The Sims 4 Hile Kodları

The Sims 4 hile kodları ile çok daha fazla eğlenebileceğiniz bir yaşam simülasyonu. Zaten günlük hayatta gerek ekonomik sıkıntılar gerekse başka problemler uğraşıyoruz. Oyunda neden acı çekelim ki? “Coğrafya kaderdir” mottosunda ilerleyen dünyamızda sanal da olsa bir farklılık yaşamak isterseniz The Sims 4 hile kodlarından yararlanarak biraz daha keyifli vakit geçirebilirsiniz. İster para hilesi, ister dekorasyon hilesi, ister ölümsüzlük hilesi. Ne isterseniz var bu oyunda.

Baştan söyleyelim, biz oyunlarda hileye karşıyız. Oyunun atmosferine kendimizi kaptırıp zaman zaman zorlanmak, hatta sinirden bağırmak bile ayrı bir keyif veriyor bizlere. Fakat bunu yaşamak istemeyenlere de lafımız yok. Herkes istediğini gibi rahatlıkla oynayabilir. Zaten The Sims 4 hile kodları olsa da olmasa da güzel bir oyun. O yüzden ara kısımlarda hilesiz olarak neler yapabilirsiniz, onların da ipuçlarını yazacağız sizler için. Hatta daha fazlasını isteyenler için Steam’de inanılmaz detaylı rehberlerin olduğunu da ekleyelim. Bunu da söyledikten sonra şimdi geçelim geçtiğimiz sene ücretsiz olan The Sims 4 hile kodları nelermiş öğrenmeye.

The Sims 4 Hile Kodları Nasıl Kullanılır?

The Sims 4 hile kodlarına geçmeden önce kodları nasıl kullanabileceğinizi bilmeniz gerekiyor. Çünkü kodları bilseniz de nerede, nasıl kullanacağınızı bilmezseniz bir anlamı kalmıyor. Merak etmeyin, çok zor değil. Oyunda hile kodlarını kullanabilmek için konsolu açmanız gerekiyor. Eğer ki oyunu bir Windows işletim sistemine sahip bilgisayardan oynuyorsanız CRTL+Shift+C tuşlarına aynı anda basmanız gerekiyor. MAC/OS kullanıcısı iseniz o zaman Command+Shift+C tuşlarına aynı anda basmalısınız. Xbox kullanıcıları LB+LT+RB+RT tuşları ile konsolu açarken PlayStation kullanıcıları ise L1+L2+R1+R2 tuşları ile oyunun konsol alanını açabilirler.

Hangi platformdan The Sims 4 oynuyor olursanız olun konsol alanını açtıktan sonra aşağıdaki kodları yazmanız durumunda kodların karşılarına yazmış olduğumuz durumlara erişebilirsiniz.

Para Hileleri

The Sims 4 oyunu için bir yaşam simülasyonu demiştik. Tabi oyun da olsa burada da para kullanılıyor. İstediğinizi almak için çalışmanız gerekiyor. Çalışmalarınız karşılığında para kazanıyorsunuz ve daha sonrasında ise oyun içerisinde bu paraları dilediğinizi alarak ya da faturalarınızı ödeyerek harcayabiliyorsunuz. Bu arada oyun içerisinde kullanılan paranın adı simoleon. The Sims 4 hile kodları arasında en çok merak edilen para hileleri aşağıdaki gibi.

Hile KoduAçıklama
kaching (rosebud ile aynı işlevi görüyor)Oyunda kullanabileceğiniz 1.000 simoleon kazandırır.
rosebud (kaching ile aynı işlevi görüyor)Oyunda kullanabileceğiniz 1.000 simoleon kazandırır.
motherlodeOyunda kullanabileceğiniz 50.000 simoleon kazandırır.
money XX harfi yerine ne kadar miktar yazarsanız o kadar simoleon verir.
autopay_bills trueFaturalarınızın otomatik ödenmesini sağlar.
autopay_bills falseFaturalarınızın otomatik ödenmesini kapatır.
freerealestate onOyunda yer alan tüm ev ve iş yerlerini ücretsiz yapar.
freerealestate offOyunda yer alan tüm ev ve iş yerlerini ücretsiz yapmayı kapatır.

