Diablo 4 Açık Beta Sistem Gereksinimleri

Blizzard firması yılların eskitemediği oyun serisi olan Diablo’nun yeni oyunu için kolları sıvadı. Yıllar yıllar sonra yapılan bu hamle oyuncular için oldukça önemliydi. Geçtiğimiz günlerde bununla ilgili büyük bir gelişme yaşandı ve Blizzard, Diablo 4 Açık Beta oynanabilir olacağının bilgisini oyuncular ile paylaştı. Diablo 4 Açık Betası içerisinde oyun giriş ve birinci bölümünü oynama fırsatına sahip olacağız. Peki Diablo 4 Açık Beta için sistem gereksinimleri nasıl olacak?

Aşağıda sizler için Diablo IV’ün sistem gereksinimlerini minimum ve önerilen ayarlarda olmak üzere ayrı ayrı paylaşacağız. Fakat altını çizerek belirtmek isteriz ki bu sistem gereksinimleri Açık Beta sürümü için. Yani oyun geliştirmesi tamamlandıktan sonra geçerli olan Diablo 4 sistem gereksinimlerini farklı olabilir. Bu aşamada Blizzard biraz daha oyunu test etmek ve geliştirmek istiyor. Diablo IV’ün piyasaya resmi çıkışından sonra güncel olan sistem gereksinimlerini mutlaka sizinle yine paylaşacağız. Bu arada içeriğimizin son kısmında Diablo 4 Açık Beta hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Şimdi çok bekletmeden sistem gereksinimlerine geçelim.

Diablo 4 Açık Beta Sistem Gereksinimleri

Minimum – Diablo 4 Açık Beta Sistem Gereksinimleri

Diablo 4 Açık Beta minimum sistem gereksinimleri aslında bilgisayarları çok da üzmeyecek durumda. Yani kötü bilgisayarlar bile bu oyunu çalıştırabilecek gibi gözüküyor. En azından şimdilik. Çünkü oyunun tam sürümü piyasaya çıktığında aşağıda yazan sistem gereksinimlerinden daha fazlası bizleri bekleyebilir. Ayrıca aşağıdaki sistem gereksinimlerinin 720p, 30 FPS’i desteklediğini belirtelim.

İşletim Sistemi: 64-bit Windows 10
İşlemci: Intel-Core i5-2500K veya AMD FX-8100 işlemci
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 660 ya da AMD Raedon RX 280
DirectX: Sürüm 12
Depolama: 45 GB kullanılabilir alan.
İlave Notlar: SSD önerilir.
Diablo 4 Açık Beta Sistem Gereksinimleri
Diablo 4 Açık Beta tarih
Diablo 4 Açık Beta Sistem Gereksinimleri

Önerilen – Diablo 4 Açık beta Sistem Gereksinimleri

Aslında minimum sistem gereksinimlerinden yola çıkarak bakacak olsak bile bizi çok ağır gereksinimlerin karşılamayacağını tahmin edebiliriz. Fakat biz yine de size açık betada gerek duyulan önerilen sistem gereksinimlerini de aktaralım. Tekrar tekrar altını çizmek gibi olacak ama bunlar açık beta için geçerli olan sistem gereksinimleri, unutmayalım. Ayrıca aşağıdaki ayarların 1080p, 30 FPS desteklediğini belritelim.

İşletim Sistemi: 64-bit Windows 10
İşlemci: Intel Core i5-4670K ya da AMD R3-1300X veya daha iyi bir işlemci
Bellek: 16 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 970 ya da AMD Radeon RX 370 veya daha iyi bir ekran kartı
DirectX: Sürüm 12
Depolama: 45 GB kullanılabilir alan
İlave Notlar: SSD önerilir.
Diablo 4 Açık Beta Sistem Gereksinimleri
Diablo 4 Açık Beta oynanış
Diablo 4 Açık Beta Sistem Gereksinimleri

Diablo 4 Açık Beta Ne Zaman Açılacak?

Blizzard tarafından yapılan açıklamaya göre oyun 24 Mart 2023 Cuma günü erişime açılacak. Açık beta olduğu için sınırlı bir erişim hakkımız olacak. Blizzard bu noktada sadece 2 günlük bir süre verecek oyunculara. Ayrıca yukarıda da bahsettiğimiz üzere oyunun sadece giriş ve birinci bölümünü oynayabileceğiz.

1996 yılının son gününde çıkmış olan bu oyun serisi tabi ki oyun dünyasının önemli isimlerinden birisi. Hatta öyle ki ilk oyun 2.5 milyondan fazla kopya satmayı başardı ki bu o dönemler için çok ciddi bir sayıydı. Daha sonrasında Blizzard bu oyunun üzerine biraz daha düştü ve 2000 yılında Diablo II’yi, 2012 yılında ise Diablo III’ü piyasaya çıkardı. Şimdi yıllar sonra Diablo 4’ü bekliyoruz ve bu oldukça heyecan verici.

Diablo 4’ün adını ilk kez 2019 yılında duyduk ve o zamandan bu zamana kadar oyun içerisinde oynanabilir 5 farklı sınıf tanıtıldı. Barbarian, Druid, Sorceress, Rouge ve Necromancer adındaki bu sınıfların haricinde bir de karakter özelleştirmenin oyuna ekleneceği duyurulmuştu. Diablo 4 Açık Beta sürümü ile bunları biraz daha detaylı bir şekilde görebileceğiz. Blizzard’ın Diablo 4’ü 2023 yılı içerisinde piyasaya sürmek istediğini biliyoruz fakat firma kesin bir tarih vermedi. Son olarak oyunu önceden satın almak isterseniz kesenin ağzını biraz açmak zorunda kalabilirsiniz. Aşağıda oyunun paket fiyatlarını inceleyebilirsiniz. Bu arada oyun Blizzard’ın web sitesi üzerinden satılıyor. Şu an için Steam, Epic Games gibi platformlar üzerinde bulunmuyor.

  • Diablo IV Standard Edition: 1.199,00 TL
  • Diablo IV Digital Deluxe Edition: 1.539,00 TL
  • Diablo IV Ultimate Edition: 1.699,00 TL

The Lord of the Rings hayranı bir gamer olarak tanımlayabilirim kendimi. Makina mühendisliği bölümü mezunuyum. Beyaz yakalı sıfatımı bilgisayar başına geçince bırakıyorum. Burada sizlere oyunların sistem gereksinimlerine dair içerikler üreteceğim.