Sons of the Forest Sistem Gereksinimleri – 2023

The Forest oyununu oynayan neredeyse herkes bu oyunun devamını istedi ve sonunda beklenen de oldu. Seri Sons of the Forest oyunu ile devam edecek. Peki Sons of the Forest sistem gereksinimleri nasıl? Bilgisayarınız bu oyunu kaldırabilecek kadar iyi mi? Yoksa bu oyun için kötü bir bilgisayara mı sahipsiniz? Dilerseniz önce Sons of the Forest sistem gereksinimlerine bir göz atalım, ardında da oyuna dair ufak detayları inceleyelim.

Öncelile şunu belirtelim ki bu içeriği sizler için hazırladığımız dönemde Sons of the Forest oyunu henüz piyasaya çıkmadı. Normal şartlarda 23 Şubat 2023 tarihinde piyasaya çıkması beklenen oyun için geliştirici firma olan Endnight Games sosyal medya hesaplarından bir açıklama yaptı ve oyunun bu tarihte tam sürüm olarak çıkmayacağını, erken erişim oyunu olarak piyasaya çıkacağını duyurdu. Çünkü oyuna hala daha eklemek istedikleri çok şey olduğunu ve bu kararı vermenin hiç de kolay olmadığını söyledi.

Aslında bu bir yandan iyi bir yandan da kötü bir haber oldu. Firma oyunun çıkış tarihini erteleyebilirdi. Fakat bunu yapmak yerine var olanı oyuncularla paylaşmayı uygun gördüler. Bu sayede herkes oyunun nasıl bir şey olacağını biraz olsun görebilecek. Hem belki de oyunculardan gelen geri dönütler sonrasında oyuna farklı eklemeler de yapabilirler.

Her ne olursa olsun değişmeyen şey Sons of the Forest sistem gereksinimleri oldu. Şimdi gelin minimum ve önerilen ayarlardaki Sons of the Forest sistem gereksinimlerine.

Minimum – Sons of the Forest Sistem Gereksinimleri

Eğer ki sisteminiz çok iyi değilse doğal olarak Sons of the Forest sistem gereksinimleri bölümünde minimum ayarlara bakacaksınız. Ama birazdan göreceğiniz detaylar çok hoşunuza gitmeyebilir. Çünkü sistem gereksinimlerinin maşallahı var. Buradan da oyunun görsel detaylarının yüksek olacağını az çok anlayabiliyoruz. İşte minimum sistem gereksinimleri.

İşletim Sistemi: 64-bit Windows 10
İşlemci: INTEL CORE I5-8400 veya AMD RYZEN 3 3300X
Bellek: 12 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB veya AMD Radeon RX 570 4GB
DirectX: Sürüm 11
Depolama: 20 GB kullanılabilir alan
İlave Notlar: SSD tavsiye edilir.
Sons of the Forest Sistem Gereksinimleri
Sons of the Forest Sistem Gereksinimleri

Önerilen – Sons of the Forest Sistem Gereksinimleri

İyi bir sisteme sahip olanlar hemen buraya bakacak ama birazdan gördüklerine şaşırabilirler. Çünkü Sons of the Forest sistem gereksinimlerinde önerilen ayarlar beklenenden biraz yüksek. Ama bize muazzam grafikler sunacağının da bir işareti.

İşletim Sistemi: 64-bit Windows 10
İşlemci: INTEL CORE I7-8700K veya AMD RYZEN 5 3600X ya da daha iyi bir işlemci
Bellek: 16 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 1080Ti veya AMD Radeon RX 5700 XT ya da daha iyi bir ekran kartı
DirectX: Sürüm 11
Depolama: 20 GB kullanılabilir alan
İlave Notlar: SSD tavsiye edilir.
Sons of the Forest Sistem Gereksinimleri
sons of the forest minimum sistem gereksinimleri
Sons of the Forest Sistem Gereksinimleri

Sons of the Forest Alınır mı?

Size bu içeriği yazdığım tarih olan 16 Şubat 2023’te, yani oyunun çıkmasına 7 gün kala hala oyunun fiyatı açıklanmadı. Açıkçası fiyat konusunda ben biraz yüksek bir fiyat etiketi göreceğimizi düşünüyorum. Çünkü ilk oyun çok tuttu, ikinci oyun için kollar sıvandı ama zamanında yetişmedi. Ve çok daha fazla şey eklemek istediklerini söylüyorlar. Tüm bunları bir paket haline getirince iyi bir oyunun karşımıza çıkacağını ve bundan kaynaklı da ücretinin çok düşük olmayacağını düşünüyorum.

Oyunun fiyatından bağımsız olarak şunları söyleyebilirim, ben ilk oyunun resmen kölesi oldum. Bağımlılık gibi bir şeydi benim için ve sabırsızlıkla ikinci oyun gelsin istedim. Beklentim çok yüksek ve biliyorum ki bu çok büyük bir hata ama engel olamıyorum. Bu nedenle daha oyuna dair adam akıllı bir şey görmeden demem çok sağlıklı olmaz. Benim gibi bu oyunun delisi olanlar da zaten sürekli olarak Steam sayfasını yeniliyor oyunu hemen almak için. Ama siz acele etmeyin. Önce erken erişim de olsa piyasaya bir çıkış yapsın, biz de incelemesini yazalım, siz ondan sonra satın alın. Sons of the Forest incelemesini okumak için de bizi takip etmeyi unutmayın. Ayrıca Sons of the Forest gibi hayatta kalma oyunları da seviyorsanız En İyi Hayatta Kalma Oyunları listemizi de incelemenizi tavsiye ederiz.

The Lord of the Rings hayranı bir gamer olarak tanımlayabilirim kendimi. Makina mühendisliği bölümü mezunuyum. Beyaz yakalı sıfatımı bilgisayar başına geçince bırakıyorum. Burada sizlere oyunların sistem gereksinimlerine dair içerikler üreteceğim.