Yakında Çıkacak Oyunlar – Haziran 2023

Oyun dünyasına neredeyse her gün yeni bir oyun giriş yapıyor. Tabi her biri çok fazla merakla beklenen oyunlar değil. Çünkü sayısız bağımsız oyun ya da fiyasko olduğunu bildiğimiz yeniden düzenleme oyunları da piyasaya çıkıyor. Fakat bazı oyunlar var ki hayranlarını uzun süre heyecanla bekletiyorlar. Biz de bugün oyunsevenlerin uzun zamandır beklediği yakında çıkacak oyunlar listesini sizlerle paylaşıyoruz. Belirtmekte fayda var, o ay içerisinde çıkan tüm oyunları listeye eklemiyoruz. Çünkü bunu yaparsak listemiz uzar gider. O nedenle ön plana çıkan oyunları paylaşmayı tercih ettik.

2022 yılında birbirinden güzel oyunlar piyasaya çıktı. Hatta bazı oyunlar oyuncuları oldukça mutlu etti. Peki 2023 yılında hangi ayda hangi oyunlar çıkacak? Sırada Mayıs ayı var. Mayıs ayında çıkması planlanan birçok oyun bulunuyor. Hatta bu oyunların bir kısmı PC’ye bir kısmı ise konsollara gelecek.

Mayıs ayında piyasaya çıkacak olan oyunlardan 3 tanesini sizler için bu içeriğimizde kısa kısa ele alacağız. Çünkü hepsini yazarsak çok uzun olacak. Bunun yerine öne çıkan oyunları yazmak daha mantıklı. Bu oyunlar hangileri diye soracak olursanız hemen söyleyelim Street Fighter 6, Diablo 4 ve F1 23. Diğer çıkacak oyunların listesini de aşağıdan inceleyebilirsiniz. Ama şimdi gelin sizleri daha fazla meraklandırmadan yakında çıkacak oyunlar listesini paylaşalım ve bu ay öne çıkan oyunlara hızlıca bir göz atalım.

Street Fighter 6

Yakında çıkacak oyunlar listesinde ilk sırada Street Fighter 6 var. Efsanevi oyun serisinin son oyunu Haziran ayının ilk gününde piyasaya çıkacak. Capcom’un merakla beklenen oyunlarından birisi kendisi. Bizim gibi eskiler tabi bu efsaneyi taaa Atari zamanlarından bilir.

Tabi bir dövüş oyunu olduğu için kalkıp altında derin bir hikaye aramıyoruz. Amacımız arkadaşlarımızı ya da bilgisayarı pataklamak. Yani dövüşmenin dışında başka bir esprisi yok. Ha böyle deyince küçümsüyorum gibi olmasın, Street Fighter sonuçta oyun tarihinin en iyi dövüş oyunlarından birisini ortaya koyuyor.

Street Fighter 6, az önce de bahsettiğim gibi 1 Haziran 2023 Perşembe gününden itibaren PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox Series X/S ve PC için piyasaya giriş yapacak. Birazcık tuzlu fiyatı olsa da bu efsaneyi sevenler için güzel bir deneyim olacak gibi gözüküyor.

Yakında Çıkacak Oyunlar
epic games haftalık oyun

Diablo 4

Yakında çıkacak oyunlar listesinde bir efsane daha yer alıyor. Geçtiğimiz aylarda beta sürümü ile karşımıza çıkan Diablo, Haziran ayında piyasaya kesin olarak giriş yapıyor. 2 Haziran’da erken erişim, 6 Haziran’da da kesin olarak piyasaya çıkacak olan Diablo 4 açıkçası uzun zamandır beklediğimiz bir oyundu.

Lillith’in anamızın yolunda gideceğimiz bu oyunda hasret artık son buluyor. Normalde bildiğiniz üzere Diablo 2 için Remastered yapılmıştı ve bence gayet güzeldi ama seriye yeni bir oyun da gerekiyordu. Sağ olsunlar bizi üzmeyerek yeni oyunu servis edecekler.

Diablo hayranlarının çok mutlu olacağı ama fiyatını görünce içlerinin burkulacağı Diablo 4 oyunu PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S için piyasaya çıkacak. Steam’de boş yere aramayın, oyun Blizzard’ın web sitesinden satılıyor.