The Sims 4 oyununda eğer ki hile kullanmadan para kazanmak istiyorsanız o zaman ufak birkaç tavsiyemiz olacak. Öncelikle oyun paketlerinden Get to Work paketine sahipseniz kendi işletmenizi kurabilirsiniz. Bu pakete sahip değilseniz üzülmeyin çünkü oyun içerisinde herhangi bir pakete sahip olmadan da bir yerlerde çalışarak kariyer yapmak mümkün.

Eğer ki bahçıvanlık gibi bir ilginiz varsa bunu değerlendirin. Çünkü oyunda yetiştirdiğiniz bitkileri çok ciddi paralara satarak para kazanmak da mümkün. Hele ki biraz ilerledikten sonra bir Dragonfruit (Ejder meyvesi) bahçeniz olursa bir gün içerisinde binlerce simoleon da kazanabilirsiniz. Buna benzer bir şekilde balıkçılık yaparak da para kazanmanız mümkün.

Sıra dışı bir işle meşgul olmak isterseniz o zaman yazılım konusunda da kendinizi geliştirebilirsiniz. Bu sayede dilerseniz bir yazılım geliştirerek, dilerseniz de hack yaparak çok yüksek paralar kazanabilirsiniz.

the sims 4 dkorasyon hileleri

İnşa ve Dekorasyon Hileleri

The Sims 4 oyununda iki kısım çok vakit alıyor. Bunlardan ilki karakter yaratma ekranı. Saatlerce oturup bir karakter yaratabiliyoruz. İkincisi ve daha tehlikeli olanı ise dekorasyon ve inşa kısmı. Aslında aşağıda vereceğimiz dekorasyon ve inşa amaçlı hile kodları işinizi kolaylaştıracak gibi gözükse de daha çok sizi yoracak. Çünkü sınırı olmayan özgürlük sizi daha çok uğraştıracak. Ama yine de paylaşalım.

Hile KoduAçıklama
modebb.moveobjectsEşyaları yerleştirmek istediğinizde istediğiniz açıda kullanabilirsiniz.
bb.showhiddenobjectsKapalı ya da gizli olan nesneleri satın alabilirsiniz.
bb.enablefreebuildKilitli ve kapalı olan tüm alanlarda inşa yapabilirsiniz.
bb.ignoregameplayunlocksentitlementKariyerinizle ilgili olan tüm özel eşyaların kilidini açar.

Ölümsüzlük ve Sağlık Hileleri

The Sims 4 oyununda tıpkı gerçek hayattaki gibi ölüm gerçeği var. Fakat bu bir oyun ve kim ölmek ister ki? The Sims 4 hile kodları sayesinde ölümsüz olmak mümkün. Tabi bunun yanında sağlıkla ilgili birkaç kod daha var, onları da oyun içerisinde kullanabilirsiniz.

Hile KoduAçıklama
death.toggle trueSeçili olan karakterinizi ölümsüz yapar.
death.toggle falseSeçili olan karakteriniz ölümsüzlük durumunu kaldırır.
sims.add_buff GhostlySeçili karakteriniz oyun saati ile 4 saat sonra hayalete dönüşecek şekilde otomatik olarak programlanır.
fillmotive motive_BladderKarakterinizin mesane ihtiyacını doldurur.
fillmotive motive_HungerKarakterinizin açlık ihtiyacını doldurur.
fillmotive motive_EnergyKarakterinizin enerji ihtiyacını doldurur.
fillmotive motive_FunKarakterinizin eğlence ihtiyacını doldurur.
fillmotive motive_HygieneKarakterinizin hijyen ihtiyacını doldurur.
fillmotive motive_SocialKarakterinizin sosyallik ihtiyacını doldurur.
the sims 4 ölümsüzlük hilesi

Bu arada karakterinizin ölümsüz olmasını istiyorsanız fakat hile yapmak istemiyorsanız size vereceğimiz tavsiyeleri de uygulayabilirsiniz. Bunlardan ilki oyun ayarlarından yaşlanmayı kapatmak. Fakat karakteriniz yaşlansın ama ölmesin istiyorsanız o zaman ek paket dahilinde vampir olmayı tercih edebilirsiniz. Ya da ücret ödemeden, ana paket ile hilesiz ilerlemek istiyorsanız da birkaç yol var.

İlk olarak Azrail canınızı almaya geldiğinde ona Death Flower verebilirsiniz. Bir diğer yol ise bilim kısmından geçiyor. Scientist alanında meslek sahibi olursanız Age-Away serumu yaparak yaşınız ilerleyeceği sırada kullanırsanız bulunduğunuz yaşta sıfırdan ilerlemeye başlayacaksınız. Buna benzer bir şekilde bahçıvanlık yeteneğiniz ile Cow Plant isimli bitkiyi yetiştirip bir simi öldürürseniz bir öz bırakacak ve bunu içerek yaşlanmayı durdurabilirsiniz. Ya da oyun mağazasında satılan Potion of Youth isimli eşyayı alıp içebilirsiniz.

Bunların haricinde yazarlık yaparak da ölümsüz olabilirsiniz. Nasıl mı? Book of Life yazabilirsiniz. Bu sayede öldükten sonra bir sim eğer ki kitabınızı okursa karakteriniz ölümden geri dönecek. Gördüğünüz gibi The Sims 4 hile kodları kullanmadan da oyun içerisinde ölümsüz olabilirsiniz.

Diğer Hileler

Yukarıda yazdıklarımızın haricinde olan alanlardaki hileleri de aşağıdan okuyabilirsiniz.

Hile KoduAçıklama
relationship.introduce_sim_to_all_othersKarakteriniz civardaki tüm komşularla arkadaş olur.
relationship.create_friends_for_simSize arkadaş olarak gelen rastgele bir sim yaratır.
Cheat Need: Make HappySimlerinizi mutlu ve motive yapar.
Cheat Need: Enable Need DecaySimlerinizin tüm ihtiyaçlarını açar.
Cheat Need: Disable Need DecaySimlerinizin tüm ihtiyaçlarını kapatır.
Reset ObjectEşyaların ve simlerin durumlarını resetler.
Add to FamilySeçtiğiniz sim karakterini ailenize ekler.
Modify in CASOluşturduğunuz sim üzerinde düzenlemeler yapmanıza izin verir.
Make CleanSeçilen nesneyi temizler.
Make DirtySeçilen nesneyi pisletir.
Teleport SimShift tuşuna basılı tutarsanız seçtiğiniz karakter istediğiniz yere anında ışınlanır.

The Sims 4 oyunu, her yaştan oyuncuların keyifle oynadığı ve eğlendiği bir simülasyon oyunu. Ancak oyunda ilerlemek ve daha fazla keyif almak için bazı hile kodlarına ihtiyacınız olabilir. Bu nedenle, The Sims 4 hile kodlarına dair hazırladığımız içerikte size oyun içinde yapabileceğiniz birçok şeyi öğrettik.

Artık The Sims 4 hile kodlarını kullanarak evlerinizi dekore edebilir, Sim’lerinizi istediğiniz gibi özelleştirebilir, işlerini ve kariyerlerini hızlandırabilir, hatta Sims evreninde neredeyse sınırsız bir güce sahip olabilirsiniz. Bununla birlikte, The Sims 4 hile kodlarıyla ilgili dikkat etmeniz gereken bazı noktalar da var. Bu kodları kötüye kullanmamalı, oyun deneyiminizi bozacak hilelerden kaçınmalısınız.

The Sims 4 hile kodlarına dair hazırladığım içerik umarım size yararlı olmuştur ve Sims dünyasında daha keyifli bir deneyim yaşamanıza yardımcı olmuştur. Daha fazla bilgi ve rehberler için sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın!

Oyun oynamak sadece erkeklerin işi değil. Bunu göstermek için MagniGame'e geldim ve artık Genel Yayın Yönetmeni olarak karşınızdayım! Bunun yanı sıra sitede bulunan Donanım Tavsiyeleri de benim tarafımdan hazırlanacak. Okuyun, HF & GG!