Summit of Future 22 Başlıyor!

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Engineering Society of Eskişehir (ESOES) öğrenci kulübü her yıl birbirinden değerli seminerlere imza atıyor. Bu geleneği bu yıl da bozmayan ESOES kulübü harika bir etkinliğe imza atıyor. Summit of Future 22 adını verdikleri etkinliğin detaylarını sizler için paylaşıyoruz.

Etkinlik 26 Mart 2022 Cumartesi günü saat 09.30’da açılış konuşması ile başlayacak. Birbirinden değerli isimler konuk olarak yer alacak. Fakat konuklara değinmeden önce bilmeyenler için ESOES öğrenci kulübünden ve Summit of Future 22 etkinliğinin tam olarak ne olduğundan bahsetmemiz gerekiyor.

ESOES Nedir?

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nin içerisinde özellikle mühendislik alanında eğitim alan öğrencilerin yer aldığı bir öğrenci kulübü olan Engineering Society of Eskişehir kulübü kısaca ESOES olarak biliniyor. Henüz 2017 yılında kurulan çiçeği burnunda bir öğrenci kulübü olarak gözükebilir. Fakat kuruluş tarihi sizi yanıltmasın. Çünkü ESOES 2017 yılından bu yana birbirinden değerli etkinliklere imza attı. Üstelik pandemi döneminde de boş durmadılar ve her yıl yaptıkları etkinlikleri başarılı bir şekilde online olarak düzenlediler.

Adından da anlaşılacağı üzere kulübün üyeleri daha çok mühendislik bölümlerinde eğitim alıyor. Fakat kulübün kapısı her bölümden öğrencilere açık. Çünkü amaçları gelişime açık tüm bireylere sektörel ve sosyal açıdan deneyim kazandıran bir kulüp olmak. Bu amaçlarına da hem büyük etkinlikler düzenleyerek hem de Instagram ve YouTube kanalları aracılığı ile ulaşıyorlar diyebiliriz.

Büyük etkinlikler demişken değinmeden olmaz. ESOES sene içerisinde özellikle iki büyük etkinliği ile fark yaratıyor. Bunlardan ilki EsTalks adını verdikleri etkinlik. EsTalks etkinliklerini online olarak yapıyorlar. Bu sayede dileyen herkes rahatlıkla katılabiliyor. Bir diğeri ise Summit of Future etkinliği. Summit of Future ise ESOES’in en büyük etkinliği olarak karşımıza çıkıyor. Sektöründe uzman kişileri ağırladıkları bu etkinlik sayesinde etkinliğe katılanlar hem keyifli vakit geçiriyor hem de bambaşka tecrübeler kazanıyor.

summit of future 22 esoes kulüp
Summit of Future 22 Başlıyor!

Summit of Future 22 Etkinliğinde Kimler Yer Alacak?

Az önce de bahsettiğimiz gibi Summit of Future 22 ESOES kulübünün en büyük etkinliği. Bu etkinlik içerisinde bulunduğumuz dönem için 26 Mart 2022 Cumartesi günü saat 09.30’da başlayacak. Açılış konuşması ile başlayacak olan etkinliğin ilk konuşmacısı Alkera Bilgi Teknolojilerinden Onur Kemal Koç. Microsoft Türkiye kariyeri, 100’e yakın seminerde konuşmacı olarak yer alması, 6 ayrı platformda içerik üretmesi ile ön plana çıkan bir sosyal girişimci. Onur Kemal Koç’tan hemen sonra yabancı dil eğitimleri konusunda kendisini kanıtlamış olan Modadil Akademisinin kurucu ortaklarından Rıdvan Gürbüz sahneye çıkacak. Özellikle sınav ingilizcesi eğitimleri ile kendisini kanıtlayan ve ülke genelinde 20’ye yakın şubesi ile büyümeye devam eden Modadil’in kurucu ortaklarından Rıdvan Gürbüz öğrencilere yabancı dilin sektördeki öneminden bahsedecek.

Bu kadarla da sınırlı değil. Öğle arasından hemen önce Arçelik’ten Ceren Irmak Karameşe. Kendisi de bir mühendis olan Ceren Hanım sektöre girmek isteyen öğrencilere tecrübelerini aktaracak. Kısa bir aradan hemen sonra ise Bahçeşehir Üniversitesinden Engin Özeren ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesinden Eyüp Çınar sahnede olacak. Bu iki başarılı isimden sonra Summit of Future 22 etkinliği yönünü yurt dışına çevirecek. İlk olarak CERN’den Özgün Kara hemen ardından Aliexpress’ten Ece Eğridere Gür öğrenciler ile buluşacak.

MagniGame de Summit of Future 22 Etkinliğinde!

MagniGame olarak biz de geleceğe yön veren etkinlik olan Summit of Future 22 etkinliğinde yer alıyoruz. Medya sponsoru olarak yer alacağımız etkinliğe katılan öğrencilere de ufak bir sürprizimiz olacak.

Etkinliğe gelen katılımcılara MagniGame olarak birer bilgi kartı vereceğiz. Bu kartın üzerinde bulunan karekodu akıllı telefonlarından okutan öğrenciler bu içeriğimize gelecek. Buradan sonra yapılması gerekenler ise çok basit. İlki sayfanın en altında yer alan yorumlar kısmına “ESOES’ten selamlar!” yazıp instagram kullanıcı adınızı eklemek. Burada dikkat etmeniz gereken ufak bir nokta var, yorum yaparken gerçek adınız ve soyadınızla giriş yapmalısınız. İkincisi ise MagniGame Instagram sayfasını takip etmek. Instagram sayfasına gitmek için burayı tıklamanız yeterli.

Bunu yapan kişiler arasından şanslı olan 3 kişiye Steam cüzdan kodu hediye edeceğiz. Belki de o şanslı 3 kişiden birisi siz olabilirsiniz. Bu arada 27 Mart 2022 Pazar günü saat 17.00’ye kadar yorum yapabilirsiniz. Birden farklı yorum yaparak da kazanma şansınızı arttırabilirsiniz. Kazananlar 31 Mart 2022 Perşembe günü MagniGame Instagram sayfası üzerinden açıklanacak. Çekilişi kazanabilmek için MagniGame instagram hesabını takip etmeniz gerekmektedir. Yorum var, instagramdan takip yok ise kazanan kişi hakkını kaybeder ve sırasını yedek talihli alır.

Ayrıca buradan da duyurusunu yapalım, Magnigame olarak üniversite kulüplerinin medya sponsoru olmaktan mutluluk duyarız. Bununla ilgili bize info@magnigame.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Senelerce oyun oynadım, dergilerde ve başka sitelerde yazdım. Artık kendi deneyimlerimi ve kendi düşüncelerimi özgürce aktarabileceğim MagniGame isimli siteyi oluşturdum. Artık burada beraberiz ve özgürüz!