1. Ana Sayfa
  2. Oyun

Stranded Deep Sistem Gereksinimleri Nedir?

Stranded Deep Sistem Gereksinimleri Nedir?

Stranded Deep, hayatta kalma oyunu sevenlerin keyifle oynayacağı bir oyun diyebilirim. Ancak, oyunu oynayabilmek için bazı sistem gereksinimlerine sahip olmanız gerekiyor. İşletim sistemi, işlemci, RAM, ekran kartı ve depolama alanı gibi kriterler, oyunun sorunsuz bir şekilde çalışması için büyük önem taşıyor. Ben de bu içeriğimizde size Stranded Deep sistem gereksinimlerinden bahsedeceğim.

Stranded Deep sistem gereksinimlerini açıklamadan önce hemen iki hatırlatma yapayım. Bunlardan ilki daha önceden sizin için hazırlamış olduğumuz Straned Deep İnceleme içeriğimizi okumanızı da tavsiye etmem yönünde. Bir diğeri ise tıpkı Stranded Deep için hazırladığımız gibi F1 Manager 2022, Deliver Us Mars, Forza Horizon 5, Returnal, Crime Boss: Rockay City, Dead by Daylight, Resident Evil 4 Remake ve hatta Diablo 4 Açık Beta oyunları için de hazırladığımız sistem gereksinimleri içeriklerine göz atmanız. Bu hatırlatmaları da yaptıktan sonra şimdi Stranded Deep sistem gereksinimlerine geçebiliriz.

Stranded Deep Sistem Gereksinimleri Nedir?

Minimum Stranded Deep Sistem Gereksinimleri

Stranded Deep bildiğiniz üzere biraz The Forest’ı andıran (kesinlikle Sons of the Forest değil, Stranded Deep onun kalitesinde değil), orman yerine adalarda hayatta kalmaya çalıştığımız bir oyun. Tabi böyle oyunlarda gerçekçilik ön planda oluyor. Bu da özellikle grafikler konusunda performansı biraz zorlayabiliyor. Ama Stranded Deep oyununda durum biraz daha farklı. En azından bilgisayarınızı çok zorlamayacak. İşte minimum Stranded Deep sistem gereksinimleri.

İşletim Sistemi: Windows 7
İşlemci: X64 Quad Core CPU 2.0GHz+
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: 2GB VRAM
DirectX: Sürüm 11
Depolama: 4 GB kullanılabilir alan
Stranded Deep türkçe yama
Stranded Deep Sistem Gereksinimleri Nedir?

Önerilen Stranded Deep Sistem Gereksinimleri

Minimum sistem gereksinimlerinden anlayacağınız üzere oyun bilgisayarınızı çok fazla zorlamayacak. Bazı okurlarımız “İyi de 8 GB RAM bellek az değil ki!” diye sitem edebilir. Ama şunu söyleyebilirim ki artık oyunların genelinde ortalama 8 GB RAM bellek aranıyor. Sonuçta iyi grafikler, iyi bir performans istiyorsak bu şart. Neyse, lafı daha fazla uzatmadan geçelim Stranded Deep için önerilen sistem gereksinimlerine.

İşletim Sistemi: Windows 10 (64-bit), Windows 11 (64-bit)
İşlemci: X64 Quad Core CPU 3.0GHz+ ya da daha iyi bir işlemci
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: 4GB VRAM ya da daha iyi bir ekran kartı
DirectX: Sürüm 11
Depolama: 4 GB kullanılabilir alan

Stranded Deep Oyununa Para Verilir mi?

Buraya kadar Stranded Deep oyununa ait hem minimum hem de önerilen sistem gereksinimlerini öğrendik. Şimdi ise Stranded Deep oyununa para verilir mi verilmez mi ona değineceğim. Merak etmeyin, inceleme içeriği gibi uzun uzun anlatmayacağım. Kısaca kendi fikirlerimden bahsedeceğim.

Öncelikle oyunda hikaye tam oturmamış. Yani tamam uçağımız (hatta özel jetimiz) adaya düşüyor fakat biz kimiz, nereden geldik, neden buradayız gibi sorulara net bir yanıt alamıyoruz. E kaptan pilot ve diğer personeller ölmüş olacak ki sadece biz varız. Başlangıçta bir adada hayatta kalmaya çalışırken sonra diğer adalara da yelken açıyoruz. Orada da kimse yok. Yani sessiz sakin bir başımıza kalıyoruz. Bu nedenle hikayeye dair çok olumlu şeyler söyleyemeyeceğim. Sitemizde yayınlanan inceleme içeriğinde de içeriğimizin yazarı Uğur bu oyunun hikayesine 5 puan vermiş. Bence çok bile.

Ama nedendir bilinmez hikaye tam oturmamasına rağmen başına oturduğunuz zaman kolay kolay kalkamıyorsunuz. Dur şu adayı da keşfe çıkayım falan derken vaktin nasıl geçtiğini bir türlü anlayamıyorsunuz. En azından bende durum böyleyi. Sanırım oyun erken erişim olarak piyasaya çıktıktan sonra satın aldığımda bu oyuna bi 20 saat kadar harcadım diyebilirim. Şimdi erken erişimden çıktığını ve bir de multiplayer özelliğinin geldiğini düşünecek olursak bu süre daha uzun olabilir. Howlongtobeat verilerine göre oyunun ana hikayesi yaklaşık 20 saat, yan görevler dahilinde toplamda 41 saatlik bir oynanış sunuyor.

Tüm bunları ele aldığımızda oyuna para verip vermemeye geliyor sıra. Bence verilir. Oyunsuz kaldığınız bir dönemde bilgisayarınız Stranded Deep sistem gereksinimlerini karşılıyorsa alın oynayın. Zaten ben bu içeriği yazdığımda hala daha zam almamıştı ve Steam üzerinde 33,00 TL’den satılıyordu. Çok yüksek bir ücret olmadığını da düşünürsek bence alın oynayın. Çok bir şey kaybetmezsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yazar Hakkında

The Lord of the Rings hayranı bir gamer olarak tanımlayabilirim kendimi. Makina mühendisliği bölümü mezunuyum. Beyaz yakalı sıfatımı bilgisayar başına geçince bırakıyorum. Burada sizlere oyunların sistem gereksinimlerine dair içerikler üreteceğim.

Yorum Yap

Bu yazının yorum fonksiyonları kapatılmıştır.