1. Anasayfa
  2. Oyun

Sons of the Forest Hile Kodları Nedir? 2023

Sons of the Forest Hile Kodları Nedir? 2023

Sons of the Forest, oynarken insana heyecan veren bir çeşit hayatta kalma ve keşif oyunu. Zaten The Forest oyununu oynayanlar bunu gayet iyi bilir. Bu oyunu daha da özelleştirmek ve oyun deneyimini değiştirmek isteyen oyuncular için Sons of the Forest hile kodları büyük bir avantaj sağlıyor. Bu hile kodları, oyunculara sınırsız kaynaklar, hızlı yenilenme süreleri, görünmezlik, sağlık ve güçlü silahlar gibi özellikler sunuyor. Yani bu kodlar oyuncuların oyunu kendi isteklerine göre şekillendirmelerine olanak tanıyor. Ben de bu yazıda sizlere Sons of the Forest hile kodları hakkında detaylı bilgi verip, hangi kodların neleri sağladığını açıklayacağız.

Sons of the Forest Hile Kodları Nasıl Kullanılır?

Sons of the Forest hile kodlarını aktif etmek için biraz uğraşmak gerekiyor açıkçası. The Sims 4 hile kodları gibi hemen yazıp enter’a basayım demekle olmuyor. Öncesinde bazı yazılımları bilgisayarınıza kurmanız gerekiyor. Ama bunu okuduktan sonra hemen vazgeçmeyin. Çünkü sandığınız kadar karmaşık değil.

İlk olarak yüklemeniz gereken yazılımın adı Thunderstore Mod Manager. Bu yazılımı kurduktan sonra BepInExPack IL2CPP modunu yüklemelisiniz. Hemen ardından da Sons of the Forest DebugConsole modunu yüklemelisiniz.

Yüklemeleri yaptıktan sonra Thunderstore Mod Manager’ı açın ve sağ üst köşede bulunan “Modded” seçeneğini tıklayın ve Sons of the Forest oyununu başlatın. Tabi ki ilk yüklemede biraz zaman geçebilir ama bunu dert etmeyin çünkü sonraki aşamalarda bu kadar uzun sürmeyecek. Bu işlem de tamamlandıktan sonra oyun içerisinde F1 tuşuna basarak debug ekranına giriş yapacaksınız. Artık yapmanız gereken şey çok basit, sizin için aşağıda paylaştığım hile kodlarından istediğiniz kodu yazıp enter’a basmak.

Bu arada unutmadan ekleyeyim, sonuçta üçüncü parti yazılımlar işin içine girdiği için kayıt dosyalarınızın yedeğini almayı ihmal etmeyin. Ne olur ne olmaz, o kadar emek verdiğiniz bir oyunun çöpe gitmesine gönlüm razı olmaz diyorum ve geçiyorum Sons of the Forest hile kodlarına.

Sons of the Forest Hile Kodları Nedir?

Sons of the Forest Hile Kodları

Bu aşamada içeriği ikiye bölmek aradığınızı bulmayı daha da kolaylaştıracağı için böyle bir yol izlemek istedim. Oyuna ait hile kodlarını iki alt başlıkta inceleyeceğiz. Bunlardan ilki oyuncu kodları, ikincisi ise NPC kodları. Şimdi gelin bunları inceleyelim.

Oyuncu Hile Kodları

Hile KoduAçıklama
godmode on/offÖlümsüzlük modunu açar/kapatır.
forcerain heavyHava durumunu yağmurlu olarak değiştirir.
buffstatsAçlık, susuzluk ve dayanıklılık sorunları giderilir.
regenhealthSağlık dolumları gerçekleşir.
addallitemsEnvanterinize tüm eşyaları ekler.
instantbookbuild on/offKitaptan seçilen herhangi bir şeyi anında inşa eder/kapatır.
forcerain sunnyHava durumunu güneşli olarak değiştirir.
superjump on/offSüper zıplamalar yapmayı açar/kapatır.
speedyrun onDaha hızlı koşmayı açar/kapatır.
cavelight on/offEtrafınızdaki alanı aydınlatmayı açar/kapatır.
season summerMevsimi yaz olarak değiştirir.
season autumnMevsimi sonbahar olarak değiştirir.
season winterMevsimi kış olarak değiştirir.
season springMevsimi bahar olarak değiştirir.
saveOyunu kaydeder.

NPC Hile Kodları

Hile KodlarıAçıklama
addcharacter robby 1Oyuna ekstradan bir Kelvin daha ekler.
addvirginiaOyuna ekstradan bir Virginia daha ekler.
aigodmode onYanınızdaki yoldaşınız ölümsüz olur.
aigodmode offYanınızdaki yoldaşınızın ölümsüzlüğü ortadan kalkar.
aighostplayer onDüşmanlar yoldaşlarınızı görmezden gelir.
aighostplayer offDüşmanlarınızın görmezden gelinmesi kapanır.
aipauseYoldaşlarınızı olduğu yerde dondurur.
aidisableOyundaki yoldaşlarınız dahil tüm yapay zekaları ortadan kaldırır.
aishowthoughts onYapay zekaların ne düşündüğünü görürsünüz.

Sons of the Forest hile kodları bu şekildeydi. Bu kodlar sayesinde biraz daha keyifli vakit geçirebilirsiniz. En azından bağlarınızdan kurtulabileceğinizi söyleyebilirim. Fakat bu tarz hayatta kalma oyunlarının bence asıl güzel yanı zaten oyuncuyu belirli dönemlerde zorluyor olması.

Bu oyun özelinde oyunun hile kodlarını kullanabileceğiniz bir kısım var ki onu kesinlikle tavsiye ederim. O da The Forest oyunundan da bildiğimiz üzere bu seride ana hikayeden çok kentsel dönüşüme merak salmış müteahhit gibi sağa sola bina diktiğimiz için bunları farklı bir yerde açıp denemek mantıklı olabilir. Daha sonrasında hile kodlarını kapatarak ana oyununuzda önceden tecrübe ettiğiniz aşamaları gerçekleştirebilirsiniz. Son olarak Sons of the Forest hile kodları aktif edildikten sonra özellikle Steam başarımlarının kazanılmadığının da altını çizelim.

Oyun oynamak sadece erkeklerin işi değil. Bunu göstermek için MagniGame'e geldim ve artık Genel Yayın Yönetmeni olarak karşınızdayım! Bunun yanı sıra sitede bulunan Donanım Tavsiyeleri de benim tarafımdan hazırlanacak. Okuyun, HF & GG!

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir