımızdaki doğaüstü yaratıkları ortadan kaldırmaya çalışıyoruz. Dürüst olacağım ben sevmedim. Ama oyuna dair sevdiğim bir şey var, o da grafikleri. Grafikler ve efektler harika. Bu arada oyunu ben beğenmedim dedim ama seveni de çok fazla.

Bu tarz oyunları seviyorsanız Ghostwire: Tokyo oyununa bir şans vermenin tam vakti. Çünkü Steam Cadılar Bayramı indirimi ile %50 indirim almış durumda. 269,50 TL’den satılıyor. Ve evet, bu indirimli fiyatı.

Vampyr

Steam Cadılar Bayramı İndirimi – Ne Alınır?

Haftalık Epic Games Ücretsiz Oyun Listesi takipçileri bu oyunu çok iyi biliyor. Çünkü Epic Games bu oyunu daha önceden ücretsiz bir şekilde kullanıcılarına dağıttı. Kaçırdıysanız ve oynamak istiyorsanız satın almanın tam zamanı diyebilirim.

1918 yılında Londra sokaklarında aslında bir nevi hayırsever vampir olarak dolaşıyoruz. Çünkü aslında doktoruz ve Hipokrat’a yeminler ettik, vatandaşları kurtarmak temel görevimiz. Vampir bile olsak böyle bir bilince sahip olmak çok değişik. Oynaması keyifli bir oyun, özellikle böyle vampir hikayesine sahip dizileri, filmleri seviyorsanız.

Normalde 190,00 TL’lik bir satış etiketine sahip. Fakat Steam Cadılar Bayramı indirimi kapsamında tam %80 indirim alarak 38,00 TL’ye kadar düşmüş. Sakın kaçırmayın.

Steam Cadılar Bayramı İndirimi Bonusu: Disco Elysium – The Final Cut

Steam Cadılar Bayramı İndirimi – Ne Alınır?

Steam Cadılar Bayramı indirimi kapsamında olmayan ama indirim almış bir oyunu da listeye eklemek istedim. Adından sıkça söz ettiren Disco Elysium – The Final Cut oyunu da 7 Kasım 2022 tarihine kadar indirim almış durumda.

Oyun RPG türünde. Çok zengin bir hikayesi var. Oyunu oynayanlar oyunu övmeden duramıyorlar. Bu zamana kadar ki tek eksiği çok ağır bir İngilizce diline sahip olmasıydı. Öyle ki ana dili gibi İngilizce bilen birisi olarak ben bile zorlandım. Fakat sonunda beklenen oldu ve Disco Elysium – The Final Cut Türkçe dil desteğini aldı. Üzerine bir de Steam Cadılar Bayramı indirimi kapsamı dışında %75 indirim aldı, 61,00 TL’den 15,25 TL’ye kadar düştü. Sakın ama sakın kaçırmayın. Çok beğeneceğiniz harika bir oyun kendisi.

Senelerce oyun oynadım, dergilerde ve başka sitelerde yazdım. Artık kendi deneyimlerimi ve kendi düşüncelerimi özgürce aktarabileceğim MagniGame isimli siteyi oluşturdum. Artık burada beraberiz ve özgürüz!