İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haber

Yakında Çıkacak Oyunlar – Ekim 2022

Yakında Çıkacak Oyunlar – Ekim 2022
+ -

Oyun dünyasına neredeyse her gün yeni bir oyun giriş yapıyor. Tabi her biri çok fazla merakla beklenen oyunlar değil. Çünkü sayısız bağımsız oyun ya da fiyasko olduğunu bildiğimiz yeniden düzenleme oyunları da piyasaya çıkıyor. Fakat bazı oyunlar var ki hayranlarını uzun süre heyecanla bekletiyorlar. Biz de bugün oyunseverlerin uzun zamandır beklediği yakında çıkacak oyunlar listesini sizlerle paylaşıyoruz. Belirtmekte fayda var, o ay içerisinde çıkan tüm oyunları listeye eklemiyoruz. Çünkü bunu yaparsak listemiz uzar gider. O nedenle ön plana çıkan oyunları paylaşmayı tercih ettik.

2021 yılında birbirinden güzel oyunlar piyasaya çıktı. Hatta bazı oyunlar oyuncuları oldukça mutlu etti. Peki 2022 yılında hangi ayda hangi oyunlar çıkacak? Sırada Ekim ayı var. Ekim ayında çıkması planlanan birçok oyun bulunuyor. Hatta bu oyunların bir kısmı PC’ye bir kısmı ise konsollara gelecek.

Ekim ayında piyasaya çıkacak olan oyunlardan dört tanesini sizler için bu içeriğimizde ele alacağız. Çünkü hepsini yazarsak çok uzun olacak. Bunun yerine öne çıkan oyunları yazmak daha mantıklı. Bunlardan ilki Overwatch 2 oyunu. Açıkçası birçok kişinin heyecanla beklediğini biliyoruz. Bir diğer oyun ise A Plague Tale: Requiem. Kendisi Ekim ayı içerisinde piyasaya çıkacak olan önemli oyunlardan birisi. Bunlara ek olarak Uncharted: Legacy of Thieves Collection ve Call of Duty: Modern Warfare 2 oyunlarını da mercek altına alacağız.

Şimdi sizleri daha fazla meraklandırmadan yakında çıkacak oyunlar listesini paylaşalım.

En İyi Şehir Kurma Oyunları Tavsiyeleri – 2022 isimli içeriğimizi okumak için tıklayın.

Overwatch 2

Sonunda oyuncuların uzun zamandır beklediği bir oyun piyasaya giriş yapıyor. Malum ilk oyun çıktığında baya bi etkili olmuştu. Sonrasında bir duraklama dönemine giren oyun için devamının gelmesi oyuncular için önemliydi. Ve beklenen oldu, Overwatch 2 piyasaya girişini yapıyor!

PvP kısmı ücretsiz olarak yayınlanacak olan Overwatch 2’nin artık bir de hikaye modu olacak. Blizzard’ın bu konudaki geçmiş referanslarını düşününce bizleri iyi bir oyunun beklediğini tahmin edebiliyoruz. Peki ne zaman piyasaya çıkacak diye merak ediyorsanız hemen söyleyelim, Overwatch 2 oyunu 4 Ekim 2022 Salı günü raflardaki yerini alacak.


A Plague Tale: Requiem

İlk oyunda hatırlarsanız 14. yüzyılda veba salgının ortasındaydık. Amicia ve kardeşi Hugo ile birlikte bir yandan farelerden, bir yandan da engizisyon askerlerinden kaçıyorduk. Yürek burkan hikayesi ile gönlümüze taht kuran bir yapım olmuştu. Şimdi serinin devamı geliyor.

Yeni oyunda da yine Amicia’yı yönlendiriyoruz ve kardeşimiz Hugo ile maceradan maceraya atlıyoruz. Malum Hugo’nun bir laneti var ve bunları kontrol altında tutmak gerekiyor. Tabi bunu yapmak hiç de kolay olmayacak. Açıkçası harika bir oyun bizleri bekliyor diyebiliriz. 18 Ekim’de piyasaya giriş yapıyor.


Uncharted: Legacy of Thieves Collection

Oyun dünyasının sevilen oyunlarından olan Uncharted yine hayranlarını heyecanlandıran bir yapımla karşımıza çıkıyor. Aslında şöyle demek daha doğru olacak gibi, “Uncharted artık PC oyuncularına da geliyor!”

Malum PlayStation’a özel bir oyun olan Uncharted, PlayStation’dan PC’ye geçen oyunların arasına katılıyor ve PC oyuncularının yüzünü güldürüyor. Üstelik Türkçe dublaj da var. Hani zaten PlayStation’da bunu görüyorduk ama PC’de bu tarz şeyleri az gördüğümüz için seviniyoruz haliyle.

Uncharted: Legacy of Thieves Collection oyunu 19 Ekim 2022 tarihinde kütüphanelere eklenebilir olacak. Eğer ki PlayStation sahibi değilseniz ve bu oyunun adını en az bir kere duyduysanız mutlaka alın ve oynayın. Pişman olmazsınız.


Call of Duty: Modern Warfare 2

Call of Duty serisine ait oyunları sevmeyen çok az oyuncu vardır. En azından oyuncuyum diyen birisi mutlaka seride yer alan en az bir oyunu oynamıştır. İşte şimdi Call of Duty serisi yeni bir oyun ile tekrar hayatımıza girmeye hazırlanıyor. Modern Warfare 2!

Yakında çıkacak oyunlar listesi içerisinde belki de en çok merak edilen oyunlardan birisi Call of Duty: Modern Warfare 2. Çünkü bu oyun için firma çok iyi reklamlar yaptı ve dikkat çekti. Kliplere kadar girdi. Efsane kadrosu ile geri dönüş yapan ekip aksiyonu iliklerimize kadar hissettirecek. Tekli oyuncu modunun yanında çoklu oyuncu desteği de olacak. Ayrıca hikâye tabanlı eşli Spec Ops deneyimini de yaşayabileceğiz. Oyun 28 Ekim 2022 günü piyasaya çıkış yapıyor.


Yakında Çıkacak Oyunlar Listesi Her Ay Güncelleniyor!

Yakında çıkacak oyunlar listesini her ay sizin için güncelliyoruz. Tabi ki o ay çıkacak olan bütün oyunları tek tek incelemek imkansız. Bu nedenle her ay birkaç oyunu seçip sizlerle paylaşıyoruz. Bunlar da o ayın öne çıkan oyunları oluyor. Yakında çıkacak oyunlar hakkında geri kalmamak için bizi takip etmeyi unutmayın!

Peki siz yakında çıkacak oyunlar için neler düşünüyorsunuz? Yorumlarda bizimle fikirlerinizi paylaşmayı unutmayın. Hatta bu listede yer almayan fakat sizin heyecanla beklediğiniz oyunları da bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Senelerce oyun oynadım, dergilerde ve başka sitelerde yazdım. Artık kendi deneyimlerimi ve kendi düşüncelerimi özgürce aktarabileceğim M4gniGame isimli siteyi oluşturdum.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 5 ay önce

    👏👏👏👏👏👏

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.