Yakında Çıkacak Oyunlar

F1 23

Sizi bilmem ama benim yakında çıkacak oyunlar listesinde en çok merakla beklediğim oyun F1 23 oldu. Sıkı bir F1 hayranı olarak her sene bu dönemi iple çekiyorum. Malum her sene Temmuz ayında piyasaya çıkardı ama çok şükür ki bir ay erkene alındı ve bu oyuna daha erken kavuşabileceğim.

Açıkçası dışarıdan bakanlar için sıradan bir araba yarışı olarak gözükebilir. Fakat F1 bambaşka bir mecra ve bu mecraya ait de tek oyun bu diyebiliriz. F1 2020 efsanesinden sonra piyasaya çıkan F1 21 ve F1 22 oyuncular tarafından çok da beğenilmedi. Açıkçası ben F1 21’i hala oyuyorum. Bu oyunda yer alan hikaye modu da oldukça ilgimi çekmişti ki F1 22’de ara verilen bu bölüm F1 23 ile daha geniş bir şekilde yer alacak.

Oyuna erken kavuşmaktan bahsettim ama 16 Haziran 2023 tarihinde bu oyunu almak için böbreğimi satmam gerekebilir. Zira Codemasters’ın geliştirdiği bu oyunu Electronic Arts yayınlayınca fiyat artışı da oluyor tabi. Benim gibi oyunu bekleyenler ceplerini yavaştan boşaltmaya başlasa iyi olur.

Yakında Çıkacak Oyunlar

Yakında çıkacak oyunlar sadece bununla sınırlı değil. Haziran ayında çıkması beklenen oyunların listesini aşağıda bulabilirsiniz.

TarihOyun AdıPlatform
1 Haziran 2023 PerşembeStreet Fighter 6PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S
RedfallXbox Series X|S, PC
2 Mayıs 2023Age of Wonders 4PS5, Xbox Series X|S, PC
1 Haziran 2023 PerşembeKiller FrequencyPC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S, Switch
2 Haziran 2023 CumaWe Love Katamari Reroll + Royal ReveriePC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S
5 Haziran 2023 PazartesiThe Elder Scrolls Online: NecromPC
6 Haziran 2023 SalıDiablo 4PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S
6 Haziran 2023 SalıAmnesia: The BunkerPC, PS4, Xbox One, Xbox Series X|S
8 Haziran 2023 PerşembeHarmony: The Fall of ReveriePC, PS5, Xbox Series X|S, Switch
8 Haziran 2023 PerşembeMotoGP 23PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S, Switch
15 Haziran 2023 PerşembeLayers of FearPC, PS5, Xbox Series X
16 Haziran 2023 CumaF1 23PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S
20 Haziran 2023 SalıAliens: Dark DescentPC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S

Yakında Çıkacak Oyunlar Listesi Her Ay Güncelleniyor!

Yakında çıkacak oyunlar listesini her ay sizin için güncelliyoruz. Tabi ki o ay çıkacak olan bütün oyunları tek tek incelemek imkansız. Bu nedenle her ay birkaç oyunu seçip sizlerle paylaşıyoruz. Bunlar da o ayın öne çıkan oyunları oluyor. Yakında çıkacak oyunlar hakkında geri kalmamak için bizi takip etmeyi unutmayın!

Peki siz yakında çıkacak oyunlar için neler düşünüyorsunuz? Yorumlarda bizimle fikirlerinizi paylaşmayı unutmayın. Hatta bu listede yer almayan fakat sizin heyecanla beklediğiniz oyunları da bizlerle paylaşabilirsiniz.

Uluslararası İlişkiler öğrencisiyim. Ders çalışmanın haricinde günümün neredeyse tamamını oyun oynayarak geçiriyorum. En sevdiğim oyun The Last of Us. MagniGame'de sizlere haberlerin yanı sıra "Nedir?" isimli içeriklerle yardımcı olmaya çalışacağım.

“Yakında Çıkacak Oyunlar – Haziran 2023” üzerine bir yorum

Yorumlar kapalı.