1. Anasayfa
  2. Haber

The Sims 4 Ücretsiz Oldu!

The Sims 4 Ücretsiz Oldu!

Uzun zamandır beklenen haber sonunda gerçekleşti ve The Sims 4 ücretsiz oldu! Sevilen yaşam simülasyonu The Sims serisinin son oyunu artık ücretsiz olarak oynanabilecek. Peki ama The Sims 4 ücretsiz olarak hangi platformlarda yer alacak? Ek paketler buna dahil mi? Oyunu daha önceden satın aldıysanız ne olacak? Ve en önemlisi neden The Sims 4 ücretsiz oldu? Tüm bu soruların yanıtlarını haberimizde bulabilirsiniz.

The Sims 4 Ücretsiz Oldu!

The Sims 4 ücretsiz olduktan sonra birçok oyuncunun merak ettiğin hangi platformda olduğu konusuydu. Malum Epic Games her hafta ücretsiz oyun dağıtıyor. Steam pek ücretsiz oyun sistemine yakın olan bir platform değil. Bunun yanında PlayStation ve Xbox kullanıcıları da bu oyunu oynayabiliyor. Ama haberi güzelleştiren kısım da burası oldu. Çünkü PC için The Sims 4 ücretsiz olarak Steam, Origin ve EA Play üzerinden, Xbox One ve Xbox Series X/S için Microsoft Store üzerinden, PlayStation 4 ve PlayStation 5 için PS Store üzerinden dağıtılacak. Bunun için herhangi bir gün sınırlaması da yok. Yani dilediğiniz zaman oyunu oynamaya başlayabilirsiniz.

Steam üzerinden The Sims 4’e ulaşmak için tıklayın.

Origin üzerinden The Sims 4’e ulaşmak için tıklayın.

PS Store üzerinden The Sims 4’e ulaşmak için tıklayın.

Microsoft Store üzerinden The Sims 4’e ulaşmak için tıklayın.

Daha Önceden Satın Alanlara Ne Olacak?

Önce şunu söyleyelim oyunun ek paketleri bu ücretsiz dağıtıma dahil değil. Zaten bütün ek paketleri almak istediğiniz zaman yaklaşık olarak 10.000 TL ödemeniz gerekiyor. Çok zengin değilseniz bu imkansız gibi gözüküyor. Fakat ana oyun bile başlı başına iyi. Yine de diğer ek paketlere sahip olmak isterseniz belirli oranlardaki indirimlerden yararlanabilirsiniz.

Hatta hangi DLC paketinin size uygun olup olmadığını anlamanız için oyun firması size özel bir “Kişilik Testi” hazırlamış. Bu testi çözerek size uygun olan DLC paketlerini görebilirsiniz. Fakat baştan söyleyelim, sorular o kadar kötü ki Türkçe bile anlamak neredeyse mümkün değil. Muhtemelen şakalı bir içerik oluşturmak istediler ama bizim dilimizde biraz anlamsız olmuş gibi.

Ve gelelim daha önceden satın alanlara. 18 Ekim 2022 tarihinden önce oyunu satın aldıysanız EA Games sizi dışlamıyor merak etmeyin. Size özel Desert Luxe Kit eklentisi ücretsiz olarak verilecek. Bu sizi ne kadar memnun eder bilinmez ama hiçbir şey olmamasından iyidir.

the sims 4 ücretsiz indir
The Sims 4 Ücretsiz Oldu!

Diğer Ek Paketlere İhtiyaç Var mı?

Aslına bakarsanız bu soruya yanıt kişiden kişiye göre değişir. Çünkü bir kesim var ki asla oyunlara para ödemeyi sevmiyor. Mesela bu kesime ne kadar “Evet çok iyi diğer paketler” desek de düşünceleri değişmez. O nedenle öyle bir kesimde yer alıyorsanız bir sonraki başlığa geçebilirsiniz.

Diğer bir kesim açık görüşlü. Böyle Free to Play oyunları oynar fakat oyunlardaki ekstra içeriklere de para ayırabilir. Eğer ki yeniliklere açıksanız, oynadığınız oyunu daha geniş bir palete yaymak istiyorsanız evet, o zaman DLC paketlerine sahip olmak oyununuzu zenginleştirecektir. Önemli olan hangi paketi tercih edeceğiniz. Çünkü bir çok DLC paketi var ve hala daha artmaya devam ediyor. Kendinize uygun paketlere yönelebilirsiniz.

Neden The Sims 4 Ücretsiz Oldu?

Eğer iyi bir oyuncu ve okuyucuysanız bunun cevabını zaten biliyorsunuzdur. Ama bilmeyenler için açıklayalım. Malum The Sims 4 ücretsiz olmadan da çok rağbet gören bir oyundu. Ama firma artık The Sims 5’in yolunu yapmaya başladı. Bunun iyi bir şekilde ilerleyebilmesi için de daha önce oyuna para vermemiş olan kitleye bir şeyler sunmak istiyorlar. Bu sayede erişemedikleri kitlelere rahatlıkla erişecekler ve dikkatlerini çekecekler.

Daha önce The Sims 4 oynamamış olan bir oyuncu oyun ücretsiz olduktan sonra oynamaya başlarsa bu EA Games için çok karlı olacak. Hele ki o oyuncu oyundan zevk alırsa o zaman tüm plan işliyor demektir. Çünkü oyunu beğenen kişi şu an için var olan ve ücretli olan DLC paketlerine de yönelebilir. Hatta bir süre sonra The Sims 5’i merak edecek. Ve The Sims 5 piyasaya çıktığında artık oda bu oyuna para ödeyen oyuncu kesime dahil olacak. Yani tamamen stratejik bir hamle. Zaten EA Games’in kar etmeyeceğini bilip üstüne ücretsiz oyun vermesini beklemeyiz, değil mi?

Uluslararası İlişkiler öğrencisiyim. Ders çalışmanın haricinde günümün neredeyse tamamını oyun oynayarak geçiriyorum. En sevdiğim oyun The Last of Us. MagniGame'de sizlere haberlerin yanı sıra "Nedir?" isimli içeriklerle yardımcı olmaya çalışacağım.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir